Klapki wentylacyjne 240

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
kochamkombi
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2016, 08:10

Klapki wentylacyjne 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kochamkombi »

Czołem Szanowni Państwo,

zrobiło się ciepło i przypomniałem sobie o sprytnym patencie, który widziałem w 740 - otwieranych klapkach przy nogach kierowcy i przedniego pasażera, wpuszczających powietrze gdzieś z nadkola. Zerkam w moim 240 - plastikowe kratki są, ale za nimi jakby tylko sama blacha. Coś tam poszukałem w necie i z tego co czytałem to raczej tylko w wersjach z klimą nie było takich otwieranych wajchą klapek, natomiast moje 200 to goły diesel, więc o żadnej klimie nie ma mowy. Nie miałem jeszcze chwili żeby rozebrać tapicerkę, ale na szybko chciałbym podpytać - czy jeśli nie ma tam klapek to da się to jakoś sprawnie wyciąć i wstawić? Znalazłem dziś nawet klapki do kupienia na allegro:

https://allegro.pl/klapki-wentylacyjne- ... 43968.html

Z tego co pamiętam w 740 w trakcie jazdy otwarte klapki naprawdę robiły fajny chłód, więc myślę, że w aucie bez klimy jest to warte zachodu. Z góry dzięki za info, pozdro!
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1227
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Klapki wentylacyjne 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Ja w 240 po stronie kierowcy mam taką normalnie na słupku A, u pasażera brak. 87' DL bez klimy
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Klapki wentylacyjne 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Po którymś lifcie te klapki zniknęły. Zostały same kratki od wewnętrznej strony :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
kochamkombi
Posty: 61
Rejestracja: 14 maja 2016, 08:10

Re: Klapki wentylacyjne 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kochamkombi »

ok, dzięki za info. gdzieś na amerykańskich stronach widziałem tutorial do wstawienia czegoś takiego do auta, które nie miało klapek w standardzie. przed następnymi wakacjami trzeba będzie dorzeźbić ;)
0 x
swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: Klapki wentylacyjne 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: swital »

mój diesel 84' z klimą z USA ma te klapki po obu stronach, potwierdzam że robią robotę.
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico
ODPOWIEDZ