945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Nieszczególny
Posty: 73
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nieszczególny »

Cegła dostała belki i bagażnik na próbę. Z jednym rowerem spalanie na zupełnie przyzwoitym poziomie.
Teraz trzeba się zabrać za poważniejsze rzeczy - większy serwis planowany niebawem.

Obrazek
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Widziałem cegłę na spocie zeszłotygodniowym i elegancki egzemplarz (toć to przecież nówka sztuka!). Podoba mi się wnętrze (daj foty!!!) i IMO kanciaty przód jest dużo fajniejszy niż ten w równolegle produkowanych 960kach mk2 (S/V90).
A z rowerami: przerabiałem max. 3 sztuki na dachu i jazda już robi się wtedy nieprzyjemna (a spalanie +2l), w Volvo myślałem o bagażniku na hak (ale nie mam haka).
A co do braków w aucie: przejedź się kiedyś do Edkavolvo. Renomę ma jaką ma, ale przy bezpośrednim kontakcie jest lepiej a i ceny lecą w dół. No i można przebierać w jego polu z cegłami! To raptem 100wa od Wrocka. Ja pojechałem po drzwi (miały być, w idealnym stanie itd, wróciłem z kompletem gumowych dywaników, uszczelką drzwi i jakimiś plastikami wnętrza, drzwi okazały się gorsze od moich :) )
0 x
Nieszczególny
Posty: 73
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nieszczególny »

Foty wnętrza zrobię po jakimś sprzątaniu ;)

Ja właśnie w poprzednim samochodzie przerabiałem bagażnik rowerowy na haku - dlatego teraz dachowy. Może to przez to, że ten na hak nie był najwyższej jakości i trochę się zraziłem.

Niektóre braki stają się trochę upierdliwe, więc wycieczki do Edka nie wykluczam.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Nieszczególny pisze:Ja właśnie w poprzednim samochodzie przerabiałem bagażnik rowerowy na haku - dlatego teraz dachowy. Może to przez to, że ten na hak nie był najwyższej jakości i trochę się zraziłem.


Heh, ja przeszedłem tą drogę w drugą stronę:)
Zdjąłem bagażnik z dachu bo spalanie też, ale przede wszystkim dlatego, że dość głośno huczał powyżej 80. Teraz mam bagażnik na hak, jest cisza.
0 x
Nieszczególny
Posty: 73
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nieszczególny »

Obrazek

Obrazek


Zima wreszcie nadeszła, więc próbuję się uczyć jazdy RWD ;)

W międzyczasie kredens dostał zimowe felgi z zimowymi gumami. Wpadła też kratka, niestety nie w kolorze, ale była potrzebna, więc to kwestia drugoplanowa. Może uda się kiedyś zamienić na szarą.

Obrazek

Wymieniłem też zamek schowka, co (naprawdę) znacznie podnosi komfort użytkowania samochodu.

W kolejce czekają korytka, muszę je tylko umyć i wysuszyć. A że czasu u mnie ostatnio deficyt to jeszcze poczekają.
Brakuje mi go nawet na umycie samochodu, więc z duszą na ramieniu jeżdżę przez Wrocław, żeby Ryśka nie spotkać ;)
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Hahahahah :)
BTW jak tam już więcej Was?
0 x
Nieszczególny
Posty: 73
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nieszczególny »

Więcej. Dlatego czasu na sen też brakuje ;)
0 x
Nieszczególny
Posty: 73
Rejestracja: 16 stycznia 2015, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nieszczególny »

Dawno mnie tu nie było. Ale cały czas jestem posiadaczem cegły i wcale nie mam zamiaru tego zmieniać.

Ostatnio było kilka poprawek lakierniczych i przy okazji nowe listwy przedniej szyby, bo tamte były parchami.

Kant ostatnio najczęściej występuje w takim entourage'u jak widać na zdjęciu. I sprawdza się tam znakomicie.

Obrazek
2 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Moja 7seta w sezonie też większość tras pokonuje z rowerem (rowerami) na dachu ;)

Że tak zapytam - czemu nie wozisz sprzęta w bagażniku? Ja niestety muszę mocować rowery na dachu ze względu na to że to sedan, ale mówiąc szczerze - strasznie tego nie lubię... Podmuchy boczne, stres że coś złego stanie się z rowerem, skrobanie much, no i nie polecisz z rowerami zbyt szybko (ja z rowerami nie rozpędzałem się powyżej 160km/h).

P.S. fajna cegła :)
0 x
Awatar użytkownika
fullsize
Posty: 564
Rejestracja: 08 października 2014, 20:21
Lokalizacja: Warszawa (WK)

Re: 945 - kwadratowa jak ja i moje miasto.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fullsize »

Ja też nie lubię jeździć z rowerem na dachu - z powodów, o których napisałeś + jak pada na niego deszcz przez parę godzin, to też mi go szkoda. Co ciekawe, jak go go całego utaplam w błocie na szlaku, to nie mam tego problemu :twisted:
U mnie jeździ na dachu tylko dlatego, że bardzo często na tripach z rowerem/rowerami śpimy na kempingach w bagażniku ;)

P.S.
Widzę tu i na fb, że jest trochę osób które łączą Volvo z MTB. Do rozważenia pozostawiam pomysł ustawki na rowery gdzieś w naszych górach, połączonej ze spotem Volvo RWD 8-)
1 x
Chevy Caprice Wagon '88
_______________________
Ex: Volvo 945 B230FK '98
Ex: Volvo 945 B200F '94
Ex: Volvo 945 B230FK '97
Ex: Volvo 945 B200F '93
Ex: MB W123 240D '78
Ex: Oldsmobile Delta 88 Royale '84
Ex: MB W123 240D '84
Ex: Chevy Caprice Wagon '86
ODPOWIEDZ