Volvo 240 GL

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
jakub
Posty: 53
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 23:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :)
Kupiłem niedawno swoje pierwsze Volvo, 240 GL 1991., 2.3 benzyna w automacie. Ma zmienić moje dotychczasowe auto do jazdy na codzień, stopniowo będę je remontował i ma także służyć na dalszych wyjazdach jako sypialnia. Mam spore doświadczenie w garażowej mechanice, ale do tej pory miałem tylko Citroeny, więc pewnie będę tu zadawał sporo pytań :) Obecnie robię hamulce żeby przejść przegląd rejestracyjny (auto ściągnąłem sam z Niemiec). Będę rozwijał temat w miarę działań przy samochodzie, mam go dopiero od paru dni.

Obrazek

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Gratulacje!
0 x
Awatar użytkownika
MAK
Posty: 38
Rejestracja: 12 listopada 2014, 13:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MAK »

Jakub witaj na forum :) Ukryta opcja Citroenowa ma się dobrze - jest jeszcze co najmniej Jerzy W.

Zazdroszczę stanu wnętrza i detali. Jeżeli jeszcze blacha jest faktycznie w dobrym stanie to chyba kupię maść na przysłowiowy "bul" :)

Myślę że po BXie cegła swoim stopniem skomplikowania będzie Ci raczej przypominała traktor :) tak gdzieś do 330 nie nowszy :)
0 x
--
240 Daily Driver
Awatar użytkownika
jakub
Posty: 53
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 23:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub »

Z blachą jest średnio, chociaż może się czepiam, na pewno mogłoby być o wiele gorzej - widzę nadchodzący gruntowny remont za najdalej 2 lata. Zresztą, może sam kiedyś ocenisz. Ale wnętrze jest niemal idealne (brakuje maskownicy 1 głośnika i 1 kieszeń w drzwiach jest naderwana). Z zewnątrz za to plastikowe listwy na dole drzwi z jednej strony są przymocowane na wkręty...
Faktycznie, wczoraj robiłem hamulce i np. ręczny jest wspaniale prosty. Albo sworzeń zwrotnicy przykręcany na śruby, gdzie w BXie był wkręcany na gwint drobnozwojny dużej średnicy i bez specjalnej nasadki i klucza udarowego nie szło tego ruszyć...
0 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1034
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

cześć,
powodzenia w przywracaniu świetności Twojej 245 ki!
Jako sypialnia na wyjazdach sprawdza sie znakomicie, nawet dla dwojga ;)

Ja się przesiadłem się z citroenów na szwedzkie kanty jakieś 16 lat temu
i do dzisjaj jeszcze czasami śni mi się to przeklęte diravi z CX'a :lol:

sambo
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Witaj Jakub,

Fajny kant. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :D
0 x
Awatar użytkownika
MAK
Posty: 38
Rejestracja: 12 listopada 2014, 13:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MAK »

@sambo widzę że nie tacy jak ja przeszli tę drogę :) Coś w tym musi być: finezyjne rozwiązania mające nieskończone finezyjne problemy zaczynają Cię męczyć i zastanawiasz się nad czymś co by po prostu jeździło :) i rozważasz pastucha mrówkojada, beczki, balerony, cegły... however, dobrze żeś się nie wygadał z tego CXa te już prawie 3 lata temu, bo byśmy się rozstali nie o 2 a o 4 pewnie ;)

Jakub, mam jakieś ori maskownice, muszę pogrzebać. Kieszenie to typowa bolączka, ja sam mam jedną i jej nawet nie założyłem. Może w akcie desperacji założę od Poldona, bo chyba pasują. Ale, żeś się zdradził że ogarniasz tylne zaciski, to błąd taktyczny, bo też mam do zrobienia - będę Cię teraz męczył :P
0 x
--
240 Daily Driver
Awatar użytkownika
jakub
Posty: 53
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 23:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub »

Dziś był dzień gruntownego sprzątania - jednym z poprzednich właścicieli chyba był rolnik i woził jakieś pasze, bo tam gdzie poprzedniemu nie chciało się odkurzać, a ja dotarłem (zakamarki bagażnika, pod dywanikiem kanapy itp) było pełno ziaren i jakichś otrębów. Czyli - była używana zgodnie z przeznaczeniem ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy ten podłokietnik pochodzi z 240? Bo jest zamocowany na śruby do konsoli hamulca ręcznego, która jest dość wiotka i cały jest mało stabilny
Obrazek

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Tak, ten podłokietnik występował w 240, ale w pakiecie miał wzmocnienie montowane od spodu konsoli środkowej. Metalowe. Jeśli go nie ma, to JoeM chyba właśnie koordynuje dorabianie takich wzmocnień :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Volvo 240 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

Fajna czerwona cegła, zdejmij tylko te kołpaki ;)
0 x
ODPOWIEDZ