Wypadanie zapłonów na gazie

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Będę miał na uwadze także wtryski. Natomiast dzisiaj pojechałem na myjnie opłukać volvo. I co się okazało że po wyjechaniu silnik ledwo pracował. Jakoś wyjechałem z myjni odczekałem trochę, pomęczyłem go przy odpalaniu bo nie chciał odpalić. Po chwili odpalił, nadal chodził dość cięzko ale z każdym metrem było lepiej. Dojechałem do pracy i zabrałem się za sprawdzanie co i jak, spryskałem cały aparat zapłonowy i okazało się że woda spływała na przewód do cewki i było przebicie. Przewody są bardzo luźne, tzn nie rdzeń tylko osłona gumowa która osłania rdzeń. Wymieniłem na próbę na stare i od razu było ok. Kopułkę mam nową eps ( pewnie źle zrobiłem i trzeba było kupić bosch). Po nocy jak są takie wilgotne dni i noce to pewnie przez to było. Zastanawia mnie jeszcze czy czasem kopułka też nie będzie do kitu bo wilgoć wchodzi do środka i do puki się w komorze nie wysuszy to takie ekscesy będę miał. Zobaczę w kolejnych dniach co się będzie działo.
0 x
MarcinS
Posty: 441
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Ja mam kopułkę EPS, palec FACET (albo odwrotnie :P) i wszystko chodzi. Nalotu ma to może z 15kkm.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

MarcinS pisze:Ja mam kopułkę EPS, palec FACET (albo odwrotnie :P) i wszystko chodzi. Nalotu ma to może z 15kkm.
No to może i u mnie to pojezdzi :) od momentu zmiany przewodów cały dzień jeździła bez zajekniecia. Zobaczę rano co będzie.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

I po deszczowej nocy telepanie silnikiem ustało. Natomiast nadal pozostał problem z obrotami po odpaleniu i ruszeniu pozostają na wysokości 1000-1400. A wystarczy nawet podczas jazdy wyłączyć i włączyć zapłon i obroty spadają na ok 700. Zastanawiam się czy to nie silniczek krokowy! Muszę poszukać kogoś z dobrze działającym na podmiankę.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Czy ktoś może mi powiedzieć do czego służy ta czarna puszka ? Nr jest nabity 35 28 909.
Załączniki
IMG_20200310_111343.jpg
IMG_20200310_111343.jpg (3.67 MiB) Przejrzano 5937 razy
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Zasadniczo do niczego:)
Tak naprawdę zwie się to "oscillation damper" i swoją masą ma zapobiegać rezonansowi firewalla. Żeby było ciszej. Cy pomaga? Pojęcia nie mam, nie jeździłem bez tego. W każdym razie w środku nie ma nic ciekawego, to kawał żelastwa w plastikowej obudowie.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

fonderal pisze:Zasadniczo do niczego:)
Tak naprawdę zwie się to "oscillation damper" i swoją masą ma zapobiegać rezonansowi firewalla. Żeby było ciszej. Cy pomaga? Pojęcia nie mam, nie jeździłem bez tego. W każdym razie w środku nie ma nic ciekawego, to kawał żelastwa w plastikowej obudowie.
Haha Ok rozumiem :) czyli nie zwracam na to uwagi :)
0 x
Awatar użytkownika
misica
Posty: 111
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:50
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misica »

MarcinNog pisze:I po deszczowej nocy telepanie silnikiem ustało. Natomiast nadal pozostał problem z obrotami po odpaleniu i ruszeniu pozostają na wysokości 1000-1400. A wystarczy nawet podczas jazdy wyłączyć i włączyć zapłon i obroty spadają na ok 700. Zastanawiam się czy to nie silniczek krokowy! Muszę poszukać kogoś z dobrze działającym na podmiankę.
Może już posałem, u mnie dokładnie takie objawy minęły po wymianie kompa.

Podmień na 2.dni od kogoś.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

misica pisze:
MarcinNog pisze:I po deszczowej nocy telepanie silnikiem ustało. Natomiast nadal pozostał problem z obrotami po odpaleniu i ruszeniu pozostają na wysokości 1000-1400. A wystarczy nawet podczas jazdy wyłączyć i włączyć zapłon i obroty spadają na ok 700. Zastanawiam się czy to nie silniczek krokowy! Muszę poszukać kogoś z dobrze działającym na podmiankę.
Może już posałem, u mnie dokładnie takie objawy minęły po wymianie kompa.

Podmień na 2.dni od kogoś.
Nie mam od kogo pożyczyć. Będę musiał zaryzykować i kupić. Ale to będę się bawił jak się trochę uspokoi sytuacja. Może ktoś ma na zbyciu ? Silnik b230ft.
0 x
mikomaxi
Posty: 497
Rejestracja: 07 października 2014, 13:08

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikomaxi »

Podaj numer kompa to poszukam lub wyślij na priv. Po 94r każdy komp ma immo.
0 x
ODPOWIEDZ