Przednia szyba w 240

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Przednia szyba w 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

Mam zagwozdkę z szybami. Jak wiadomo do 91 roku szyba przednia montowana była z gumową uszczelką, spinkami i listwą, a po 91 roku tylko z gumą. Nikt jednak nie pisze czy obie szyby mają takie same rozmiary, co prawda np w scandixie jest tylko jeden typ szyby opisany jako pasujący do roczników 74 - 93 ale może to jest po prostu ta nowa szyba, którą można montować do każdego rocznika tyle że bez listwy dekoracyjnej?
0 x
volvnietybombel
Posty: 379
Rejestracja: 09 października 2014, 20:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Przednia szyba w 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: volvnietybombel »

wszystkie miały takie same, nawet bertone
0 x
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Przednia szyba w 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

Właśnie przymierzyłem listwę do uszczelki 91-93. Przy odrobinie kombinacji dałoby radę ją zamocować używając spinek i kleju do szyb tak by dało się ją potem zdjąć razem z uszczelką. Plusem takiego rozwiązania byłaby nadal bardzo dobra szczelność w stosunku do poprzedniego systemu. Co o tym sądzicie?
0 x
Awatar użytkownika
kaczi.kamo
Posty: 60
Rejestracja: 07 listopada 2016, 17:30
Lokalizacja: wawa/pod piaseczno
Kontakt:

Re: Przednia szyba w 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kaczi.kamo »

konradko pisze:Właśnie przymierzyłem listwę do uszczelki 91-93. Przy odrobinie kombinacji dałoby radę ją zamocować używając spinek i kleju do szyb tak by dało się ją potem zdjąć razem z uszczelką. Plusem takiego rozwiązania byłaby nadal bardzo dobra szczelność w stosunku do poprzedniego systemu. Co o tym sądzicie?

Jak Ci się uda to zrób tutorial, ja próbowałem, mój lakiernik próbował i nie dało rady tego zrobić, żeby to dobrze wyglądało, masz pomysł to się pochwal
0 x
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Przednia szyba w 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

kaczi.kamo pisze:
konradko pisze:Właśnie przymierzyłem listwę do uszczelki 91-93. Przy odrobinie kombinacji dałoby radę ją zamocować używając spinek i kleju do szyb tak by dało się ją potem zdjąć razem z uszczelką. Plusem takiego rozwiązania byłaby nadal bardzo dobra szczelność w stosunku do poprzedniego systemu. Co o tym sądzicie?

Jak Ci się uda to zrób tutorial, ja próbowałem, mój lakiernik próbował i nie dało rady tego zrobić, żeby to dobrze wyglądało, masz pomysł to się pochwal
Pomysł mam taki żeby wyciąć w uszczelce prostokątne otwory na spinki, te lekko zmodyfikować/skrócić (żeby nie wchodziły pod szybę) i wkleić w uszczelkę. Następnie wpiąć listwę w spinki, podkleić czarną obramówkę zewnętrzną a na końcu wypełnić akrylem lub klejem wewnętrzną kieszeń pod listwą (tam zbiera się woda). Nie wiem czy to jest lepszy pomysł niż standardowy montaż, zawsze mogę zrobić po bożemu ale pomyślałem, że może mój pomysł będzie lepszy i zapewni długotrwałe użytkowanie bez potrzeby zmiany uszczelki (mam nową szybę i uszczelkę).
0 x
ODPOWIEDZ