Montaż klimatyzacji w 940

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Montaż klimatyzacji w 940

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Cześć .
Coraz bardziej rozważam założenie kimki w aucie , czy będzie z tym duży problem ?
Konsolę trzeba będzie rozbierać ?
Jakie części kupić nowe , które mogą być używane ?
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Montaż klimatyzacji w 940

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Cześć! No niestety roboty jest całkiem sporo, bez sciągania deski się nie obejdzie.
Potrzebujesz:
- centralkę nawiewów na podciśnienia z wersji z klimą;
- panel sterowania klimą;
- sprężarkę klimatyzacji z długą łapą na której montuje się sprężarkę i alternator;
- chłodnice klimy z tymi trzema czujnikami ciśnienia montowanymi na dole;
- przewody łączące sprężarkę, skraplacz, osuszacz i parownik czyli wszystkie węże i rurki od klimy z pod maski;
- czujnik temperatury a najlepiej całą lampkę sufitową z czujnikiem temperatury;
- czujnik nasłonecznienia montowany w prawej kratce głośnika na desce;
- w zasadzie wszystkie elementy poza osuszaczem mogą być używane, osuszacz stary i tak będzie do wymiany jedynie przydać się może do doboru nowego tak, żeby przewody w miarę pasowały;
- do tego potrzebujesz wiązkę elektryczną a dokładniej jej elementy które spinają wszystko co powyżej. Tu dużo zależy od tego do czego chcesz to montować. Kumpel w 940 miał przewody w wiązce, ja do 740 musiałem co nieco dokładać żeby to zagadało.
Dużo zależy od dawcy ale możesz mieć problem z mieszkami podciśnieniowymi - często bywają uszkodzone dość powiedzieć, że ja ledwo złożyłem z 2 centralek nawiewów jedną w której działały wszystkie regulacje, co drugi mieszek był strzelony.
Poskładać i połączyć możesz wszystko sam, później test szczelności i można jechać do magika od klimy nabić układ.
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż klimatyzacji w 940

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Xjtdi dzięki serdeczne za wyczerpującą instrukcję .
Przewody w wiązce są :D
Czy czujniki nasłonecznienia i temp. mogą być jakieś uniwersalne lub pasują z innego modelu ?
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Montaż klimatyzacji w 940

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

gruszka2 pisze:Xjtdi dzięki serdeczne za wyczerpującą instrukcję .
Przewody w wiązce są :D
Czy czujniki nasłonecznienia i temp. mogą być jakieś uniwersalne lub pasują z innego modelu ?
Nie wiem czy pasują uniwersalne ale jak ma być prosto i zgodnie z oryginałem to potrzebujesz wyszarpać z dawcy lampkę sufitową z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz kratkę prawego głośnika z deski z czujnikiem nasłonecznienia. I tak musisz z jakiegoś auta pobrać pozostałe, większe elementy, warto pamiętać o takich drobiazgach jak czujniki bo dobieranie zamienników to potencjalne źródło problemów.
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Montaż klimatyzacji w 940

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Dzięki Xjtdi tak zapytałem profilaktycznie , myślę że nie będę miał z tymi częściami problemów , właściwie mam szrot Volvo pod domem :lol:
mało tego są super ceny ;)
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
ODPOWIEDZ