[740]Wzmacniacz zakłóca pracę prędkościomierza.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

[740]Wzmacniacz zakłóca pracę prędkościomierza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Ostatnio podłączyłem wzmacniacz do radyjka w swojej 740tce. Na początku było wszystko ok, wiązkę miałem już poprowadzoną do bagażnika więc to nie było nic trudnego, wystarczyło zarobić kable itp... No właśnie niby proste, ale jednak przez podłączony wzmacniacz prędkościomierz bardzo wariuje, wskazówka chodzi jak chce i pokazuje prędkość jak chce. Wzmacniacz odłączyłem i wszystko wróciło do normy. I moje pytanie jest takie jakim cudem wzmacniacz zakłóca pracę prędkościomierza?
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740]Wzmacniacz zakłóca pracę prędkościomierza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Zapewne kabel zasilający wzmacniacz tudzież kabel sygnałowy chinch ma słabe lub nie ma w ogóle ekranowania i swoim polem elektromagnetycznym wpływa na sygnał który leci od tylnego mostu do prędkościomierza. Przenieś kable od pieca na drugą stronę auta, albo zaizoluj je folią aluminiową.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [740]Wzmacniacz zakłóca pracę prędkościomierza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

wujek pisze:Zapewne kabel zasilający wzmacniacz tudzież kabel sygnałowy chinch ma słabe lub nie ma w ogóle ekranowania i swoim polem elektromagnetycznym wpływa na sygnał który leci od tylnego mostu do prędkościomierza. Przenieś kable od pieca na drugą stronę auta, albo zaizoluj je folią aluminiową.
Kable chinch tez czy tylko zasilające? Kabel chinch nie ma w ogóle ekranowania, a kabel zasilający to zwykły kabel z izolacja. Nie jest to zwykły kabel z izolacja, ale szału nie ma. Przenieść na druga stronę? Co przez to rozumiesz? Z tym chinchem to przesadziłem, nie jest to zwykły kabel z ryneczku, bo on wyglada dość porządnie..
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [740]Wzmacniacz zakłóca pracę prędkościomierza.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Aaa jeszcze chciałem powiedzieć, ze wzmacniacz normalnie pracował. Dopiero jak postraszylem Hondziarza na światłach to zauważyłem ze licznik zaczął wariować.
0 x
740 Turbo B200ET
ODPOWIEDZ