Volvi 240 - nowe szaty Króla

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Dymitr
Posty: 156
Rejestracja: 23 października 2014, 13:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: Dymitr »

cześć wszystkim,

Oto mój prawie ukończony projekt całkowitej odbudowy 240tki z 1993 roku, którą kupiłem na początku roku od pewnego jegomościa. Samochód był w dość dobrym stanie technicznym, miał ładną tapicerkę, całkiem niezłe wyposażenie, skromny przebieg ale blacharsko było bardzo źle.

Auto całkowicie odbudowałem, rozkręciłem do przysłowiowej śrubki: zrobiona blacharka, lakier i mechanika. Pozostało odpalić klimę, zakupić ładne alu na lato i założyć pilota do centralnego i zmienić tylne lampy (są oryginalne ale i popękane). Aby go kompletnie złożyć, zakupiłem drugie volvo dawcę - bardzo się przydało. Części z dawcy będę pewnie niebawem wystawiał, bo zalegają.

Prezentuję parę zdjęć zrobionych na szybko jakimś tabletem więc są dość kiepskiej jakości - zdjęcia ze środka niebawem.
Mnie osobiście, przy zakupie, ujął oryginalny kolor tego auta (nowy lakier oddaje w 100% jego pierwotny urok) i chyba tylko ze względu na ten obłędny kolor zdecydowałem się poświęcić czas i pieniądze na uratowanie tego auta.
Kiedy go kupowałem, nie wiedziałem, że w rodzinie będzie nas więcej (miałem się cieszyć sporadycznymi przejażdżkami w słoneczne dni wraz z żonunią, bo dzieci już dość spore a tu niespodzianka :) - szukałbym kombi, a tak, jest sedan....i sam nie wiem co mam teraz z tym zrobić :)
Załączniki
Volvi3.jpg
Volvi3.jpg (213.65 KiB) Przejrzano 7899 razy
Volvi2.jpg
Volvi2.jpg (205.03 KiB) Przejrzano 7899 razy
Volvi1.jpg
Volvi1.jpg (237.81 KiB) Przejrzano 7899 razy
0 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: sambo »

Cześć ! Super ! Ładny lakier. Foto z renowacji mile widziane.
sambo
0 x
Obrazek
Dymitr
Posty: 156
Rejestracja: 23 października 2014, 13:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: Dymitr »

foty z renowacji mam ale staram się je jakoś poukładać. Dziękuję za słowa uznania :)
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: Mareek »

Cześć Dymitr! Kolejna cegła na WOT'ach :D To cieszy, tymbardziej że egzemplarz wygląda na dopieszczony. Historia z sedanami/kombi zazwyczaj układa się po swojemu, także jak już jest sedan któremu poświęciłeś dużo uwagi to bym z tym nie walczył, najwyżej dokupił kombi jeśli rzeczywiście będzie potrzebne ;)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Dymitr
Posty: 156
Rejestracja: 23 października 2014, 13:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: Dymitr »

czesc Marek! Sorry, ze tak dlugo sie nie odzywalem ale tyle spraw....tyle spraw...tyle spraw... Moze teraz bedzie wiecej okazji.
pozdrowienia
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: Mareek »

Nie ma problemu, ale mam nadzieję, że jak nie w listopadzie to nadrobimy na wiosnę w mniejszym czy większym gronie. Telefon odkopałem w wiadomościach na vf, więc jeśli będę jechał do Otwocka Volvo to się odezwę.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: takijedenkuba »

cześć Dymitr.
Gablota pierwsza klasa :!:
Pozdrawiam Kuba
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: kemizo »

takijedenkuba pisze:cześć Dymitr.
Gablota pierwsza klasa :!:
Podpisuje sie pod tym obiema nogami ! :D 8-) :lol:
0 x
Dymitr
Posty: 156
Rejestracja: 23 października 2014, 13:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: Dymitr »

Dzięki, dzięki :)
0 x
Dymitr
Posty: 156
Rejestracja: 23 października 2014, 13:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Volvi 240 - nowe szaty Króla

Post autor: Dymitr »

Mareek pisze:Nie ma problemu, ale mam nadzieję, że jak nie w listopadzie to nadrobimy na wiosnę w mniejszym czy większym gronie. Telefon odkopałem w wiadomościach na vf, więc jeśli będę jechał do Otwocka Volvo to się odezwę.
dzwoń, przyjeżdżaj. Ciastko i herbatka zawsze jest w domu ;)
Zapoznam Ciebie z moją pierwotną i nieuleczalną pasjo-chorobą jakim są Land Rovery: Defy i Disco.
0 x
Zablokowany