Centralny zamek

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

O siedemsetkach nie pisałem:)
W sumie to nie szukam żadnej literatury, do vadisa tez coraz rzadziej zaglądam, po jakiś numer czasami. Auto mam prostsze od kija;)

Dobra, bo nas autor wątku pogoni i będzie miał rację.
0 x
Staszku
Posty: 184
Rejestracja: 26 listopada 2014, 23:14
Lokalizacja: Hishult

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staszku »

Trochę offtop, ale zajrzałem do swoich książek i znalazłem takie coś do 2xx jakby ktoś był zainteresowany.

Wieczorem poszukam może znajdzie się greenbook czy inna książka do 7/9xx.
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
1 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Staszku pisze:znalazłem takie coś
Skarby :shock:
1 x
Staszku
Posty: 184
Rejestracja: 26 listopada 2014, 23:14
Lokalizacja: Hishult

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staszku »

Poszukałem i niestety nie mam, jest segregator z rozpiską z alarmami od 760 i 940 ale samych książek nie mam.
Za to znalazłem kolejne książki o alarmach do 240, 440 i 460.
I pięć segregatorów o 4xx I 8xx :/ np książka o regulowanych przednich amorkach do v70, nawet nie wiedziałem że takie były.
Dobra, kończę offtop i znikam z wątku.
ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
0 x
Jacenty940
Posty: 26
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 10:46

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacenty940 »

Witam ponownie !Mam już centralke alarmu,dwa piloty i cala wiazke przewodow.. :( :( :( . Sklada się to z pieciu roznych wtyczek :o ,jedna pasuje do dodlaczenia się z centralnym zamkiem ale nie mam zasilania i nie bardzo wiem która wtyczka za to odpowiada...Może ma ktoś zdjecie jak jest to w Waszej 940 zamontowane.Dodam ze wtyczka pasujaca,jako jedyna poki co jest po lewej stronie zaraz pod kierownica.Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o wsparcie 8-) 8-) 8-) .Jutro wstawie zdjęcia tych wtyczek...
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Jacenty940

upolowałeś centralkę oryginalną, czy masz pospolitą ?
Na niebiekim forum było pisane o podłączeniu zwykłej centralki w 940ce, opis kabelkoilogii nie wystraszał ;) :)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
zagtom
Posty: 32
Rejestracja: 04 września 2015, 17:20
Lokalizacja: Zamość

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zagtom »

Witam. trochę odkopie ten temat. Mój nowy nabytek- 940 93r. ma ten alarm VG1 sądząc po tym pudełeczku na słupku A. Oczywiście nie mam do tego pilotów. I teraz pytanie jakich i gdzie szukać bo widzę, że są dwa rodzaje tych białych: radio i IR. Samo pudełeczko daje znaki życia : miga dioda przy otw. drzwiach, jak nacisnąłem przycisk syrena zadziałała, więc chciałbym to uruchomić.
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

zagtom pisze:Witam. trochę odkopie ten temat. Mój nowy nabytek- 940 93r. ma ten alarm VG1 sądząc po tym pudełeczku na słupku A. Oczywiście nie mam do tego pilotów. I teraz pytanie jakich i gdzie szukać bo widzę, że są dwa rodzaje tych białych: radio i IR. Samo pudełeczko daje znaki życia : miga dioda przy otw. drzwiach, jak nacisnąłem przycisk syrena zadziałała, więc chciałbym to uruchomić.
Wstaw fotkę )(czy centralka / czy może to być czujnik zbicia szyby)(
Do VG1 pilot chińczyk kosztuje ok 12zł dogranie ok 3min.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
zagtom
Posty: 32
Rejestracja: 04 września 2015, 17:20
Lokalizacja: Zamość

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zagtom »

Obrazek
ja takich u chińczyka nie widziałem.
Jutro zrobię fotkę ale to wygląda jak na tym rys:
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Centralny zamek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

To na słupku to tylko guziczki i kontrolki, przy podczerwieni siedzi tam jeszcze czujnik/odbiornik. Natomiast centralka jako taka siedzi pod schowkiem po prawej, trzeba wyciągać schowek. Żeby dowiedzieć się czy masz wersję IR czy radiową w zasadzie powinieneś zerknąć za schowek. Możesz próbować dobrać się do tych guzików na słupku i rozejrzeć się za odbiornikiem IR, ale chyba jednak łatwiej pójdzie ze schowkiem. Sterowanie radiowe i IR występowało równolegle na różnych rynkach, ale generalnie jakie by nie było, to te piloty są towarem dość deficytowym. Poza serią 900 trafiały się jeszcze w serii 400 i w 850, o siedemsetkach nie wiem. O ile do centralki trzeba się dobierać, o tyle rodzaj pilota widać z daleka. Na podczerwień są czarne, radiowe jasnoszare z kolorowym paskiem wskazującym częstotliwość. Poszukiwań nie ułatwi to, że częstotliwość pilota musi pasować do centralki i wszystkie piloty powinny mieć taki sam kolor paska.
Jeśli okaże się, że centralka jest sterowana radiem i da się podpasować coś uniwersalnego, to jesteś w domu. A jak nie, to znalezienie oryginalnych pilotów może nie być ani łatwe, ani tanie...
Tutaj masz screen z vadisa, może się przyda. Co prawda do 850, ale sam alarm jest taki sam.
0 x
ODPOWIEDZ