Lusterko - wymiana szkła

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Lusterko - wymiana szkła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Zakupiłem 740 1992 z pękniętym prawym szkłem lusterka. W końcu przyszedł czas na wymianę. Zakupiłem nowe szkiełko z klejem.
Zauważyłem że mam od spodu otwór więc cały spokojny podchodzę ze śrubokrętem do odblokowania mocowania. Miałem już ten problem w serii 200 więc wiedziałem z czym to się je.
Wsadzam śrubokręt, gmeram i nic. Odchylam zaglądam nic. Nie mogłem znaleźć pierścienia odblokowującego uchwyt.
W końcu zacząłem szukać w necie i natknąłem się przypadkowo na filmik instruktażowy z demontażu szybki lusterka w s40... Okazało się że w mojej Belgijce jest już system montażowy nowszego typu mimo tego że obudowa lusterka ma jeszcze od spodu otwór do demontażu... Zamiast siedzieć nad tym 15 minut grzebałem się z tym godzinę...
Dla potomnych:
Demontaż szybki starszego typu:

Demontaż szybki nowszego typu:
1 x
Plati
Posty: 237
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lusterko - wymiana szkła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plati »

Też kiedyś się z tym męczyłem potem znalazłem filmik. No i to dalej nic nie dało :D Próbowałem kilkanaście minut. Kumpel wbił przy okazji i ściągnął w 3 sekundy. Powiedź mi, gdzie znalazłeś wkład lusterka? Bo ja kupiłem i jest całkiem inne mocowanie :/
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Lusterko - wymiana szkła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Pełno zamienników na allegro jeśli chodzi ci o same szkło które jak pisał Endriu jest na kleju. W oryginale same szkła raczej nie występowały.
https://allegro.pl/listing?string=wk%C5 ... ni-1-2-022
Cały wkład (z plastikiem mocującym) który występuje również na allegro jest chyba do nowszej wersji od 92 roku 700/900 (wciskany). Do starszej wersji 700/200 jest wkład z białym krążkiem blokującym którego w tych podjebkach nie ma. Samo szkło podejdzie jeśli masz niepodgrzewane lusterko. Podgrzewane szkło z podróbek do oryginalnego plastiku nie podejdzie.
0 x
Plati
Posty: 237
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lusterko - wymiana szkła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plati »

No i tu jest właśnie problem. Posiadam 740 z 89r które posiada podgrzewanie. Zakupiłem teoretycznie pasujące ale jest inne mocowanie no i wsuwki do podgrzewania inne. A te co mam obecnie ktoś i tak kombinował (szkło nie jest ori). Największy problem to płaskie szło przez co parkowanie, wyprzedzanie i wszelkie manewry wymagające lusterka to masakra.
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Lusterko - wymiana szkła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Którą stronę potrzebujesz ?
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Lusterko - wymiana szkła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Plati pisze:Też kiedyś się z tym męczyłem potem znalazłem filmik. No i to dalej nic nie dało :D Próbowałem kilkanaście minut. Kumpel wbił przy okazji i ściągnął w 3 sekundy. Powiedź mi, gdzie znalazłeś wkład lusterka? Bo ja kupiłem i jest całkiem inne mocowanie :/
Firma w której ja kupiłem na allegro miała wszystkie systemy montażowe. Mają też same szkła bez kleju, szkła z klejem oraz szkła z plastikowym stelażem do lusterek podgrzewanych i bez podgrzewania. Trzeba trochę poszperać.
Ja zarówno w dwusecie jal i siedemsecie zmieniałem same szkło z klejem. Zdejmowałem stare szkło podgrzewając stary klej suszarką i po wyczyszczeniu plastikowego stelażu naklejałem nowe szkło.
0 x
ODPOWIEDZ