Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Beddie
Posty: 67
Rejestracja: 05 lutego 2015, 15:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beddie »

Rób czarny. Mam na 744 z 90 roku fabryczną czerń. Jest czarna jak dupa szatana, po wypolerowaniu wciąga całe światło z okolicy. Tak zajebista czerń wystepuje jeszcze chyba tylko na porschawach. Reszta to jakaś tak mało czarna albo jakieś pedalliki, dodatki innych kolorów etc. Będziesz mył często i musisz myć delikatnie, ale będziesz Pan zadowolony :)
0 x
http://facebook.pl/krakowskie.klasyki
Kilka volvorwd & trochę innego, starego złomu ;)
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Niektórzy mają takie zboczenia że lubią oryginał lub przywrócenie do oryginału. Ja np. lubię patynę czyli oryginał z całym bagażem lat i kilometrów jakie auto przeżyło. Wolę auto zachowane w oryginale ale rozumiem też pełne restauracje które przywracają auto do stanu w jakim opuściło fabrykę. Jak zobaczycie np. auto JoeM to zrozumiecie ;)
Nie rozumiem ogólnie pojętego tuningu. Kojarzy mi się to ze złym gustem/tandetą. Białe kozaczki tipsy i tym podobne... Czuję ból w sercu i najnormalniej w świecie mi żal gdy widzę ciekawe auto np. klasyka jakoś dziwnie niepotrzebnie poprzerabiane.
Taki już mój światopogląd który z drugiej strony świadczy że każdy może robić sobie co chce tylko mi po prostu szkoda...
0 x
Staszku
Posty: 184
Rejestracja: 26 listopada 2014, 23:14
Lokalizacja: Hishult

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staszku »

Patyna to co innego tak samo ori lakier w dobrym stanie, ale jak już auto będzie lakierowane to jeśli chciałbym mieć np zielone to wtedy szukałbym koloru który mi się najbardziej podoba a czy on z Seata, smarta czy Lamborghini to już roli nie gra.
A tuning to jest bardzo kruchy temat do rozmów na forach, bo dla jednego to jest doprowadzenie auta do stage 0 i potem oem+ czyli żeby auto lepiej się prowadziło, było bardziej niezawodne i poprawa wszystkiego czego fabryka nie dała rady zrobić dobrze, do tego na koniec zmiana rzeczy które odpowiadają danej osobie, a dla drugiego to po prostu spojlery, karbon folia i gleba taka żeby wahacze o asfalt się szlifowały.

PS beddie, masz jakieś foty jak wygląda ten czarny po polerce? Tutaj rzadko kiedy można trafić ładną czarną 7xx/9xx.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Beddie pisze:Rób czarny. Mam na 744 z 90 roku fabryczną czerń. Jest czarna jak dupa szatana, po wypolerowaniu wciąga całe światło z okolicy. Tak zajebista czerń wystepuje jeszcze chyba tylko na porschawach. Reszta to jakaś tak mało czarna albo jakieś pedalliki, dodatki innych kolorów etc. Będziesz mył często i musisz myć delikatnie, ale będziesz Pan zadowolony :)
W volksdojczach mają taki lakier blackstone czy cos takiego, czarny jak noc, ale z dobrą powłoką aż razi ! :twisted:

Osobiście natomiast, miałem v70 05r w czarnym akrylu i nie chcę więcej. Z jednej strony kończysz myć, a z drugiej już syf :roll:
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Wcale się nie dziwie że chcesz zmieniać kolor. Tylko że ja nie kupiłbym srebrnej 900 bo przy remoncie chciałbym zachować fabryczną specyfikację. Swoje auto robię na ori ale nie do końca. Raczej z duchem tamtych lat i trochę po swojemu, pod siebie. Gdybym już miał takie srebrne 944 to miałbym dylemat. Oficjalnie cenie ori ale w tym przypadku nie wiedziałbym co zrobić. Srebrny toleruje tylko na starszych budach zaczynając od dwusety. No jeszcze przedliftową 700 przejdzie bo ten front i chromy dają właściwą interpretacje lat produkcji. Generalnie czym auto starsze tym bardziej mi leży srebrny. Panowie z Poznania pewnie widzieli na klasykach w czwartek tego srebrnego forda mk1. Z tą brązowa, koniakową skórą wyglądał genialnie !
W srebrnym kolorze 944 na polskich ulicach zginęłoby w tłumie. Czarny jest w pytę. Cieszy oko i jak widać najbardziej podoba się Tobie. Olej brud. Nie bądźmy tacy praktyczni. Klasyk to wyrzeczenia. Coś za coś. Mycie auta też jest fajne, zwłaszcza czarnego. Efekt końcowy, bezcenny :)

P.s. o gustach nie dyskutujmy w już tak ostatnio podzielonym politycznie kraju :lol:
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Staszku pisze:Patyna to co innego tak samo ori lakier w dobrym stanie, ale jak już auto będzie lakierowane to jeśli chciałbym mieć np zielone to wtedy szukałbym koloru który mi się najbardziej podoba a czy on z Seata, smarta czy Lamborghini to już roli nie gra.
A tuning to jest bardzo kruchy temat do rozmów na forach, bo dla jednego to jest doprowadzenie auta do stage 0 i potem oem+ czyli żeby auto lepiej się prowadziło, było bardziej niezawodne i poprawa wszystkiego czego fabryka nie dała rady zrobić dobrze, do tego na koniec zmiana rzeczy które odpowiadają danej osobie, a dla drugiego to po prostu spojlery, karbon folia i gleba taka żeby wahacze o asfalt się szlifowały.

PS beddie, masz jakieś foty jak wygląda ten czarny po polerce? Tutaj rzadko kiedy można trafić ładną czarną 7xx/9xx.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Na wstępie zaznaczam że to co piszę to moje zdanie i nawet nie polecam się z nim zgadzać bo było by nudno. Odmienne zdanie szanuję, to są takie moje luźne dywagacje. Generalnie spoko loko luz i spontan.
Wszelkie zmiany techniczne technologiczne poprawianie osiągów i prowadzenia rozumiem jeśli ktoś ujeżdża na torze wyścigowym i potrzebuje urywać cenne setne sekundy ale czy starsze dostojne volva się do tego nadają nie jestem przekonany szczególnie jeśli mają się poruszać w normalnym codziennym ruchu ulicznym. Zostały stworzone do wygodnego i bezpiecznego przemieszczania się i tyle. Jakbym chciał coś co ma jeździć szybciej i lepiej się prowadzić to bym kupił auto sportowe. Całkiem trafne jest hasło: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Chyba poszedłem za szeroko ale konkludując ja bym szedł w oryginał ale jak kolega chce sobie zrobić kolor czarny czy z palety innego producenta to fajnie ;)
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Endriu, przejechałbyś się moim gadam i byś zmienił to ortodoksyjne zdanie. Czasem trzeba sobie spersonalizować auto :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Mareek pisze:Endriu, przejechałbyś się moim gadam i byś zmienił to ortodoksyjne zdanie. Czasem trzeba sobie spersonalizować auto :)
Skoro sam proponujesz to dam się przekonać :D
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Będzie okazja na zlocie :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Beddie
Posty: 67
Rejestracja: 05 lutego 2015, 15:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wybór lakieru dla 944 , pomóżcie coś wybrać :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beddie »

Staszku, zdjęcia mam niestety tylko ciulowej jakości i tylko po wstępnym przepolerowaniu, przed doczyszczeniem i woskiem. Na dodatek jeszcze przed przywróceniem oryginalnego turbogrilla, zmianą kierunków i lamp na ładne. Jak skończę go robić po dzwonie to wrzucę jakieś aktualne zdjęcia. Albo może wreszcie kiedyś się zbiorę na galerię cegieł...

Obrazek

Obrazek
0 x
http://facebook.pl/krakowskie.klasyki
Kilka volvorwd & trochę innego, starego złomu ;)
ODPOWIEDZ