Wypadanie zapłonów na gazie

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Nowe spostrzeżenie dzisiejszego ranka, (pomijając problemy z gazem) volvo stało pod chmurka od piątku, mrozu nie było ale była bardzo duża wilgotność i po odpaleniu na benzynie silnikiem zaczęło bardzo telepać. Jak dodałem troszkę gazu to ewidentnie nie palił na wszystkie gary. Po dodaniu gazu ponownie już paliła normalnie. Wydaję mi się że chodzi w głównej mierze o dużą wilgoć. Ale gdzie szukać co mu dolega, wymieniłem już (wydaję mi się) elementy które są narażone na zapłon przez wilgoć. Oczywiście nie wymieniałem przepływomierza, modułu zapłonowego, sondy, może tu jest jakiś chochlik ukryty? Chodzi mi jeszcze po głowie wymiana czujnika płynu chłodniczego który jest pod kolektorem ssącym, bo co prawda już go wymieniałem ale na jakiś tam zamiennik i nie wiem czy może mieć to znaczenie. Nie pokazuję żadnych błędów. Myślałem jeszcze o regulacji zaworów bo na zimnym troszkę słychać. Ale przy dużych mrozach nie ma takich efektów.
0 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Jakie przewody WN założyłeś?
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

zachatąwujta pisze:Jakie przewody WN założyłeś?
Bougicord u Drakena kupowane.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2019, 16:59 przez MarcinNog, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Czy po odłączeniu sondy lambda powinna być jakaś reakcja? A druga rzecz to czy jeżeli silnik chodzi na gazie i odłączam po kolei wtryski od benzyny i dopiero po odłączeniu 4 gaśnie silnik to wszystko jest ok? Nie znam się ale mam wrażenie że jeżeli silnik pracuję na gazie to chyba odłączenie wtrysków benzyny nie powinno mieć znaczenia! Chyba że się myle!!
0 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Sonda nie ma znaczenia. Bez sondy red block normalnie żyje i pracuje tylko może więcej palić. Sonda też ma zwłokę w korekcji bo musi się nagrzać. ECU opiera się głównie na odczycie z MAF'a i CLT i tyle.
Red Block to full grupa. Wszystkie wtryski podają paliwo jednocześnie bez względu na to na ,którym cylindrze jest zapłon.
Ale jak odpinasz np. wtyczkę nr1 benzynową to silnik pracuje ale kuleje na trzy gary?
Taki objaw jak opisałeś wskazuje na złe sparowanie wtryskiwaczy LPG-PB. Trzeba w programie LPG wyłączać pojedynczo wtryski i patrzeć co się dzieje.
0 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

A kable ,pomimo,że nowe, spryskaj po ciemku,na pracującym silniku atomizerem z wodą i patrz czy nie walą gdzieś. Ten cewka -kopułka też.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

zachatąwujta pisze:Sonda nie ma znaczenia. Bez sondy red block normalnie żyje i pracuje tylko może więcej palić. Sonda też ma zwłokę w korekcji bo musi się nagrzać. ECU opiera się głównie na odczycie z MAF'a i CLT i tyle.
Red Block to full grupa. Wszystkie wtryski podają paliwo jednocześnie bez względu na to na ,którym cylindrze jest zapłon.
Ale jak odpinasz np. wtyczkę nr1 benzynową to silnik pracuje ale kuleje na trzy gary?
Taki objaw jak opisałeś wskazuje na złe sparowanie wtryskiwaczy LPG-PB. Trzeba w programie LPG wyłączać pojedynczo wtryski i patrzeć co się dzieje.

Jak silnik pracuje na benzynie i odepne jeden wtrysk to faktycznie silnik chodzi ale kuleje. Ok. Jak będę u gazownika to mu powiem żeby tak zrobił.
Wiem że zadam głupie pytanie ale co to jest CLT, nie jestem aż tak bardzo ogarnięty w temacie.
0 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Przepraszam, ze tak piszę skrótowo ale to sporo pisania. MAF -przepływka, CLT -czujnik temp. cieczy.
Koniecznie niech gazownik sprawdzi parowanie jak napisałem. Pojedynczo wyłączać wtryski LPG. Bo coś mi się zdaje,że jakiś babol jest.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

zachatąwujta pisze:Przepraszam, ze tak piszę skrótowo ale to sporo pisania. MAF -przepływka, CLT -czujnik temp. cieczy.
Koniecznie niech gazownik sprawdzi parowanie jak napisałem. Pojedynczo wyłączać wtryski LPG. Bo coś mi się zdaje,że jakiś babol jest.
Nic się nie dzieje, MAF wiedziałem nie wiedziałem co to CLT. Ale ok już wiem. Pojadę do gazownika i z nim pogadam. Dziękuję za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2019, 17:55 przez MarcinNog, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Co do czujnika temperatury płynu to jest nowy ale zamiennik. Nie wiem jakiej jakości są zamienniki! Co do przepływomierza to jak kupiłem samochód to był założony zamiennik ale bez drucików w środku. Kupiłem oryginał ale używany bo już wcześniej mialem.problem z obrotami itd a na forum ludzie pisali że zamienniki są do dupy i lepiej używkę oryginału i teraz nie wiem czy jest ok czy nie bo nie mam nikogo w pobliżu żeby móc podmienić i sprawdzić. A ciężko kupować wszystko nowe bo te części akurat są drogie.
0 x
ODPOWIEDZ