Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
audiostereo
Posty: 65
Rejestracja: 02 października 2014, 20:42

Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: audiostereo »

Witajcie ludziska! :D

Z dumą prezentuje Wam moją ukochaną Trumienkę. Chyba śmiało mogę zaryzykować, że jest to najbrzydsze Volvo na forum :twisted: I moim zdaniem w tym tkwi jego urok.

Jeszcze jakiś czas temu, przez myśl by mi nie przeszło, że będę upalał kultową 240stke :D Auto kupione w styczniu, za grosze, nawet nie za cenę złomu, od kumpla mechanika, fana 240stek który jeździł nim kupę lat, zjechał nim Polskę i Europę. Kupił Landrowera Discovery, i Volviak poszedł w odstawkę. Na złom było szkoda oddać, zbyt wiele wspomnień, a chciał aby auto trafiło w dobre ręce.

Na początku auto miało być dla mojego kumpla, miałem się zająć przetestowaniem mechanicznym, itp. Ale niestety, jak dziewczyna przyjaciela zobaczyła to czyste zło na 4 kołach w panice uciekła, i trzęsąc się ze strachu powiedziała, że pieprzy i nie będzie jeździła takim wynalazkiem.

W styczniu jak sprzedałem moją Omegę B MV6 postanowiłem poszukać dupowoza. Na rynku nie było nic. Golfy, Astry, pognite Renówki, i cała masa innego badziewia. I tu wrócił temat Czołgu. Pomyślałem, że skoro szukam jeszcze przyczepki aby na wiosnę ogarniać działkę nad jeziorem, to kupno Trumny będzie świetnym rozwiązaniem! W końcu wyszedł taniej jak przyczepka :twisted:

I tak za kilka zł dostałem auto w którym się zakochałem. Świeżo po przeglądzie, wolne od rdzy (poza drzwiami od pasażera i kawałkiem drzwi od kierowcy), silnik chodzi jak pszczółeczka, instalacja LPG na Blosie chodzi aż miło i z klimatem który aż bije od tego samochodu :D Miałem już w życiu 12 samochodów, większych, mniejszych, bardziej, mniej luksusowych, złomów, cacuszek itp, ale ŻADNE ale to ŻADNE auto nie ujęło mnie tak jak Volvo 240. Śmiało i w pełni władz umysłowych stwierdzam, że to najlepsze auto jakie miałem i prędko go nie sprzedam :)

Kilka suchych faktów.

Rok produkcji 1991
Silnik b230F + LPG na BLOSSie zbiera się naprawdę fajnie, ponoć coś ma namodzone w dolocie i wydechu, nie pamiętam co, robota poprzednika, ale idzie jak diabeł :D Seryjne Passaty b5 1.9 TDI, W124 300D, Omega B X20XEV, Astra G 1.6 101HP, BMW e36 1.6/1.8, Audi A3 1.6, Laguna I 1.8, Hyundai Coupe 2.0 136 tu auta z którymi trumna sobie radzi bez pierdnięcia :)
Pomalowany za pomocą wałka farbą do malowania pojazdów pancernych :twisted: Oryginalną wojskową farbą, ogólnie całe auto utrzymane jest w militarnym stylu :twisted:
Całkowicie przelotowy układ wydechowy, pięknie brzmi, pluje ogniem, strzela i wyprawia inne cuda :twisted:

Od stycznia zmieniłem oleje, płyny, klocki, paski i tyle, autem pokonuje tysiące kilometrów, katuje go do bólu, ma ze mną straszne życie, ale znosi to świetnie, chyba też to lubi, latam nim w terenie, obskakuje amatorskie wyprawy rajdów 4x4, kostkowe opony na tyle + duży prześwit gwarantują, że wjeżdżam i wyjeżdżam czołgiem niemal wszędzie gdzie mam ochotę, czy to błota, czy to góry, lasy, trasy dla lajtowych terenówek(oczywiście w granicach możliwości technicznych) :) Najbardziej hardcorowe wspomnienia to jazda po darłowskiej patelni ( co roku organizowany jest tam międzynarodowy zlot pojazdów militarnych, latają po tym czołgi, pojazdy pancerne, terenówy itp) miejsce usiane niesamowitymi stromiznami, stawami, błotami, oraz przeprawa przez strumyk przeprawa przez rzeczkę w te wakacje :D. Dał radę :) To jest twardy sk*rwiel :twisted:

Dodatkowo od kiedy mam Volvo potrzeba rozbijania namiotu na wyprawach całkowicie zniknęła :D Auto z wnętrzem obszerniejszym jak większość kawalerek jest naprawdę fajną alternatywą :D

Tak więc zbliżając się do końca rzucę tekstem za które pewnie zostanę zjechany, a mianowicie: gleby nie będzie, ładnego koła nie będzie, za to będzie jeszcze więcej dobrej zabawy, wspomnień, zdobywania nowych miejsc, łojenia dupy bananom w nowszych i "szybszych" furach, robienia zamieszania na zlotach, i siania grozy na drogach :twisted:

Oto fotki niedługo po kupnie

Obrazek
Obrazek

A tak prezentuje się teraz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Prawdziwy wóz pancerny
Fajny
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

To volvo niszczy system!! Jeździłbym i jak mówisz, tutaj tylko hardcore, żadnego lizania i polerowania.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
audiostereo
Posty: 65
Rejestracja: 02 października 2014, 20:42

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: audiostereo »

Hej :) Dzięki za miłe słowa! Wczoraj podczas porządków w garażu znalazłem resztkę czarnego matu w sprayu, więc długo nie myśląc(bo wywalić szkoda :D ) postanowiłem zrobić w czołgu "shadow look'a" czyli nic innego jak pomalować lampy sprejem na czarno :D Kurczę, 10-15 minut roboty, jakie to proste auto! 3 śrubki, 8 spinek pyk pyk i gotowe :)

Tak oto prezentuje się nowy mroooczny front z mojej trumience :)

Mi się podoba, na jakość świecenia to nie wpływa :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Ostatnie foto jest najbardziejsze!
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Jakieś offroadowe opony by się nadały jeszcze :twisted:
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Może klasyczne, z paskiem
0 x
potoczasty
Posty: 302
Rejestracja: 02 października 2014, 22:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: potoczasty »

No wlasnie apropos KUBA jak ty sobie poradziłem z dyplomatkami? Przykleiles? Bo moje odstają i nie wyglada to ciekawie.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

potoczasty pisze:No wlasnie apropos KUBA jak ty sobie poradziłem z dyplomatkami? Przykleiles? Bo moje odstają i nie wyglada to ciekawie.
Wrzuciłem dyplomatki bo mnie oczy bolały jak na nie patrzylem i założyłem opony z paskiem.
0 x
potoczasty
Posty: 302
Rejestracja: 02 października 2014, 22:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nadbałtycki czołg czyli pancerne Volvo 240 :D

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: potoczasty »

Jakie koszty za opony wyszły? Moze być PW;)
0 x
ODPOWIEDZ