Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Maciek4530 pisze:
Sinuspi pisze:
Maciek4530 pisze: Hm, tylko czujnik jest nowiuśki, jak każdy inny w tym bloku. Dodatkowo przed zmianą ułożenia zaworku od nagrzewnicy pokazywał 1/3 natomiast teraz 3/4 temperatury... Muszę sprawdzić jakie powinien mieć wartości i go zmierzyć. Może jest wadliwy i leci w wiadomo co :?:

EDIT: Greenbook do LH2.4 w ogóle nie uwzględnia czujnika - co ma sens, nie bierze on udziału w czymkolwiek istotnym. Posiada ktoś może jakiś materiał który pozwolił by na diagnozę dziada?
Chętnie pomogę ale jak ma byc istota badania? Czujnika ?
Czujnik jak najbardziej ma sens w układzie, chociażby sterownik do dawki paliwa.
Najczęściej jego wykonanie inne niż przez Bonsza przysparza nieoczekiwany serwis
Ale chodzi o czujnik temperatury na zegary. On za nic innego nie odpowiada, tylko pokazuje informację na desce. Wszystko może być w jak najlepszym porządku a ten dziad jedno pinowy może walić w wujka bo jest aftermarketem/wadliwy. Nie mówię tu o tym który jest związany z ECU, @jinx tak samo. Biorę pod uwagę opcję że wszystko teraz jest okej pod kątem temperatury, danych dla ecu i ogólnie samochodu ale czujnik - osobny na zegary świruje i daje złe - mylne informację co myli mnie w jakimkolwiek rozeznaniu tematu. Skoro na zamkniętej nagrzewnicy stał na 1/3, na poprawionej 3/4 to coś jednak może być na rzeczy. Numer czujnika o którym mowa to 460191 natomiast ten który dotyczy pracy silnika to 1346030. Samochód odpala od strzała, pracuje +/- jak trzeba - w skrócie ten drugi jak na moje oko bangla.
Resistance at Ohm:
O°C (32°F) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. 7 300
+ 20°C (68°F) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 800
+ 40°C (104°F) . . . .. . . .. . .. . .. . . . . . . . . . ..1 200
+ 80°C (176°F) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . 300
+100°C (212°F) ............... .. .. . .. ...... 150
2 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
witteg
Posty: 20
Rejestracja: 13 listopada 2015, 11:40
Lokalizacja: Rz-ów

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: witteg »

Panowie, mam do Was 2 pytania.
1- Czy spryskiwacz szyby tylnej kombi jest taki sam w 940 i 960 mkII ? Jak się go demontuje? Ciągnąć na chama lub przekręcić i ciągnąć, czy jakiś inny patent ?

2 - Jakie bolączki ma 960 mkII 3.0 automat, na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

witteg pisze:Panowie, mam do Was 2 pytania.
1- Czy spryskiwacz szyby tylnej kombi jest taki sam w 940 i 960 mkII ? Jak się go demontuje? Ciągnąć na chama lub przekręcić i ciągnąć, czy jakiś inny patent ?

2 - Jakie bolączki ma 960 mkII 3.0 automat, na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ad1. w moich 940 i 960mk2 spryskiwacze są różne ale może to wynikać z tego, że w 960 jest lotka a w 940 z tego samego rocznika lotki nie ma.
Ad2. uuu, temat rzeka, ogólnie 960mk2 to cegła specjalnej troski, silnik, jak przegrzany to kaplica i walka z wyciekami to jak Don Kichote z LaManchy i wiatraki. Skrzynia automat też musi działać bez zarzutu bo wszelkie naprawy troche kosztuja. No i tylne zawieszenie, wielowachacz z resorem kompozytowym, owszem da się to naprawić ale komplet tulejek kosztuje ~3 tys zł + kumaty mechanik co to dobrze powymienia i ustawi po złożeniu. Sam resor to też ciekawy temat, ciekawie jest jak się rozwarstwi, nowych brak, używki idzie czasem kupić ale tylko te cienkie do nivomatów. Z grubsza jest tak gruby resor+zwykłe amory to koszt amorka 200zł. Cienki resor współpracuje tylko z nivomatami a tam jeden tylny amorek to 1600-2000zł...
1 x
Awatar użytkownika
BASSRIDE
Posty: 300
Rejestracja: 27 grudnia 2021, 18:10

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BASSRIDE »

Mam problem ze znalezieniem konektora żeńskiego (9,5mm)
jeśli dobrze googloję, to powinien mieć numer 3523469 ale po telefonie do volvo dowiedziałem się ze dawno wycofany z produkcji
Ktoś ma jakieś pomysły gdzie i jak szukać? Sprawa pilna
Załączniki
image0.jpeg
image0.jpeg (12.82 KiB) Przejrzano 606 razy
image1.jpeg
image1.jpeg (12.63 KiB) Przejrzano 606 razy
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

BASSRIDE pisze:Mam problem ze znalezieniem konektora żeńskiego (9,5mm)
jeśli dobrze googloję, to powinien mieć numer 3523469 ale po telefonie do volvo dowiedziałem się ze dawno wycofany z produkcji
Ktoś ma jakieś pomysły gdzie i jak szukać? Sprawa pilna
do wyboru do koloru:
https://www.tme.eu/pl/katalog/konektory ... ld=1000011
1 x
Awatar użytkownika
BASSRIDE
Posty: 300
Rejestracja: 27 grudnia 2021, 18:10

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BASSRIDE »

Mam taką dziwną przypadłość w moim 240:
Jeśli ustawię lampkę sufitową w pozycji „świeć gdy drzwi są otwarte” to po zgaszeniu silnika z pod maski dobywa się cykliczne cykanie. Gaśnie w momencie otwarcia drzwi. W innych pozycjach lampki sufitowej tego nie ma. Ktoś wie co to jest? Jakaś antykuna?
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

BASSRIDE pisze:Mam taką dziwną przypadłość w moim 240:
Jeśli ustawię lampkę sufitową w pozycji „świeć gdy drzwi są otwarte” to po zgaszeniu silnika z pod maski dobywa się cykliczne cykanie. Gaśnie w momencie otwarcia drzwi. W innych pozycjach lampki sufitowej tego nie ma. Ktoś wie co to jest? Jakaś antykuna?
A masz lampkę z plastikową (białą) obwódką czy samo przeźroczyste szkło?
0 x
Awatar użytkownika
BASSRIDE
Posty: 300
Rejestracja: 27 grudnia 2021, 18:10

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BASSRIDE »

Maciek4530 pisze:
BASSRIDE pisze:Mam taką dziwną przypadłość w moim 240:
Jeśli ustawię lampkę sufitową w pozycji „świeć gdy drzwi są otwarte” to po zgaszeniu silnika z pod maski dobywa się cykliczne cykanie. Gaśnie w momencie otwarcia drzwi. W innych pozycjach lampki sufitowej tego nie ma. Ktoś wie co to jest? Jakaś antykuna?
A masz lampkę z plastikową (białą) obwódką czy samo przeźroczyste szkło?
Samo szkło i przełącznik z trzema pozycjami.
Mam tez fabryczny alarm (wyłączony) i wydaje mi się ze to pikanie dochodzi właśnie z okolic syreny alarmowej.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

W takim razie nie pomogę. Po prostu bardzo późne 240 z 92' i cały rocznik 93' mają czasowe wygaszanie oświetlenia - myślałem że to może być powiązane. A jak alarm to może trzeba go wywalić do zera. W moim był alarm i urządzenie typowe dla Niemców by miał Euro 4.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Volvo 240, wskaźnik temperatury płynu chłodniczego (kokpitowy) - jaki zakres temperatur obejmuje?\
Mam na myśli wartości gdy:
- wskaźnik jest na minimum (ale już się podniósł)
- wskaźnik idealnie w połowie - jak mniemam 90*C
- wskaźnik jest na górze czerwonego pola
pobrane.jpg
pobrane.jpg (7.5 KiB) Przejrzano 494 razy
0 x
ODPOWIEDZ