960 B204ft nie pali

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Milco
Posty: 216
Rejestracja: 29 października 2016, 19:24
Lokalizacja: Warszawa / Kędzierzyn-Koźle

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Milco »

Pawel_1966 pisze:Odgrzewam temat bo i mnie dziś cegłą nie odpaliła. To znaczy nie kręci się rozrusznik tylko po przekręceniu stacyjki słychać pstrykanie i nic więcej.. Żadne kontrolki nie przygasają ( akumulator klemy, sam rozrusznik i automat tez są w pełni sprawne). Bo po podłączeniu automatu rozrusznika innym kabelkiem po przekręceniu stacyjki, kręci idealnie i zapala od razu. Podejrzenie padło na wybierak, ale jak na razie elektryk, któremu zostawiłem auto stwierdził,że to przekaźnik...i teraz pytanie, który??? Jutro będziemy grzebać dalej, auto zostało w warsztacie. Macie jakieś pomysły?
W tym modelu nie ma tego przekaźnika (od zapłonu). Zerknij pod kierownicę do wnętrza deski na złączki / przewody do alarmu / immobilajzera. Warto czasem je przeczyścić.
Edit: po fakcie zauważyłem, że Twoje pytanie nie dotyczy modelu z tytułu wątku(?) ;)
0 x
Awatar użytkownika
Pawel_1966
Posty: 155
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel_1966 »

dzięki za odpowiedź. Nie chciałem tworzyć nowego tematu ale chodzi o 740 2,3 automat. A więc czy ktoś z Was wie czy jest tam przekaźnik rozrusznika czy go nie ma?
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Na mój gust albo umarła kostka stacyjki (mniejsze prawdopodobieństwo bo jednak coś pstryka) albo switch uniemożliwiający odpalenie jak wybierak nie jest ustawiony na P (większe). Przekaźnika to tam nie ma, w manualu stacyjka jest bezpośrednio połączona z rozrusznikiem, a w automacie po drodze jest jeszcze ten wyłącznik. Jest gdzieś przy wybieraku, ale nie powiem jak się do niego dobrać, nie grzebałem w siedemsetkach z automatem. Może być też tak, że switch jest częścią wybieraka, tam są jakieś styki i ślizgacz. Ale na pewno ktoś już przy tym działał i wie lepiej niż ja.
Zaraz poszukam schematu.

edit:
Już mam, to ten w czerwonym kółku.

Obrazek

edit jeszcze raz:
Na schemacie jest błąd w opisie koloru przewodu do rozrusznika (50), on jest niebiesko - zielony a nie zielono - zielony :)
Przy wybieraku powinny być kostki, jeśli po zmostkowaniu niebiesko - zielonego z różowym (ten od stacyjki) w czteropinowej da się uruchomić auto, winny problemu jest przedmiotowy switch.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel_1966
Posty: 155
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel_1966 »

Super!!!!pokażę ten schemat elektrykowi

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
0 x
Awatar użytkownika
Pawel_1966
Posty: 155
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel_1966 »

Pawel_1966 pisze:Super!!!!pokażę ten schemat elektrykowi

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
To byla plytka wybieraka. Ale juz działa Teraz przy calej okazji wyminiam jeszcze rozorusznik.

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
0 x
Awatar użytkownika
Pawel_1966
Posty: 155
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: 960 B204ft nie pali

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel_1966 »

Pawel_1966 pisze:
Pawel_1966 pisze:Super!!!!pokażę ten schemat elektrykowi

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
To byla plytka wybieraka. Ale juz działa Teraz przy calej okazji wyminiam jeszcze rozorusznik.

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
Rozrusznik tez zrobiony - w Auto wirniku kupilem nowy automat, szczotkotrzymacz i przelozylismy z drugiegobrozrusznika bendiks. Powinno hulać

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
0 x
ODPOWIEDZ