740 '88 Paul vel Kieślowski

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Oto zakupiłem kolejny gruz na zimę. Nazywa się Paul, taką ma tabliczkę na tylnej klapie. Nazwa Kieślowski wzięła się z problemu że ma trzy kolory: czerwony, inny czerwony i jeszcze inny czerwony. Wygląda na bezwypadkowego, jest zardzewiały, ma wyjątkowo pokręconą przeszłość i parę bardzo fajnych bajerów.

Obrazek

Napędza go dość zdrowe B230FB sparowane z automatem ZF. Ten automat to trochę anemia, ale z drugiej strony jeździ mi się nim tak leniwie, że jestem zachwycony. Wydech jest poskładany z tego, co było pod ręką, więc pierdzi i wypluwa kontrolkę sondy na desce. Ma małą dziurkę w progu i kilka ognisk korozji, błotniki i maskę w innym odcieniu, tylną klapę malowaną chyba lakierem do paznokci i kilka sparciałych uszczelek.

Połowa lub więcej funkcji elektrycznych w nim w ogóle nie działa, zaczynając od prędkościomierza i wskazówki poziomu paliwa, przez grzanie tylnej szyby i tylną wycieraczkę, a kończąc na światłach cofania i regulacji temperatury nawiewu (są niepodłączone cięgła, działa tylko kierowanie szyba-nogi-ręce, kto pomoże mi wymyślić gdzie podpinać to na nagrzewnicy?). Nie działa w nim tyle rzeczy, że aż nie potrafię ich wymienić. Będę je sukcesywnie poprawiał w granicach możliwości i rozsądku. Grunt że wóz jeździ i odpala wzorowo, do tego ma całkiem niezłe zawieszenie (tryb XC740, stoi tak wysoko że można się pod nim turlać) i zdrowe hamulce i układ kierowniczy.

Obrazek

Gdyby skończyć na tym, co napisałem powyżej to pewnie nawet bym na niego nie spojrzał, szczególnie że nie był supertani. Ale wóz ma też czerwone, skórzane wnętrze z jakiegoś 760GLE i to nawet prawie kompletne (brakuje tylko osłony komputera przy nogach pasażera). Mało tego, ma też trzeci rząd foteli który wmontuję dopiero po pozbyciu się resztek instalacji gazowej. Pod warstwą brudu której jeszcze nie zdrapałem jest całkiem spoko, zawsze chciałem czerwony w środku wóz i mam.

Obrazek

Jego amerykańskość jest chyba przypadkowa. Według naklejki powinien mieć zwykłe B230F, a z przeprowadzonego wywiadu wiadomo że jeszcze niedawno miał B230E z gaźnikem od Żuka i M47. Swap przeprowadził poprzedni właściciel, którego serdecznie pozdrawiam bo jest zrobiony bardzo dobrze jak na moją wiedzę. Szkoda że nie starczyło czasu na ogarnięcie wnętrza i elektryki, ale nie będę płakać tylko spróbuję zrobić to sam :) Wnętrze z 760 ponoć pochodzi z jakiegoś dawcy ze złomowiska, skąd się wzięły przednie lampy nie wiadomo, ale przynajmniej konsekwentnie są też amerykańskie błotniki bez kierunkowskazów. 740 stoi na piętnastocalowych prawie-Virgo, na pewno nie oryginalnych, ale ładnych i zdrowych.

Obrazek

Wielkie dzięki za namiary na wóz dla Volvo 745 Turbo!

Ogólnie dopóki zima na dworze, to będę sobie nim jeździł i powolutku ogarniał, a na wiosnę pewnie będzie do wzięcia. W całości - mam nadzieję ;)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Dominik niech służy Ci bezawaryjnie :)
A widzę, że w deszcz to nawet ładnie wygląda ;)
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: swital »

To auto należało kiedyś do sheriff'a z VF, miał on nawet jakiś warsztat Volvo w wawie. Z tego co wiem to właśnie on zamerykanizował tą 700 :arrow: http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=130&t=22061
Poza tym to tylko pogratulować, czerwony z czerwonym wnętrzem - petarda.
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

no fajny :D
Ten automat to na pewno cię rozleniwi. Uważaj bo się przyzwyczaisz :D
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Ale się ten US przód zlasował przez to 6 lat. Teraz jest w paskudnym stanie, postojowe dramat, jeden kierunkowskaz też dramat (nie widać tego na fotach z komórki, ale tu pada deszcz od tygodnia prawie i nie mam jakoś nastroju na latanie z lustrzanką). Śwital, Twoje znoszą jakoś postoje pod chmurką czy to standard?

JoeM pisze:Ten automat to na pewno cię rozleniwi. Uważaj bo się przyzwyczaisz :D


Już się przyzwyczaiłem kurde. Muszę sprawdzić gdzieś jak jeździ kombo turbo+automat. Może to właśnie rozwiązanie wszystkich spraw ;)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Fajny
Zderzak ci chyba z tyłu wisi
Ja swój w niedzielę jak się nudziłem naprawiłem
0 x
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Czyli jednak obrysowki i kierunki są do wymiany :( Lepiej to wyglądało na zdjęciach od byjka...
Dominik jak będziesz robił zakupy w USA to się przyłącze i się te kierunki i obrysówki kupi..
Wkłady też są takie słabe?
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Wkłady reflektorów są na allegro po 20zł/szt
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Wkłady mam zapasowe. Nawet w nie nie zajrzałem ale chyba nie jest źle. Plan jest taki że gdyby były spoko to są Twoje :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: 740 '88 Paul vel Kieślowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: swital »

Obrysówki i kierunki jak nie są mocno popękane to jest patent na ich regeneracje. Szkiełko potraktować papierami ściernymi 600-->2500 + np. tempo, a w środku odbłyśnik odtłuścić i prysnąć srebrnym sprayem lub srebrzanką. Trochę pracy, ale efekt murowany, chyba że kupić nowe zamienniki kierunki i obrysy po 90zł/szt.
Obryskówki mają to do siebie, że lubią się rozklejać i brud się dostaje do środka. Kierunki znowu pękają i matowieją.
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico
ODPOWIEDZ