[740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 104
Rejestracja: 04 października 2016, 21:18
Lokalizacja: Puławy

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adaśko »

Rób, przy okazji poprawisz i powzmacniasz budę. 2-3k powinno starczyć.
0 x
Opel Manta B GT/E 1977
Opel Senator A2 3.0 24V 1986
Volvo 965 3,0 1991
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

Panowie również macie w swoich autkach podwójną podłogę? U mnie wyszło w trakcie robienia blacharki. Ale pewnie Ameryki nie odkryłam!?
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

ana pisze:Panowie również macie w swoich autkach podwójną podłogę? U mnie wyszło w trakcie robienia blacharki. Ale pewnie Ameryki nie odkryłam!?
Ja mam jedną i to dziurawą. Idzie przeżyć, no ale co dwie podłogi to nie jedna..szacun :lol:


Wracając do Marianejro...jak już ogarnąłem się z miejscem i czasem - padło zdrowie - wyskoczyła mi przepuklina w plecach i werdykt o nie dźwiganiu, nie schylaniu, w zasadzie nie robieniu niczego. Tak więc..kurz jeszcze większy na wozie. Ale pomału...

Ćwiczę na fantomie różne opcje. Mianowicie adapter na czujniki oleju - ciśnienia i temperatury, a także podpięcie podstawki do chłodnicy oleju.

Obrazek

Fantom ten posłuży jako zapasowy silnik w przypadku wystrzału dołu po zainstalowaniu 20T :mrgreen: Odszczurzę, usczelnię, głowicę zdjemę, myyk i gotowy :)

Ktoś kiedyś pytał jak wygląda czapka z dużymi zaworami. Oto ona poniżej. Widać że jeszcze większe zawory niż te wymagałaby rezania komory spalania bo gazy hamowałaby ścianka z zewnętrznej strony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prowadzę również rozmowy z Retroturbo nas wsadzeniem męskich hamulców do tej budy. 302 to jednak nie to. W oddali tarcza 336mm :D

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi, ale nie wiem kiedy :|
2 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

jakie średnice zaworów ?
Nierdzewne z KL Racing?
Kto robił głowicę, Dziak?

Fajny warsztat / garaż :)
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Sambo, zawory są 38/46 czyli +2mm do każdego. Tak, KL Racing.
Głowica robiona w Lublinie na ul Rusałka u p. Gronkowskiego - ogromne doświadczenie, stary warsztat, a że od lat zaprzyjaźniony to i cena super.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

wujek pisze:Wracając do Marianejro...jak już ogarnąłem się z miejscem i czasem - padło zdrowie - wyskoczyła mi przepuklina w plecach i werdykt o nie dźwiganiu, nie schylaniu, w zasadzie nie robieniu niczego. Tak więc..kurz jeszcze większy na wozie. Ale pomału...

Ćwiczę na fantomie różne opcje. Mianowicie adapter na czujniki oleju - ciśnienia i temperatury, a także podpięcie podstawki do chłodnicy oleju. Ciąg dalszy nastąpi, ale nie wiem kiedy :|
Każdy ją ma .. .mniejsza...większa...niektórzy jeszcze o niej nie wiedzą ze ją mają, inne da się zablokować, inne wyskrobać u Neorochirurga, ale to jak z tą turbina 20T :D nie wiadomo kiedy pierd..... :mrgreen: i dół może zablokować :|

Tu na ten przykład Goście mają podstawy i chłodnice oleju.
http://allegro.pl/podstawka-chlodnica-o ... ule_id=201.
Na Forum była dyskusja na temat chłodnic. Rozsądnym i relatywnie tanim rozwiązaniem w mojej ocenie jest chłodnica z TDiC.

Czujnik ciśnieniowy oleju można dopasować z B28 i B280 z 2/7 lub np http://www.dabtuner.pl/Czujnik_cisnieni ... m-101.html paramater to gwint i ciśnienie aczkolwiek możesz zrobić / kupić adapter http://obrazki.elektroda.pl/4961159000_1386802690.jpg i takie rozwiązanie pobierania sygnałów dla czujników (i konytolki na desce) polecam. Na fantomie widzę upchnąłeś jakiś ale jak to się zgrywa z podstawą filtra od FT + dokładka z króćcami ? no i jak dołoższysz muszlę klozetową z 20T to sie chyba ciasno zrobi...


Czujnik temp również z B28 /280 ewentualnie http://www.dabtuner.pl/Czujnik_temperat ... e-102.html

Ten Worczyburg, patrzący ma fantoma jednym okiem jakiś taki smutny ;)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ana
Posty: 205
Rejestracja: 16 czerwca 2017, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ana »

Wujku, teraz nie wiem czy serio piszesz , czy żartujesz :lol: Ale racja, co dwie '' podłogi'' to nie jedna ;)
1 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Plecy coraz lepsze, prace wznowione :)

Przymiarka Odysses 8x18. Niektórzy widzieli na fejsie :)

Obrazek

Środek wydarty, szykuje się do blachy :)
4 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Żeby nie było, że smutny jestem.




8-)
1 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Plati
Posty: 237
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plati »

Ładnie, ładnie :D Proszę o info odnośnie hamulców ;)
0 x
ODPOWIEDZ