[740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Wujku, co tam u Mariana ?
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Stoi pod 1cm warstwą kurzu. Czeka aż skończę ogarniecie warsztatu i wykończenie domu.

Na półce czeka 531 z dużymi zaworami, hybryda 20t, trochę dodatkowych zegarów i kubełki...
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

wujek pisze:Na półce czeka 531 z dużymi zaworami, hybryda 20t, trochę dodatkowych zegarów i kubełki...
Pokaż trochę obrazków.
Chętnie się pogapię.
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Póki co apdejt dupowozu, diesel i z FWD ale miły do podróżowania. Przy okazji przepaliłem RWD i ogarnąłem mu podpięcie obrotomierza. W tym tygodniu obfocę zabawki i świecidełka :) jak równeiż zabieram się do ogarniania tego i owego, będę informował na bieżąco :D :ugeek:

Obrazek
1 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Dobra...zmieniłem felgi i przegoniłem dziadka, nie zdązyłem go umyć bo rozpórka silnika którą ostatnio zamontowałem tłucze się o uchwyt linki przepustnicy i musiałem zjechać....ale jakoś to rozwiąże.

Obrazek

Dodatkowo z myślą o wyjeździe na wypady na tor zmontowałem sobie Arrakisy na oponach Yokohama Parada. Z tyłu przydałby się dodatkowy dystans, ale do upalanka może być węziej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej załączam małą fotorelację z budowania hybrydy 20T. Korpus to turbo 16T ze skośnym tyłem oraz dupką 7cm2, największą z możliwych w tych turbinach. Strona zimna to wirnik chiński 20T CNC 11+0 a wydechowa wirnik 9cio łopatkowy (dwie łopatki mniej niz ori). Ten drugi ma zmniejszyć temperaturę spali ( EGT) i odetkać wydech, przez co zyskam szybszy spool. Amerykanie nazywają ten wirnik super spool właśnie. Ale jak zawsze, jest jakieś ale. W tym wypadku waga. Testy pokazały że pomimo tego co piszą chinole o materiale z jakeigo wykonane są wirniki (Inconel) waga rózni się znacznie. Oczywiście cena też, ale za dwa wirniki w cenie jednego wybrzydzać nie można. Zarówno muszla jak i core wymagały roztoczenia pod większe bebechy. Całą robotę łącznie z doważaniem wykonał Dziak Motorsport. Składanie do kupy i regenerację wykonałem ja sam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tyłu wyjąłem amory MTS tuning madafaka i założyłem zwykłe dobrane z.....Opla. Tylejka dolna ma m14, więc rozwierciłem wahacze...co mnie przekonało? Cena. Dwa amorki ori GM 28zł. Prowadzi się całkiem przyjemnie.

Od lewej, Opel MTS, opel GM, Volvo KYB ori.

Obrazek


To be continued.
1 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Dla potomności dopisz słów kilka - o sprężynach ;)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Plati
Posty: 237
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 20:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Plati »

Mógłbyś napisać z jakiego dokładnie opla są te amorki?
0 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Projekt idzie w dobrą stronę, bardzo mi się podoba cały zamysł :)

Co z przednimi amortyzatorami?
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Za pozwoleniem kolegi sinuspi - amory tylne pochodzą z Vectry C / Signum. To jego patent, ja go jedynie powieliłem.

Wkład przód u mnie sa ori, dobrane mam dużo krótsze z bmw e30 (tzw. gruba laga). Pasują tez podobno z VW ale tego jeszcze nie testowałem. Aha, te z bmw wymagają dotoczenia tulejki aby miska z łożyskiem górnym miała się na czym oprzeć.

Panie Sinusie, o sprężynach pisałem wcześniej - to MTS Technik, ale poskracane/zaklepane/zahartowane. Można rzec, unikatowe ;)
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: [740GL] czyli tak zwany (TURBO) Marian

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

re5pect pisze:Projekt idzie w dobrą stronę, bardzo mi się podoba cały zamysł :)

Był przez chwilę zamysł go zniszczyć, czyli gleba max, klatka i upalanie do upadłego, ale im dłużej stał tym mi się go bardziej szkoda robiło i będzie że tak powiem OEM+ :) WYmienię prawy próg, pospawam podłogę, deska flok, jakieś ładne stołki przód i tył, może jakaś muzyczka. Takie stylowe daily na lato :)
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
ODPOWIEDZ