Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

endriugto pisze:
endriugto pisze:
endriugto pisze:Jak pisałem Sinuspi zdobył dla mnie kolejny licznik który zamontowałem i z euforią zacząłem jeździć bo wszystko działało. Aż do dzisiaj kiedy podczas jazdy wskazówka predkosciomierza opadła i licznik przestał liczyć kilometry. Potem kilka razy jeszcze drgnęło aż ostatecznie padło...
Czy moje auto to morderca liczników czy jest jeszcze coś co mogę zrobić?
Dzisiaj jak jechałem wskazówka czasem wracała na obecną prędkość i chwilę się utrzymała ale jednak w końcu opadała. To samo z licznikiem kilometrów jak wskazówka prędkościomierza się podnosiła to licznik zaczynał liczyć kilometry...
Od tamtego momentu do wczoraj było ok. Licznik sam się naprawił. Wczoraj po dwudniowym postoju na wilgoci wskazówka kilka razy opadła na powiedzmy kilometr jazdy i wtedy też licznik przestawał liczyć kilometry. W końcu pod koniec podróży w ogóle zdechł. Nie wskazuje prędkości i nie liczy kilometrów ani dziennych ani stanu głównego.
Miał ktoś podobne doświadczenia. Nie mam już siły na zmienianie licznika po raz czwarty...
Jak sam napisałeś "po dwudniowym postoju na wilgoci..." czyli do sprawdzenia kostka przy tylnym moście i kabelek. Kostka lubi się zaśniedzieć a ten sygnał ma niskie napięcie i problem gotowy. Kabelek po 25-30 latach przeginania się na wszelakich dziurach na których pracuje zawieszenie też może wymagać wymiany. Dlaczego tam bym szukał? - jak sam piszesz nie działa licznik, licznik dzienny i wskazanie prędkości a to sugeruje na brak sygnału z mostu. Jeśli coś dzieje się z samym zegarem to zwykle upośledzeniu ulega jedna a funkcji np. przestaje liczyć kilometry ale pokazuje prędkość lub odwrotnie. To tyle z moich doświadczeń, też na początku kombinowałem, zmieniałem zegary a po wymianie kabla i wtyczki wszystkie okazały się sprawne.
0 x
Muzyczny Krawiec
Posty: 14
Rejestracja: 28 października 2016, 01:31
Lokalizacja: Masłowo

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muzyczny Krawiec »

przyłączam się do tematu. W 245 działa lub nie, oprócz obrotomierza i temp. oleju i wody (one non stop). Nieraz widzę zaparowanie od wewnątrz.
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

:roll:
- czujnik most,
- zimne luty
- wylany końdeńsatorrrrrr.

Nie pytaj tylko dziargaj.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
luksp
Posty: 64
Rejestracja: 27 lutego 2018, 21:52
Lokalizacja: ziemia sieradzka

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: luksp »

Muzyczny Krawiec pisze:przyłączam się do tematu. W 245 działa lub nie, oprócz obrotomierza i temp. oleju i wody (one non stop). Nieraz widzę zaparowanie od wewnątrz.
u mnie podobnie aczkolwiek następująco:
-prędkościomierz działa lub nie (jeśli działa to wskazówka skacze jak oszalała)
-obrotomierz działa lub nie (przy cieplejszym silniku działa częściej)
-temperatura działa poprawnie
-wskaźnik paliwa nie działa

-przebieg całkowity i tymczasowy nie działają

licznik na linke....
0 x
Awatar użytkownika
pmiczka
Posty: 75
Rejestracja: 12 marca 2020, 19:39

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pmiczka »

Cześć,
odgrzeję temat, bo aktualnie naprawiam drugie zegary, które mam jako zapasowe.
Bardziej z ciekawości niż faktycznej potrzeby, bo obecne wymienione zegary działają (jeszcze) bez problemu.
Postępuję zgodnie z tą instrukcją - https://www.volvoclub.org.uk/faq/Electr ... dleRemoval
Z wszystkich kondensatorów (C7, C12, C6, C16, C15) nie mogę znaleźć na krajowym internecie czegoś takiego jak C15 - 0.47 µF 25V bipolarny czy dwubiegunowy.
Czy interesował się ktoś może tematem?
0 x
Awatar użytkownika
pmiczka
Posty: 75
Rejestracja: 12 marca 2020, 19:39

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pmiczka »

Znalazłem hurtownię z dobrym katalogiem i powolutku wszystkie kondensatorki można odnaleźć.
https://www.tme.eu/pl/
Oczywiście minimalna ilość w większości przypadków to 10 sztuk, więc jeśli ktoś będzie potrzebował to chętnie rozdam niepotrzebne resztki.

----
EDIT
W moim przypadku niestety nie pomogło. Kondensatorki przelutowane, płytki wyczyszczone, ale prędkościomierz dalej stoi na dębowo.
Problem może leżeć w innym miejscu. Gdy będę jechał samochodem na Szczecin, wezmę ze sobą drugie zegary i zostawię je do sprawdzenia w Stargardzie. Podejrzewam, że jakaś pierdoła, o której nie pomyślałem.
1 x
ODPOWIEDZ