Moje 744 GL

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Podmuch Wiatru
Posty: 33
Rejestracja: 27 września 2015, 20:48
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Podmuch Wiatru »

Witam wszystkich serdecznie.
Mam na imię Marek. Swoją przygodę z Volvo rozpocząłem miesiąc temu kupując 744 GL z silnikiem D24.
3n.jpg
3n.jpg (96.26 KiB) Przejrzano 7309 razy
Ostatnio zmieniony 17 września 2016, 18:40 przez Podmuch Wiatru, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Cześć Marek. Czy to jest zlotowe Volvo, tzn takie które będzie jeździć na zloty?
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
Podmuch Wiatru
Posty: 33
Rejestracja: 27 września 2015, 20:48
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Podmuch Wiatru »

Zostałem już przyjęty do grona Klasyki Lubliniec, to zapewne na zlotach, które będą organizowane w pobliżu mojej lokalizacji zapewne też się pojawię :) Wszystko czas pokaże :D
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Fajny kant, napisz coś więcej o nim.
0 x
Awatar użytkownika
Podmuch Wiatru
Posty: 33
Rejestracja: 27 września 2015, 20:48
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Podmuch Wiatru »

Cóż tu dużo pisać :) Rocznik 1988, silnik zwykły D24 bez turba. Trochę pracy i biletów NBP muszę w niego włożyć.
Postępy postaram się dokumentować tutaj. Nie będą one zbyt szybkie, bo ani czasu, ani biletów NBP za wiele nie ma :D
Prawda jest taka, że chciałem w końcu nabyć klasyka, więc marzenia spełnione :lol: .
No i reakcja mojej "Pulcheri" gdy nim przyjechałem do domu BEZCENNA - Ja taką kanciastą krową jeździła nie będę !!!
Taaa... do pierwszej przejażdżki - teraz wysiadać nie chce i non stop wymyśla dokąd ma być wieziona :P
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Reakcja mojej Moniki (auto zostało kupione bez jej aprobaty a nawet wiedzy): o pożyczyłeś Mercedesa od Adama? Duża osłona chłodnice =>musi być jakiś Mercedes! (Adam to dziennikarz motoryzacyjny w Auto Motor i Sport, sąsiad, przyjeżdża różnymi ciekawymi furami acz nowymi). Teraz jeździ nim baaardzo chętnie (jako kierowca) do pracy i w trasy a małym babskim auticzkiem w kolorze turkusowym (Renault Twingo mk1) jeżdżę ja :D
0 x
Awatar użytkownika
Podmuch Wiatru
Posty: 33
Rejestracja: 27 września 2015, 20:48
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Podmuch Wiatru »

Taaa... Volvinka dostała nowy rozrząd i teraz wiem kiedy była wymiana :lol:
Mechanik wymienił też podporę wału i poduchę skrzyni biegów. Poprzednie łożysko podpory strasznie wyło, a guma podpory była w kiepskim stanie.
Teraz nie wyje, ale za to telepie całą budą na wolnych obrotach :shock: . Zastanawiam się czy mechanik nie pochrzanił czegoś przy zakładaniu nowej poduszki skrzyni. Jutro z rana jadę do niego z reklamacją.
W rozmowie telefonicznej rzucił stary tekst - "to się musi ułożyć" A ja twierdzę, że ułożyć to On powinien tak, żeby było OK.
No i jeszcze jeden zonk - muszę wymienić chłodnicę bo cieknie :(
0 x
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

Podmuch Wiatru pisze:Taaa... Volvinka dostała nowy rozrząd i teraz wiem kiedy była wymiana :lol:
Mechanik wymienił też podporę wału i poduchę skrzyni biegów. Poprzednie łożysko podpory strasznie wyło, a guma podpory była w kiepskim stanie.
Teraz nie wyje, ale za to telepie całą budą na wolnych obrotach :shock: . Zastanawiam się czy mechanik nie pochrzanił czegoś przy zakładaniu nowej poduszki skrzyni. Jutro z rana jadę do niego z reklamacją.
W rozmowie telefonicznej rzucił stary tekst - "to się musi ułożyć" A ja twierdzę, że ułożyć to On powinien tak, żeby było OK.
No i jeszcze jeden zonk - muszę wymienić chłodnicę bo cieknie :(



No i się zaczeło.... winna jest tylko i wyłącznie podpora wału, założył źle, albo założył jakieś badziewie, teraz sie z tym będziesz męczył bo niełatwo wcale jest to zrobić dobrze.
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Awatar użytkownika
Podmuch Wiatru
Posty: 33
Rejestracja: 27 września 2015, 20:48
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Podmuch Wiatru »

Hmm.... nie mam zamiaru się z tym męczyć :) - mechanior spaprał, to niech poprawia.
Ale budą trzęsie jak wibratorem do pustaków bezpośrednio po odpaleniu silnika ( na postoju). Moim zdaniem winna jest poduszka skrzyni - złe jej złożenie, albo badziewiarska część.
0 x
Awatar użytkownika
Podmuch Wiatru
Posty: 33
Rejestracja: 27 września 2015, 20:48
Lokalizacja: SLU
Kontakt:

Re: Moje 744 GL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Podmuch Wiatru »

Sprawa się rypła. Mechanik postanowił zaoszczędzić na poduszce skrzyni biegów i kupił najtańszą. Okazała się za twarda. Wymienił na droższą i lepszą jakościowo i problem wibracji zniknął. Teraz jedzie się jak na Volvo przystało :D
0 x
ODPOWIEDZ