Ładowanie

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Niebieska strzała
Posty: 12
Rejestracja: 01 stycznia 2018, 14:47

Ładowanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Niebieska strzała »

Witam, Problem mam z volvem 240 2.3 benzyna 112 koni.Problem polega na tym że auto nie ma ładowania.Był wyjęty silnik skrzynia,buda spawana konserwowana,teraz silnik wsadzony ustawiony chodzi w miarę równo ale brak ładowania.Oddałem do naprawy alternator stwierdziłem że jego winna jest okazało się ze on ładuje,kazał mi spr wzbudzenie ....... przekręcam kluczyk jest 12v i dalej nie ładuje.Przed12.8 po odpaleniu 12.3.Przewód idzie do licznika jest wpięty ale gdy przekręce kluczyk nie podświetla się ani aku ani olej.Przed wyjęciem było ładowanie,zastanawiam się czy przewody nie pomyliłem od czujnika ciśnienia ktoś wie jak odróźnic lub jakiś schemat przewódów mile widziane,
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Ładowanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Ktoś tu miał niedawno podobny problem, powodem była spalona żarówka kontrolki ładowania. Pomylenie przewodów da taki sam rezultat.
Kabel kontrolki ładowania ma kolor czerwony, łączy wyjście 61 alternatora z licznikiem, pin 11 w większej wtyczce. Kabel ciśnienia oleju jest czarny (bo w istocie masowy), łączy czujnik z pinem 5 w tej samej kostce.
1 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Ładowanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

U mnie był ostatnio taki problem. Tak samo przekopałem pół wozu, wymieniałem kable masowe alternatora itp a finalnie awaria byla spowodowana właśnie żarówką w liczniku.

Przeczytaj mój post, tutaj więcej info + schemat - http://www.volvorwd.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=70
0 x
Niebieska strzała
Posty: 12
Rejestracja: 01 stycznia 2018, 14:47

Re: Ładowanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Niebieska strzała »

Problem rozwiązany, ładowanie wróciło powód... u ,mnie auto ma grzałkę w bloku silnika i wystaje gwint z sruba tam przełozyłem masę alternatora i ładowanie kontrolki wróciły.
0 x
ODPOWIEDZ