[240] b230f kręci ale nie odpala

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: [240] b230f kręci ale nie odpala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Miałem analogiczny objaw w mojej 740 i u mnie powodem była kończąca się pompa paliwa pod fotelem kierowcy (nie wiem, czy 2xx też ma dwie). Czasem startowała, a czasem nie. Później startowała już tylko po stuknięciu młotkiem.
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [240] b230f kręci ale nie odpala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Pompa paliwa wysokiego ciśnienia (ta pod podwoziem) nie działa w ogóle. Nie syczy podczas wrzucania na zapłon i wyglada jak by była z 1990r - cała w rdzy. A jako ze samochód duża cześć swojego życia jeździł na LPG a dopiero ja zacząłem śmigać tylko na benzynie to obstawiam właśnie pompę. Próbowałem odpalić na samostart i o ile silnik zaciągając go pracuje tak niestety bez niego gaśnie.
0 x
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: [240] b230f kręci ale nie odpala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Pompa startuje chyba dopiero razem z rozrusznikiem. Ale jak jest stara, to pewnie do wymiany. W moim Volvo też jest lpg i poprzednia instalka wyłączała ponpę, więc ta więcej stała niż chodziła. Teraz na nowej instalce pompa chodzi ciągle. Pompę wymieniłem na pompę z drakena - przyszła maxgear. Miała inne styki dla kabli i podłączenia przewodów paliwa, ale poprzekładałem ze starej. Póki co działa i daje dobre ciśnienie, ale wyje okrutnie. Dziś dołożybym do boscha.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: [240] b230f kręci ale nie odpala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Ja bym w ogóle wywalił tą spod podłogi i założył jedną 3 bary do zbiornika, jak to jest w późniejszych 940.
W 940 i w 850 jest taka sama pompa, numeru nie podam bo jestem poza domem. U mnie ktoś wcześniej założył jakąś chińszczyznę, odpadło sitko, zablokowała się od jakiegoś śmiecia i padła. A że miałem nietypową instalacje LPG, to auta nie dało się odpalić. Na szybko miałem dostępny tylko używany oryginał (Bosch) wyjęty z 850, ale jeździ już chyba czwarty rok i chodzi jak złoto.
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [240] b230f kręci ale nie odpala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Dobra temat ogarnięty.

Okazało się, że pompa wysokiego ciśnienia (ta pod podłogą) ''padła'' a konkretnie była porządnie zawieszona raz na kilkanaście prób podłączania na krótko wgl się załączała. Wrzuciłem nową pompkę i samochód już odpala tak jak powinien. :) Plus tej awarii jest taki, że wymieniłem czujnik położenia wału (który był sprawny ale izolacja w kawałkach więc jego uszkodzenie to była kwestia tygodni), powymieniałem świece, wyczyściłem kopułkę itp. więc wyszło volvowi na zdrowie.

Dzięki za rady!
2 x
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: [240] b230f kręci ale nie odpala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

No i super. Ważne że Volvo śmiga!
1 x
ODPOWIEDZ