960 B204ft nie pali

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

fonderal pisze: Jak już będziesz miał głowę pod deską ;), to na wszelki wypadek możesz zerknąć na masę we wtyczce EZK (pin nr 20, kabel brązowy albo brązowo czarny) i zasilanie na pinie 6 (plus po stacyjce, niebieski).
Jest jeszcze pin 6 zasilany bezpośrednio z aku, ale on jest mniej istotny i bez niego auto pojedzie. Odpowiada tylko za podtrzymanie pamięci błędów i korekt adaptacyjnych, dlatego odłączenie akumulatora kasuje błędy i adaptację.
Przepraszam ze się wtrącam i to zupełnie nie na temat.
Czytam, śledzę i normalnie Fonderal człowieku szacunek, za cierpliwość i precyzyjną wiedzę w temacie.
Jestem naprawdę pod wrażeniem Twojego zasobu wiedzy. Zostaję twoim fanem ;)
Pozdrawiam z drugiej strony ekranu.
Kuba
1 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Ktoś pyta to ktoś odpowiada, jak to na forum :)
0 x
Awatar użytkownika
kajakdsk
Posty: 38
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 21:04
Lokalizacja: Świdnica

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajakdsk »

dzięki za wszystko, auto trafiło do starego speca od systemów boscha bo ja nie miałem na nie czasu, dam znać jaki będzie wynik :)
0 x
Awatar użytkownika
kajakdsk
Posty: 38
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 21:04
Lokalizacja: Świdnica

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajakdsk »

Elektryk odpalił auto!
do zamknięcia
0 x
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

kajakdsk pisze:Elektryk odpalił auto!
do zamknięcia
Aby pozostał w tym jakiś sens, fajnie by było jednak, jakbyś napisał na koniec, co było nie tak.
1 x
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

no właśnie - dostać odpowiedź na forum wszyscy chcą ale jak trzeba się podzielić rozwiązaniem to już cisza ;)
0 x
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

nckpol pisze:no właśnie - dostać odpowiedź na forum wszyscy chcą ale jak trzeba się podzielić rozwiązaniem to już cisza ;)
Nie wiem, czy dobrze czytam Twoja wypowiedź.. Więc jakby co, to sorry. Tutaj może wypowiem się za siebie - jeśli znam rozwiązanie problemu - to chętnie się podzielę. Zwłaszcza jeśli przykładowo zakładam wątek, gdzie sam zadaję pytania, a na końcu mam rozwiązanie (z innego źródła). Jeśli nie znam rozwiązania - nie lubię nabijać bez sensu postów. Już mówię dla czego. Sam zamęczam "mojego" hehe mechanika o różne rzeczy - dla tego, że nie lubię, jak pińdziesiont osób pisze każdy coś innego na jedno proste pytanie (wiem, że takie jest forum i to rozumiem) Ale nie rozumiem ukrywania prostych informacji, zwłaszcza gdy się najpierw samemu o nie prosi (bez wskazywania palcem konkretnie).
0 x
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

Ale ja to właśnie napisałem - skoro problem został rozwiązany, to znaczy że wie co było przyczyną.
Wypadałoby zatem podzielić się wiedzą o sposobie rozwiązania usterki a nie napisać tylko - "naprawione, problemu już nie ma".

W mojej wypowiedzi chodziło o to, że jeśli ktoś ma usterkę i nie zna jej przyczyny to oczekuje od ludzi z forum jej odnalezienia lub naprowadzenia, ale w 90% przypadków gdy już się upora z tym problemem (w taki czy inny sposób) to już o tym nie pisze. I potem jest 100 wątków o usterce a tylko w 10 rozwiązanie - cała reszta to stek hipotez i pjanobicia
2 x
Awatar użytkownika
kajakdsk
Posty: 38
Rejestracja: 02 czerwca 2017, 21:04
Lokalizacja: Świdnica

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajakdsk »

sorry za szybkie zakończenie, problem rozwiązał elektryk.
gdzieś pomiędzy kompem a modułem zapłonowym była zwara i paliło moduł.
dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w temat :)
0 x
Awatar użytkownika
Pawel_1966
Posty: 155
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel_1966 »

Odgrzewam temat bo i mnie dziś cegłą nie odpaliła. To znaczy nie kręci się rozrusznik tylko po przekręceniu stacyjki słychać pstrykanie i nic więcej.. Żadne kontrolki nie przygasają ( akumulator klemy, sam rozrusznik i automat tez są w pełni sprawne). Bo po podłączeniu automatu rozrusznika innym kabelkiem po przekręceniu stacyjki, kręci idealnie i zapala od razu. Podejrzenie padło na wybierak, ale jak na razie elektryk, któremu zostawiłem auto stwierdził,że to przekaźnik...i teraz pytanie, który??? Jutro będziemy grzebać dalej, auto zostało w warsztacie. Macie jakieś pomysły?
0 x
ODPOWIEDZ