Felgi

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Felgi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Czy ktoś z Krakowa czy okolic zna i ma opinię o zakładzie renowacji felg z ul. Dauna, Maciej Zamiar? Znajomy mechanik polecił.

Wpadły mi w łapy dawno temu felgi 15 cali, 7 cali szerokość, ET chyba 20 o ile dobrze pamiętam. Z tego co na nich widzę, to producent MSW, wzór "szprychowany", pewnie wlazłyby na nie kapcie spokojnie 205 albo i 215 o ile to ma sens poza wyglądem, ale wygląd też zawsze coś :)
Chodzi mi o oddanie tego do speca z prawdziwego zdarzenia, który oceni, czy to w ogóle się nadaje. A pytam dlatego, że felgi wyglądają zdrowo, bez widocznych skrzywień, ubytków, ale jest "ale" - widać wyraźnie, że sfatygowane są gniazda pod nakrętki. Ktoś tam wsadził zwykłe podkładki stalowe, które zostały dociśnięte przy dokręcaniu. Zakładam, że trzeba by je wyjąć, potem przefrezować/wyrównać te gniazda i jednocześnie jakoś ocenić, czy to dalej jest tyle metalu, żeby to było odpowiednio wytrzymałe i bezpieczne. Do końca nie umiem sobie wyobrazić jakby to ktoś miał oceniać, w każdym razie możliwe, że te gniazda zostały zdarte w jakimś stopniu + coś by zebrało ewentualne przefrezowanie (zakładam, że coś takiego się robi).
Potem dojdzie się do kosztów i o ile nie będą zabójcze, to takie felgi sądzę, że prezentowałyby się super na aucie.
0 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Felgi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Ja tam kilka razy prostowałem felgi. Byłem zadowolony. Jak coś było grubo spaprane to naprawiali ale mówili, że nie dają na to gwarancji.
0 x
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Felgi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Dzięki, jak wysupłam na to jakieś fundusze, uderzę tam z felgami.
0 x
ODPOWIEDZ