Alufelgi:)

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

Witam serdecznie forumowiczów:)
Mam problem z kupnem felg- Volvo 244. W prawdzie można dostać oryginały, tylko szczerze powiem, że nie bardzo mi się podobają :roll:
Najchętniej kupię coś z rantem, w rozsądnej cenie BBS, lub Polaris /cena powala/, może ktoś ma na sprzedaż? Jeszcze pytanie, czy zmieszczą się koła 16? Jestem laik w tym temacie, będę wdzięczna za wszelkie porady. Pozdrawiam.
0 x
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

16 wejdą bez problemu. Tu masz ciekawe felgi http://volvorwd.pl/viewtopic.php?f=31&t=1903
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

Rzeczywiście ciekawe, z tym że budżet ograniczony ok. 2 tys. w tej chwili. Tylko otwór centrujący to 25 , ''pomogą'' pierścienie, czy jak? Już 1 felgi kupiłam 16, i musiałam oddać ponieważ były podobno za szerokie-7,5 a w oryginale chyba 6? Pan mi powiedział że nie wejdą szersze, ale chyba się nie znał:(
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Poszperaj na forum. Temat wielokrotnie wałkowany. Ludziki i 18 cali i 8 cali szerokości wkładają.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

ana pisze:... Tylko otwór centrujący to 25 , ''pomogą'' pierścienie, czy jak?...
Wartość 25 to ET tzw. offset, czyli podana w milimetrach odległość powierzchni montażu od osi symetrii felgi.
Jeśli masz Volvo serii 200/700/900 szukasz felg z wartością ET 30 i mniejszą, z rozstawem śrub 5x108 lub 5x110
Jeśli znajdziesz felgi z rozstawem 5x110 do montażu takich felg stosujesz nakrętki "pływające"
Dla Volvo serii 200/700/900 otwór centrujący w feldze ma mieć 65mm lub więcej.
Jeśli jest wiekszy stabilizuje się felgi na piastach pierścieniami centrującymi.
0 x
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

endriugto pisze:Poszperaj na forum. Temat wielokrotnie wałkowany. Ludziki i 18 cali i 8 cali szerokości wkładają.


Dzięki, poszperam. Magicy jacyś, bo w przodzie jest mało miejsca . No ale ja się nie znam :roll:
0 x
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

takijedenkuba pisze:
ana pisze:... Tylko otwór centrujący to 25 , ''pomogą'' pierścienie, czy jak?...
Wartość 25 to ET tzw. offset, czyli podana w milimetrach odległość powierzchni montażu od osi symetrii felgi.
Jeśli masz Volvo serii 200/700/900 szukasz felg z wartością ET 30 i mniejszą, z rozstawem śrub 5x108 lub 5x110
Jeśli znajdziesz felgi z rozstawem 5x110 do montażu takich felg stosujesz nakrętki "pływające"
Dla Volvo serii 200/700/900 otwór centrujący w feldze ma mieć 65mm lub więcej.
Jeśli jest wiekszy stabilizuje się felgi na piastach pierścieniami centrującymi.

To jest Volvo 244 82 r. Rozstaw- 5x 108 otwór centrujący- 65,1 ET -25
A widzisz, czytałam o pierścieniach centrujących, o adapterach ale o nakrętkach pływających nie słyszałam. Sorry laik jestem:)
Wstyd się przyznać, jeżdżę jeszcze na zimówka, bo do felg chcę kupić nowe kapcie, kupuję pół roku i nic kupić nie mogę...
Poszperam może tu ktoś coś ma na sprzedaż. Dziękuję:)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

ana pisze:
endriugto pisze:Poszperaj na forum. Temat wielokrotnie wałkowany. Ludziki i 18 cali i 8 cali szerokości wkładają.


Dzięki, poszperam. Magicy jacyś, bo w przodzie jest mało miejsca . No ale ja się nie znam :roll:
Chociaż ja oczywiście będę namawiał na full oryginał. Serio poszukaj bo volvo do serii 200/700/900 robiło ładne felgi i jest ich bardzo dużo modeli.
0 x
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

endriugto pisze:
ana pisze:
endriugto pisze:Poszperaj na forum. Temat wielokrotnie wałkowany. Ludziki i 18 cali i 8 cali szerokości wkładają.


Dzięki, poszperam. Magicy jacyś, bo w przodzie jest mało miejsca . No ale ja się nie znam :roll:
Chociaż ja oczywiście będę namawiał na full oryginał. Serio poszukaj bo volvo do serii 200/700/900 robiło ładne felgi i jest ich bardzo dużo modeli.
Z dedykowanych dla tego modelu były chyba Polarisy, ale drogie, reszta felg jakoś mi nie pasi, lub nie trafiłam na odpowiednie...
I w oryginale były 15-tki? A ta ''dziura'' w nadkolu mnie przeraża:P Chyba że wyższy profil opony?
Szukam już pół roku i nic..... Pozdrawiam.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Alufelgi:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Tu masz kompendium wiedzy. Część zdjęć już nie działa więc musisz po nazwach poszperać na google.
http://forums.turbobricks.com/showthread.php?t=72501
0 x
ODPOWIEDZ