Volvo 740 GLE 1986

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
rwd
Posty: 9
Rejestracja: 17 marca 2016, 19:17

Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rwd »

Hej to moj pierwszy post na forum. Jestem właścicielem 2 volvo 940 i 740 ;) przez dlugi czas jezdzilem 940-ką ale była juz od początku zmęczona i teraz zastanawiam sie co z nią zrobic bo przeglądu raczej nei przejdzie. Ale wracając do sedna tematu oto moje autko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kupiłem je od domorosłego tunera który miał w planach montowanie subwoofera i niskoprofilowych opon w całkiem przyzwoitym stanie i z wiarygodnym przebiegiem 360 tys km. Autko ma fajne wyposażenie: automat, elektryczne lusterka, grzane siedzenia, szyberdach, chromowane elementy, klimatyzację(niestety wymontowaną :() oraz przepiękną beżową tapicerkę. Z wad przede wszystkim auto miało instalacje gazową która zabiła cały układ paliwowy i k-jetronica oraz małą dziurę w podłużnicy oraz w klasycznym miejscu pod akumulatorem. Na chwile obecną autko stoi u mechanika na regulację i wymianę rozrządu, pompy paliwa, klocków hamulcowych oraz simmeringów. Od kwietnia przeprowadzam się z moim autkiem do Warszawy i odrazu pytanie czy są jakieś ciekawe zloty cegieł na które mógłbym wpaść powymieniać kontakty ;)

Pozbyłem się już instalacji gazowej :) A z planów na przyszłość regeneracja k-jetronica, naprawa podwozia i zawieszenia oraz pełna konserwacja podwozia, zszycie małego fragmentu siedzenia kierowcy, wymiana deski rozdzielczej(autko stało na słońcu i popękała deska)
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Jest szyk.
Pozdrawiam sąsiada z powiatu :D
0 x
rwd
Posty: 9
Rejestracja: 17 marca 2016, 19:17

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rwd »

jak Wiry to ostatnio rozregulował mi się wtrysk w tej okolicy ;) pozdrawiam!
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

rwd pisze: Od kwietnia przeprowadzam się z moim autkiem do Warszawy i odrazu pytanie czy są jakieś ciekawe zloty cegieł na które mógłbym wpaść powymieniać kontakty
Cześć RWD
Zimną porą w czwartki na Gocławiu, ciepłą porą pod stadion narodowy zapraszamy.
Tu jest temat Warszawskich cyklicznych spotkań: http://volvorwd.pl/viewtopic.php?f=7&t=517
Do zobaczenia.
Kuba
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Ładny podopieczny :mrgreen:

Przypadłość LPG w k-jecie jest typowa. Zamordowany jest rozdzielacz a i przepustnica również. Można odbudować układ. Będę obserwował jak idą zmagania ;)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Serwisujesz wóz u dobrych ludzi. Wiem bo tam widziałem go pierwszy raz ;)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
rwd
Posty: 9
Rejestracja: 17 marca 2016, 19:17

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rwd »

to prawda :) Chłopaki są super i pomimo zmiany zamieszkania na Wawę i tak będę u nich serwisować autko
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Kibicuję regeneracji K-Jeta. Ambitny plan i do tego nie na skróty. Egzemplarz jest fajny i długo wokół niego łaziłem :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
DarthVader
Posty: 197
Rejestracja: 21 października 2014, 12:26
Lokalizacja: GA

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DarthVader »

Fajne jezdzidło, prawie jak bym moje widział... ;)
0 x
760 GLE D24T
rwd
Posty: 9
Rejestracja: 17 marca 2016, 19:17

Re: Volvo 740 GLE 1986

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rwd »

Po długiej przerwie i naprawach volvo wróciło do życia, tym razem bez instalacji gazowej i z naprawionym k-jetronikiem. Wielkie dzięki mikomaxi za części i pomoc! Wrzucam foteczki ze stolicy plus kaczkę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
ODPOWIEDZ