245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Za 7 dni ban wygasa, nie skreślam kolegi na amen, mimo że bardzo się stara. Jeśli będzie mieć ochotę, to nie widzę problemu żeby zagościł tu na dłużej. Nie będę nikogo stąd wypraszać tylko za to że jest złośliwy :)

Elementarny szacunek dla reszty społeczności jest dla wszystkich jednakowy, wszyscy dają sobie z tym radę. Krawiec na pewno też sobie poradzi. Jeśli wróci.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

Mogę się mylić, ale czy to nie ten wóz? ;)
http://www.gieldaklasykow.pl/volvo-245- ... ln-gdansk/
W adresie ma, że wystawiony za 19999,-
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Milco pisze:Mogę się mylić, ale czy to nie ten wóz? ;)
http://www.gieldaklasykow.pl/volvo-245- ... ln-gdansk/
W adresie ma, że wystawiony za 19999,-
No nie :) Przecież Szanowny Pan Krawiec napisał
Muzyczny Krawiec pisze:warto było dać duuuużo gotówki aby mieć spokój. :)
a 19999 zł to nie jest dużo kasy. Bynajmniej nie jest za perfekcyjny stan i nie powinno być dla osoby która uważa się za profesjonalistę. Po za tym 245 z ogłoszenia to nie jest na 1000% najlepsze 245 w Polsce. Znajdzie się kilka w lepszym stanie i duuuużo lepszej specyfikacji. Wystarczy jechać na zlot i pomacać perfekcyjne 245 GLT Volgt.
Jednak komentarze Piotra D. w ogłoszeniu Giełdy Klasyków rozjaśniają sytuację :) Jak już z Pan będzie w tych Indiach to sugeruje zatrzymać się tam na dłużej. Pomedytować itp. Może wtedy przestanie Pan pogardzać innymi ludźmi. Oczekuje Pan szacunku a ludzi nazywa '"niedoróbkami", które przypominają zbędny balast"? Sponsorować Pana? Ja mam ochotę przebić Panu opony :)
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 10:02 przez JoeM, łącznie zmieniany 1 raz.
1 x
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

JoeM pisze:Jednak komentarze Piotra D. w ogłoszeniu Giełdy Klasyków rozjaśniają sytuację :)
No dokładnie :lol: . Ten sam...bełkot.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Milco pisze:
JoeM pisze:Jednak komentarze Piotra D. w ogłoszeniu Giełdy Klasyków rozjaśniają sytuację :)
No dokładnie :lol: . Ten sam...bełkot.
Internet jest okrutny...
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Jedzie do Indii i na Goa, ale chłodnice będzie lepikował bo nowa 300zł kosztuje, to tu ludzie więcej na uszczelki do drzwi wydają :D :lol:
1 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

wujek pisze:Jedzie do Indii i na Goa, ale chłodnice będzie lepikował bo nowa 300zł kosztuje, to tu ludzie więcej na uszczelki do drzwi wydają :D :lol:
On pali herbatę z Yndyji :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: albo pompował ogonem i pił siki sw krowy :P :mrgreen:
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

endriugto pisze:
Milco pisze:
JoeM pisze:Jednak komentarze Piotra D. w ogłoszeniu Giełdy Klasyków rozjaśniają sytuację :)
No dokładnie :lol: . Ten sam...bełkot.
Internet jest okrutny...
Ale podpuchę zrobił, że aż swinia z wrażenia zdjeła siodło.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
MuzycznyKrawiec
Posty: 6
Rejestracja: 23 października 2017, 19:41

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MuzycznyKrawiec »

Nie chcę się wdawać w dyskusje z poszczególnymi użytkownikami. Bo każdy *uj ma swój strój i o tym chyba wszyscy Panowie wiedzą. Powtórzę tylko, że to co i jak piszę jest powodowane szczerością wypowiedzi tylko i wyłącznie. Wiem z doświadczenia, że tak jest najlepiej, aby na przyszłość nie było niejasności. Tak przybyłem na to forum aby otrzymać pomoc. Ponieważ 1-sze autko nabyłem w swoim życiu po 40-tce i nie jestem facetem jakich większość, z którym można głównie o autach, albo piłce nożnej pogadać. No po prostu tak nie mam i to od zawsze. Jest to moje 2-gie Volvo, ale to wcześniejsze to było 440, więc nie ma oczym gadać bo to chyba najsłabsze co im wyszło. I pamiętam mechanika który klął jak szewc, kiedy miał się tam do czegoś dostać. Tu jest odwrotnie. Ale stwierdzam to na podstawie mojego 1-szego doświadczenia. A mianowicie wymontowaniu chłodnicy. Jest tak banalne, że aż mi się przypomniała przypowieść o tym że przeciętniak jest w stanie to auto rozłożyć na części i złożyć i to używając niewielu narzędzi. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale póki co się sprawdza. Przepraszam z góry za wątek o chłodnicy w tym poście i jak trza odpalę nowy. Ale ponieważ tu także ruszony został ten temat który akurat jest dla mnie najważniejszy na dziś. Więc pozwólcie że tak. A więc póki co postanowiłem ją załatać poxipolem. Ponieważ wychodzę z założenia że oryginał jest zawsze lepszy od zamiennika. Pytanie do chętnych pomóc, ponieważ dysponuję książką w języku angielskim, która jest instruktażem jak wszystko naprawić w nim. Gdzie jest nagrzewnica (bo mam tam przesunąć elementy sterujące w stan gorący), oraz gdzie dokładnie jest zawór spustowy po prawej stronie silnika. Chłodnicę już wymontowałem, ale niechciałbym aby w układzie pozostał płyn, bo ostatnimi czasy dolewałem wody, a mrozy już powoli idą. Z góry dziękuję odpowiedzi na moje pytania.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Dokładnie tak oryginał jest lepszy niż zamiennik i warto powalczyć o jego naprawę. Polecam zawieźć chłodnice lub całe auto do speca który porządnie i na lata ją zalutuje.
Poxipol w Indiach raczej długo nie pociągnie.
1 x
ODPOWIEDZ