Ogrzewanie/Dmuchawa 245 B21A

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Ogrzewanie/Dmuchawa 245 B21A

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Mam problem, a właściwie nie wiem czy problem.
Dotyczy to nagrzewania w mojej cegle. Wczoraj trochę jeździłem i sobie sprawdzałem nagrzewanie.
Na ciepłym silniku- Ogrzewanie szyby super, leci ciepło, szyba odparowała po 15 sekundach całkowicie.
Nawiewy środkowe i boczne, grzeją ciepłym, ale nie jest to jakieś dmuchanie porządne, raczej po prostu leci z tych kratek jako tako ciepło. Problemu dużego nie ma, bo po czasie nagrzewa się i jest w nim naprawdę ciepło.
Teraz uwaga (samochód na postoju) i przełączenie suwakiem lewym dolnym na "cool" z ciepłego i jest nagle strzał, leci jak w ojca s60 z klimatyzacji, aż kuje w oczy tym zimnem i przełączenie na ciepło i znowu leci tak po prostu dmucha lekko tym ciepłym. Dodam, że ciepłym powietrzem dmucha mocniej ze środkowych kratek a z bocznych przy drzwiach słabiej, prawie nie wyczuwalnie.
Co może być przyczyną?
Syf, zabrudzenia, może płyn chłodniczy (niedługo będzie wymieniony, siedzi już w nim na pewno dobre parę lat, temp zamarzania -20C
Czy może problem z samą nagrzewnicą? (tego się obawiam). Nawiew działa, jest cicho, ale wydaję mi się, że ciepłym powinien dmuchać mocniej, problemu z temperaturą ciepłego powietrza nie ma, bo jest naprawde gorące, tylko leci nie najlepiej moim zdaniem.

Dodam, że ostatnio jechałem z rodziną wymienić szybę do Iławy (150km)
To jak wyjechaliśmy, po 20 minutach było tak ciepło,że mama krzyczała na mnie, bo się pociła w samochodzie, także grzać grzeje. Tylko słabo z tych nawiewów leci.
0 x
siux81
Posty: 70
Rejestracja: 05 października 2014, 19:52

Re: Ogrzewanie/Dmuchawa 245 B21A

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siux81 »

Ten typ tak ma.
Jeden wspólny wentylator pcha powietrze i tu i tam .
Do kratki środkowej ma najbliżej i najprościej więc temp. wyższa.
Do nawiewów na szyby boczne ma ok.4-razy dalej i z zakrętami.
Pozdro.
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogrzewanie/Dmuchawa 245 B21A

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

W sumie może i możliwe. Jak na razie dziś trochę i jutro cały dzień przeznaczam na czyszczenie całego układu dmuchawy, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie znalazłem dużo liści i trochę szkła 8-)

Tzn też bardziej chodziło mi o to, że tym ciepłem to on mocno "nie wieje" nawet ze środkowych. Jak przyłożę rękę i jest ustawione na max'a to tak lekko czuć że leci, a jak jest przełączony na zimne to normalnie po rękach daje ze wszystkich.
0 x
ODPOWIEDZ