Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Witam. Problem jest taki, że czujka zapala się tylko wtedy gdy ktoś siedzi na fotelu pasażera z przodu, fotel kierowcy i tylna kanapa nie ma aktywnego. Z przodu mam wpięte wtyczki do zamka ( czy jak to się profesjonalnie nazywa :D), a z tylu w ogóle nie widziałem kabli chyba, że kable idą jakoś w karoserii. Nie mam tez przekaźnika między kontrolerem żarówek, a przekaźnikiem od wycieraczek, czy to jest rozwiązanie mojego problemu? Bo gdy miga kontrola od pasów to słychać takie charakterystyczne klikanie.
0 x
740 Turbo B200ET
MiKi:)
Posty: 158
Rejestracja: 19 marca 2017, 19:18

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiKi:) »

A po co ci to?
Ja to odrazu odpiołem kable od tego bo mnie wkurzało
0 x
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

MiKi:) pisze:A po co ci to?
Ja to odrazu odpiołem kable od tego bo mnie wkurzało
Po to, że fabryka to dała i chce to wykorzystać ;)
0 x
740 Turbo B200ET
MiKi:)
Posty: 158
Rejestracja: 19 marca 2017, 19:18

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiKi:) »

Chyba że chcesz mieć egzemplarz kolekcjonerski to rozumiem ;)
Ja mam swojego gruza dla fanu także co mi było nie potrzebne to wypieprzyłem
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Dudes pisze:Witam. Problem jest taki, że czujka zapala się tylko wtedy gdy ktoś siedzi na fotelu pasażera z przodu, fotel kierowcy i tylna kanapa nie ma aktywnego. Z przodu mam wpięte wtyczki do zamka ( czy jak to się profesjonalnie nazywa :D), a z tylu w ogóle nie widziałem kabli chyba, że kable idą jakoś w karoserii. Nie mam tez przekaźnika między kontrolerem żarówek, a przekaźnikiem od wycieraczek, czy to jest rozwiązanie mojego problemu? Bo gdy miga kontrola od pasów to słychać takie charakterystyczne klikanie.
Dudes, o tylnych wpinkach pisałem ale widzę że musisz być "Św Tomaszem". Spoko.
Nie mam tam do nich żadnej elektryki i katalogi wskazują że nigdy OEM nie było. Pasażerowie tylnej kanapy widzieli migajcie czerwone światełko z symbolem "ludka z pasem".
Obieg pasów przednich zamykany jest przekaźnikiem kierunkowskazów i wpinką kierowcy.
Nie masz przekaźnika sygnalizacji dźwiękowej, bo masz wersję tzw Europejską i nie masz 780tki. Nie masz fabrycznie instalacji do pinów w skrzynce z przekaźnikami.
Wpinki z podświetleniem były w w takim kształcie http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x7 ... yGttJj.jpg i były widoczne przy lince wpinki dwa przewody elektryczne.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Sinuspi pisze:
Dudes pisze:Witam. Problem jest taki, że czujka zapala się tylko wtedy gdy ktoś siedzi na fotelu pasażera z przodu, fotel kierowcy i tylna kanapa nie ma aktywnego. Z przodu mam wpięte wtyczki do zamka ( czy jak to się profesjonalnie nazywa :D), a z tylu w ogóle nie widziałem kabli chyba, że kable idą jakoś w karoserii. Nie mam tez przekaźnika między kontrolerem żarówek, a przekaźnikiem od wycieraczek, czy to jest rozwiązanie mojego problemu? Bo gdy miga kontrola od pasów to słychać takie charakterystyczne klikanie.
Dudes, o tylnych wpinkach pisałem ale widzę że musisz być "Św Tomaszem". Spoko.
Nie mam tam do nich żadnej elektryki i katalogi wskazują że nigdy OEM nie było. Pasażerowie tylnej kanapy widzieli migajcie czerwone światełko z symbolem "ludka z pasem".
Obieg pasów przednich zamykany jest przekaźnikiem kierunkowskazów i wpinką kierowcy.
Nie masz przekaźnika sygnalizacji dźwiękowej, bo masz wersję tzw Europejską i nie masz 780tki. Nie masz fabrycznie instalacji do pinów w skrzynce z przekaźnikami.
Wpinki z podświetleniem były w w takim kształcie http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x7 ... yGttJj.jpg i były widoczne przy lince wpinki dwa przewody elektryczne.
To jak przywrócić to żeby pasażerowie z tylu widzieli tego ludka z pasem? Bo głównie o to mi chodzi...
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Dudes,

to, że jest czerwony klosz z symbolem ludzika nie znaczy, że w 74X MK II (gdzie deski były już "okrągłe") jest instalacja. Może ona być schowana pod wykładziną ale nie musi. Ot w trakcie zmiany wersji było to pomerdane.
Do rzeczy. Wyjmij osłonę, gdzie jest popielniczka. W tej osłonie powinna być podwójna metalowa wsuwka dla żarówek - do pasów i popielniczki. Wówczas zobaczysz czy jest tam oprawka i wtyczka.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Sinuspi pisze:Dudes,

to, że jest czerwony klosz z symbolem ludzika nie znaczy, że w 74X MK II (gdzie deski były już "okrągłe") jest instalacja. Może ona być schowana pod wykładziną ale nie musi. Ot w trakcie zmiany wersji było to pomerdane.
Do rzeczy. Wyjmij osłonę, gdzie jest popielniczka. W tej osłonie powinna być podwójna metalowa wsuwka dla żarówek - do pasów i popielniczki. Wówczas zobaczysz czy jest tam oprawka i wtyczka.
Dzięki za podpowiedź, niech się trochę ochłodzi, bo teraz jest takie słońce, ze przy aucie nic nie zrobię...
ps: moja 740 jest mk1, stara poczciwa kwadratowa deska i kwadratowy przód :D
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Dudes pisze:Dzięki za podpowiedź, niech się trochę ochłodzi, bo teraz jest takie słońce, ze przy aucie nic nie zrobię...
ps: moja 740 jest mk1, stara poczciwa kwadratowa deska i kwadratowy przód :D
To taką zabawkę mieć powinieneś.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Brak czujki zapiętych pasów u kierowcy i z tyłu.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Sinuspi pisze:
Dudes pisze:Dzięki za podpowiedź, niech się trochę ochłodzi, bo teraz jest takie słońce, ze przy aucie nic nie zrobię...
ps: moja 740 jest mk1, stara poczciwa kwadratowa deska i kwadratowy przód :D
To taką zabawkę mieć powinieneś.
Jest światełko od tunelu i dwa luźne kable, zielony i żółty. Biały i niebieski idzie do żarówki od światełka w tunelu.
0 x
740 Turbo B200ET
ODPOWIEDZ