Jakie fotele do 940?

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Mikolaj2608
Posty: 14
Rejestracja: 08 lipca 2018, 23:32

Jakie fotele do 940?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mikolaj2608 »

Cześć,
w mojej 940stce mam beżowe, skórzane fotele. Złożyło się, iż po tylu latach fotel kierowcy jest lekko wysłużony, na siedzisku widoczne są dziury, przetarcia, z oparciem nie jest lepiej. I tu nasuwa się moje pytanie, czy ktoś z was, forumowiczów wie, czy fotele od jakiegoś nowszego modelu pasują? Przekopałem cały internet w poszukiwaniu takiego fotela i nic, same czarne, szare albo welurowe. Tapicer powiedział mi, że nie można kupić takiego odcienia skóry, a nawet jeśli by się znalazł to musi kupić całą bele i zaplacilbym za to ze 4000, a tego bym nie chciał. Tak więc jestem w kropce. Liczę na wasze pomysły ;)
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie fotele do 940?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Mikolaj2608 szuka cierpliwie ,wreszcie trafisz na allegro się trafiają ,przeglądaj olx też się trafiają .Tylko spokój cę ratuje ;)
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Mikolaj2608
Posty: 14
Rejestracja: 08 lipca 2018, 23:32

Re: Jakie fotele do 940?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mikolaj2608 »

gruszka2 pisze:Mikolaj2608 szuka cierpliwie ,wreszcie trafisz na allegro się trafiają ,przeglądaj olx też się trafiają .Tylko spokój cę ratuje ;)
Szukam od roku i jeszcze się nie trafiły ;/
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Jakie fotele do 940?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Powiem tak, poczyniłem taką rzeźbę w moim 940sedan, mam w niej zamontowane na oryginalnych podstawach fotele przednie z volvo 460. Pasowały nawet całkiem dobrze po podmianie podstaw ale był jeden problem - nawet w pozycji najniższej szorowałem łysiną o podsufitkę. Problem rozwiązałem demontując regulację wysokości, wtedy jak masz około 180cm wzrostu jest idealnie. Oczywiście regulacja przód/tył działa. Z moich przymiarek lepsze by były fotele z 850 lub v70 ale tu przeważyła cena, za dwa fotele z 460 w półskórze z sprawnym grzaniem i w stanie idealnym dałem 100zł...
Inna kwestia to legalność takiej przeróbki, z tego powodu ja zachowałem oryginalną podstawę fotela z zapięcie pasa bo miałem zwykłe. Przy pirotechnicznych napinaczach może nie być tak prosto.
0 x
ODPOWIEDZ