Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: wujek » 08 kwietnia 2017, 23:09

Jak to jest z licznikami i koronkami na moście. Są różnice turbo/wolnossak? Licznik mam ze zwykłego, jak również most jeszcze z n/a i wskazówka od prędkośći im jest ona większa wstaje wolniej. Zatrzymuje się na +/- 120km/h i ani dalej a przecież jade dużo więćej :D Coś trzeba zmieniać w moście, liczniku?
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: endriugto » 07 czerwca 2017, 21:29

Wracam do tematu z moim licznikiem który nie liczy kilometrów. Próbowałem z elektroniką i nic nie pomogło. Kupiłem drugi licznik ale ma inne wtyczki. Dajcie znać czy da się podmienić bebechy żeby mój zatrybił z liczeniem kilometrów. Zdjęcia obu liczników w linku. Mój ten starszy.
https://goo.gl/photos/ReUXdCkUYorfDPer5
0 x

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: endriugto » 13 czerwca 2017, 18:51

endriugto pisze:Wracam do tematu z moim licznikiem który nie liczy kilometrów. Próbowałem z elektroniką i nic nie pomogło. Kupiłem drugi licznik ale ma inne wtyczki. Dajcie znać czy da się podmienić bebechy żeby mój zatrybił z liczeniem kilometrów. Zdjęcia obu liczników w linku. Mój ten starszy.
https://goo.gl/photos/ReUXdCkUYorfDPer5

Ktoś coś?
0 x

xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: xjtdi » 14 czerwca 2017, 07:06

endriugto pisze:
endriugto pisze:Wracam do tematu z moim licznikiem który nie liczy kilometrów. Próbowałem z elektroniką i nic nie pomogło. Kupiłem drugi licznik ale ma inne wtyczki. Dajcie znać czy da się podmienić bebechy żeby mój zatrybił z liczeniem kilometrów. Zdjęcia obu liczników w linku. Mój ten starszy.
https://goo.gl/photos/ReUXdCkUYorfDPer5

Ktoś coś?

Też to przerabiałem jakiś czas temu, da się podmienić bebechy i po otwarciu obudowy pasuje p&p wszystko z wyjątkiem licznika :evil: czyli Twojego problemu to do końca nie rozwiąże...
0 x

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: endriugto » 27 lipca 2017, 17:27

Jak pisałem Sinuspi zdobył dla mnie kolejny licznik który zamontowałem i z euforią zacząłem jeździć bo wszystko działało. Aż do dzisiaj kiedy podczas jazdy wskazówka predkosciomierza opadła i licznik przestał liczyć kilometry. Potem kilka razy jeszcze drgnęło aż ostatecznie padło...
Czy moje auto to morderca liczników czy jest jeszcze coś co mogę zrobić?
0 x

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: endriugto » 28 lipca 2017, 09:48

endriugto pisze:Jak pisałem Sinuspi zdobył dla mnie kolejny licznik który zamontowałem i z euforią zacząłem jeździć bo wszystko działało. Aż do dzisiaj kiedy podczas jazdy wskazówka predkosciomierza opadła i licznik przestał liczyć kilometry. Potem kilka razy jeszcze drgnęło aż ostatecznie padło...
Czy moje auto to morderca liczników czy jest jeszcze coś co mogę zrobić?

Dzisiaj jak jechałem wskazówka czasem wracała na obecną prędkość i chwilę się utrzymała ale jednak w końcu opadała. To samo z licznikiem kilometrów jak wskazówka prędkościomierza się podnosiła to licznik zaczynał liczyć kilometry...
0 x

Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontaktowanie:

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: JoeM » 28 lipca 2017, 10:56

Przewody przy czujniku na moście sprawdzałeś? Przewody przy wtyczce kruszeją, nie ma dobrej izolacji i jakaś spina się pojawia, a ostatnio cały czas padało ostatnio.
0 x

Awatar użytkownika
kapsel
Posty: 223
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:19

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: kapsel » 30 lipca 2017, 09:40

Mam ten sam problem. Przewody przy moscie wykluczam poniewaz czujnik ma przejscie a kostka od czuinika jest dopiero w bagażniku i tam wszystko wyglada jak nowe. Wiazka od lcznika do czujnika 100% ok. Chyba spróbuje przelutowac licznik ponieważ zauważyłem, ze im jest cieplej tym lepiej działa. A pracująca klima nie powoduje ocieplonego klimatu. Jeczcze zauważyłem, ze jak otwieram dach to potrafi podskoczyc wskazowka predkosciomierza.
0 x

Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: knefel » 04 sierpnia 2017, 08:09

to ja znowu mam ten problem ale licznik zaczyna działać jak robi sie wilgotno na dworze ,jak ruszy to póki sie nie zatrzymam do zera to bedzie działał , chocbym i 200 km jechał , po zatrzymaniu juz nie działa , też po przelutowaniu radośnie podziałał miesiąc i sie poddał , też kostke przy moście moge wykluczyć bo kable są nowe , co u mnie bede wiedział za jakiś czas bo cegła przeprowadzke wozi i podniose ją dopiero we wrześniu , chetnie do tego czasu sie dowiem co to :D
0 x

Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3653
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Problemy z licznikiem - prędkościomierz i wskaźnik paliwa

Postautor: endriugto » 26 października 2017, 08:05

endriugto pisze:
endriugto pisze:Jak pisałem Sinuspi zdobył dla mnie kolejny licznik który zamontowałem i z euforią zacząłem jeździć bo wszystko działało. Aż do dzisiaj kiedy podczas jazdy wskazówka predkosciomierza opadła i licznik przestał liczyć kilometry. Potem kilka razy jeszcze drgnęło aż ostatecznie padło...
Czy moje auto to morderca liczników czy jest jeszcze coś co mogę zrobić?

Dzisiaj jak jechałem wskazówka czasem wracała na obecną prędkość i chwilę się utrzymała ale jednak w końcu opadała. To samo z licznikiem kilometrów jak wskazówka prędkościomierza się podnosiła to licznik zaczynał liczyć kilometry...

Od tamtego momentu do wczoraj było ok. Licznik sam się naprawił. Wczoraj po dwudniowym postoju na wilgoci wskazówka kilka razy opadła na powiedzmy kilometr jazdy i wtedy też licznik przestawał liczyć kilometry. W końcu pod koniec podróży w ogóle zdechł. Nie wskazuje prędkości i nie liczy kilometrów ani dziennych ani stanu głównego.
Miał ktoś podobne doświadczenia. Nie mam już siły na zmienianie licznika po raz czwarty...
0 x


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości