Owiewki HEKO

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
skwirek

Re: Owiewki HEKO

Postautor: skwirek » 03 września 2018, 08:14

Ronnie pisze:Nie wiem jak u Was ale w mojej dwusecie strasznie wieje po uchyleniu okna. A że nie mam klimy, to przy takich temp, jakie mieliśmy w tym roku, jazda z zasuniętymi szybami grozi udarem cieplnym.
Postanowiłem kupić owiewki HEKO. Wczoraj przyszły ale za cholerę nie mogę ich zamontować żeby zasunąć szyby. Dodam, że owiewki są dedykowane do modelu 240 od 86 r. (moja cegła jest z 81).
I teraz pytanie, czy konstrukcja uszczelek drzwi przednich uległa z czasem zmianie?
Jeżeli ma któryś z Was takie owiewki zamontowane w cegle, to może mógłby się podzielić spostrzeżeniami?
Swoją dwusetę rozłożyłem prawie do odstatniej śrubki i potem złożyłem a z owiewkami nie mogę sobie poradzić ;-)

Przerabiałem ten temat - u mnie po montażu, też przednie szyby nie zasuwały się do końca - po prostu dochodziły do owiewki i koniec. Generalnie problem polega na tym, że ktoś kto udostępnił auto do pomiarów pod wzornik nie miał tej gumowej uszczelki zewnętrznej, która idzie po ramce szyby od strony środkowego słupka. Pewnie Ty ją masz, tak samo jak ja - i jesteśmy 5mm w plecy=owiewka jest za długa. Jedyne rozwiązanie, to zamontować ją na zewnątrz na klej do szyb.
0 x

Awatar użytkownika
JoeM
Kontaktowanie:

Re: Owiewki HEKO

Postautor: JoeM » 03 września 2018, 21:39

Reklamować. Do 700 też już leżą. Robią już kiche.
0 x

Wróć do „Bieżąca obsługa aut”