[200] Regulacja maski

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1227
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

[200] Regulacja maski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Cześć, od momentu zakupu wozu mam lekko uniesioną maskę w okolicach zawiasów. Znalazłem śruby służące do regulacji jednak tutaj pojawił się problem. Po stronie pasażera w pozycji uniesionej śrub jest po środku dziury do regulacji, tutaj po odkręceniu można maskę opuścić jednak po stronie kierowcy w tak samo podniesionej pozycji ta sama śruba znajduje się już na samym krańcu dziury do regulacji... Ktoś spotkał się z taką sytuacją? Co może być przyczyną takiej różnicy oraz czy da się ją jakoś wyregulować w innych miejscach aby w końcu ładnie leżała? :cry:
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: [200] Regulacja maski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Macha musiała być podnoszona na siłę jak zawiasy się zapiekły. Dość częsta przypadłość. Pomoże chyba tylko gięcie...
1 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: [200] Regulacja maski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Obejrzyj dokładnie oba zawiasy, czy któryś, szczególnie ten gdzie nie starcza regulacji nie ma jakiegoś nietypowego wygięcia? Miałem podobny przypadek w 940, demontaż zawiasu, odpowiednie podprostowanie w imadle załatwiły sprawę i regulacja stała się wystarczająca, może u Ciebie jest podobnie.
1 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1227
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: [200] Regulacja maski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Kurde, a nie wygląda na wygiętą... Muszę się temu dokładnie przyjrzeć bo strasznie mnie denerwuje taka różnica.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1227
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: [200] Regulacja maski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Sprawdziłem, faktycznie po stronie kierowcy jest wygięty element... Niestety wygląda na taki średnio wymienialny a dodatkowo ma pęknięcia... Trochę słaba sprawa :(
0 x
ODPOWIEDZ