[940] Poduszki silnika

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Mataj
Posty: 180
Rejestracja: 30 lipca 2015, 22:07

[940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mataj »

Serwus,
Mam kilka pytań odnośnie poduszek silnika Volvo 940.
1. O ile się orientuję, nie są zwykłym łącznikiem zalanym gumą, tylko są olejowe/hydrauliczne, czy jak to tam zwał?
2. Wiem też, że dostępne są poduszki Poliuretanowe (Unit Racing). Czy do normalnej jazdy samochodem to się nadaje? Czy nie warto? Ma ktoś może? Jak się to to sprawuje?
3. Czy zerwana blaszka poduszki sugeruje możliwie szybką wymianę? Czy jeśli innych objawów brak - można jeździć?
4. Czy warto zamontować poduszkę używaną? Jeśli tak to czy lepiej wymienić jedną, czy skoro mam dwie z innej 940 to wrzucić dwie wiedząc, że pochodziły z jednego samochodu?
5. Które / jakich producentów poduszki silnika generalnie polecacie?
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

Poduszke skrzyni zalozylem meyleHD plus troche poliuretanu w most i mi wszystko rzezi a jakbym zapodal poli pod ten jakze kurturarny silnik... NO NIE WIEM :D :D chetnie zobacze test kieliszkow szampana na masce :D

Wysłane z telefonu.
0 x
.
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Polecam wizytę u Panów Lorenzów. Robią m.in poduchy hydro i podpory...
Masz do nich rzut mokrym beretem ;)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Mataj
Posty: 180
Rejestracja: 30 lipca 2015, 22:07

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mataj »

A panowie Wawrzyńce to kto?
MeyleHD pod skrzynią mam, ale ona JEST twarda...
Mnie zastanawiają głównie poduszki silnika. Generalnie są ok. Blaszka się zerwała i nie wiem czy to zwiastun rychłej wizyty w warsztacie, czy olać. No i czy wykorzystać to co mam, czy kupować nowe.

Starannie wydziergane na Tapatalku.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Blaszka to ogranicznik.
Jeśli się zerwała to musiało nieźle szarpnąć motorem albo poduszka nie amortyzuje i dla tego ogranicznik poległ.
Ja bym wymienił na razie jedną i obserwował.
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Wymiana hydro-poduszek silnika. Co oprócz nakrętek poduszek oraz nakrętek i śruby łap trzeba poluzować?
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

wujek pisze:Wymiana hydro-poduszek silnika. Co oprócz nakrętek poduszek oraz nakrętek i śruby łap trzeba poluzować?
Otwierasz maskę, bierzesz klucz i luzujesz nakrętki te co trzymają poduszki od góry do górnej łapy, następnie luzujesz śruby co trzymają dolne łapy do ławy pod silnikiem. Teraz zależy co masz i czym ci wygodniej - podnosisz silnik od dołu delikatnie lewarkiem lub podwieszasz na wyciągarce. Najpierw unosisz jedną stronę wyciągasz poduszkę z dolną łapą, wymieniasz, wkładasz na miejsce, później to samo z drugiej strony. Dokręcasz śruby jak już silnik oprze się na nowych poduszkach.
Jak Ci się nie ukręci żadna szpilka przy ławie to roboty jest na pół godzinki przed garażem podnosząc silnik lewarkiem.
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Wszystko mam odkręcone, poszło palcami bo skręcałem to dwa lata temu przy swapie ale na zewnątrz auta. A teraz jak wyciągarką podnosze silnik to idzie całe auto do góry :D razem z silnikiem. Chyba zaparły się szpilki o łapy, zaraz tam pójdę z łomikiem bo nie mogę wytrzymać.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Może dlatego, że podnosisz cały silnik? Śruby w poduszkach są do siebie pod pewnym kątem, trzeba podnosić silnik stronami a nie cały bo wtedy tak jak piszesz można podnieść całe auto ;-)
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [940] Poduszki silnika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

O ja durnowaty, robiłem tak jak piszesz. Ale już wymienione, zanim dostałem tego posta. Faktycznie, easy money :)
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
ODPOWIEDZ