Zamek centralny 945 97r.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Witam.
Centralny otworzył drzwi po czym od razu zamknął , i już nie działa tylko z pilota .Kluczykiem otwierają się wszystkie drzwi .
Bezpiecznik nr.2 ok. baterie nowe .Czy jest przekaźnik może jakiś który mogę sprawdzić ? Reszta elektryki działa ok.
Jeśli nie wykorzystałem jeszcze limitu w tym kwartale to proszę o sugestie gdzie padło .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Przekaźnik/sterownik to ten w pierwszym rzędzie za bezpiecznikami, w czarnej, plastikowej obudowie. Szerszy niż wyższy. Ale skoro cz działa z pilota a z kluczyka nie, powinien być sprawny.

Na początek zacząłbym od sprawdzenia masy w okolicy ecu silnika. Tam jest taki jeż, do którego jest podłączona masa dla całego obwodu zamka. Może coś się rozłączyło jak szukałeś cieknącego spryskiwacza. Jak będzie ok., szukasz dalej.

Centralny zamek jest sterowny masą. Podanie masy na jeden pin sterownika otwiera samochód, na inny zamyka. Masę podaje albo centralka alarmu, albo przełącznik w drzwiach kierowcy sterowany kluczykiem. Jeśli pilotem da się zamknąć albo otworzyć auto, wtedy skupiłbym się na przełączniku w drzwiach. Po zdjęciu tapicerki szukasz kostki z kablami po stronie samochodu zielono/czarnym (otwieranie), brązowo/czarnym (masa) i żółto/czarnym (zamykanie). Rozłączasz kostkę i spinaczem zwierasz na przemian brązowo/czarny z pozostałymi, auto powinno się zamykać i otwierać. Jak zadziała masz winnego, czyli styki. Jeśli i tu coś fiksuje, to może być jakiś problem z kablami, coś gdzieś spadło albo się ukręciło, np. przy przejściu do drzwi.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

gruszka2 pisze:Witam.
Centralny otworzył drzwi po czym od razu zamknął , i już nie działa tylko z pilota .Kluczykiem otwierają się wszystkie drzwi .
Bezpiecznik nr.2 ok. baterie nowe .Czy jest przekaźnik może jakiś który mogę sprawdzić ? Reszta elektryki działa ok.
Jeśli nie wykorzystałem jeszcze limitu w tym kwartale to proszę o sugestie gdzie padło .
W innym aucie miałem podobną historię. Okazało się że któryś z przewodów ułamał się w tej harmonii między drzwiami a budą. Nie pamiętam jak ale drogą eliminacji jakoś doszedłem do tego które to drzwi. Polutowałem i śmigało.
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Panowie .
Naprawione kostki przejrzane poprawione styki posmarowane , mam wrażenie że jeden pin był luźny i wlazł na miejsce w drzwiach właśnie.
Dzięki .
Przy okazji od czego jest ten drugi wąski przycisk na pilocie ?
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Panic. Zacznie wyć jak naciśniesz i przytrzymasz.
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

O siet to nie dotykam :lol: , zresztą i tak nigdzie syreny pod maską nie widzę :(
Dzięki .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

gruszka2 pisze:O siet to nie dotykam :lol: , zresztą i tak nigdzie syreny pod maską nie widzę :(
Dzięki .
Bo syrena nie jest pod maską tylko pod zderzakiem z przodu po lewej :)
1 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Wystarczy nacisnąć Panic :)
Pod zderzakiem to kiepskie miejsce, bo jak ją wyłączyć kluczykiem żeby nie wyła przy odłączaniu akumulatora?
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamek centralny 945 97r.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

I co ja mam napisać Zielona Łąka :roll:
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
ODPOWIEDZ