Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Sytuacja wygląda na przykład tak: jadę sobie powiedzmy na 4 biegu - 2tyś obrotów i wciskam gaz do końca i.. obroty rosną, turbo wstaje do żądanej wartości ale samochód właściwie nie przyśpiesza. Pierwsze biegi też nie zawsze odzwierciedlają to co się dzieje na obrotomierzu. Cóż to może być ? Czy to że naprawavolvo przy swapie wstawił mi tarcze z dociskiem z diesla może to powodować ( komplet był po regeneracji kilkaset km przed swapem ) ? W sumie pierwszy raz zauważyłem to już dawno ale teraz się nasiliło :shock:
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Może się ślizgać. Jeśli masz zestaw z diesla czyli 228mm to jednak powinien bez problemu obsłużyc bieżącę moce. Wyregulowane sprzegło z zapasem, to może za słabo dociskać. Zacząłbym od regulacji linki sprzęgła.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Wymieniałeś linkę? Może trzeba ją "popuścić" albo się tar cza kończy
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

kemizo pisze:Czy to że naprawavolvo przy swapie wstawił mi tarcze z dociskiem z diesla może to powodować
Nie. Dobry docisk i tarcza będą kleić i to tylko kwestia regulacji linki czy będzie dobrze działać.

Skrzynie z benzyniaków i diesli mają nie tylko różne dzwony, ale i inne wałki centrujące sprzęgło. Czyli wątpliwa sprawa byś miał sprzęgło z diesla w benzyniaku przynajmniej jeśli chodzi o tarczę sprzęgła (być może okładziny z dieslowej tarczy masz nabite na tarczę z benzyny), nie wiem jak docisk, ale chyba też dieslowy nie podchodzi do benzyny.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

To ja już nie wiem co tam jest nakombinowane i co z czego jest napewno coś tam miało być z diesla :/ Linke jeszcze popuszczę ale jakby to była jej wina, że trochę wysprzegla, to by to robiła na każdym biegu a tu najbardziej jest to odczuwalne na wyższych biegach - czyli pod największym obciążeniem. Wychodzić musi na to że zajeździłem w kilka miesięcy sprzęgło. Zresztą ponoć regeneracja regeneracji nie równa a o Radzikowskim są coraz gorsze opinie. To jak już będę zrzucał skrzynie (ja albo pewnie mechanik bo z podłogi chyba słabo ?) to można odelżyć w końcu koło zamachowe w redblocku czy nie ?
0 x
MisYogi
Posty: 24
Rejestracja: 21 października 2014, 18:46

Re: Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MisYogi »

Miałem te same objawy. Najbardziej się nasilały na wyższych biegach, jeździe pod górkę i w obciążonym samochodzie. Po wymianie tarczy i docisku zupełnie inny samochód,
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Można zrobić to z podłogi, auto na koziołkach, ale jest to raczej hardcore. Niemniej widziałem na angielskim forum jak jeden chłopak zrzucał tak skrzynie biegów i przeżył :D
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
Krzem
Posty: 48
Rejestracja: 03 października 2014, 12:35

Re: Sprzęgło nie przenosi momentu na koła ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzem »

Ja tak wymieniałem most napędpwy xD tylko bez koziołków a pięcioma lewarkami :PPP Ps. Ja myślę że felgi ci sie w oponach ślizgają XD
0 x
ODPOWIEDZ