Volvo 944 '93 "Krążownik" - cegła o której nawet nie śniłem

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
wikingkr
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2015, 00:23

Volvo 944 '93 "Krążownik" - cegła o której nawet nie śniłem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wikingkr »

Dzień dobry, cześć i czołem!
Że już byłem na dwóch zlotach, to i się przedstawię - a raczej mój pojazd.
Jest nim 22-letnia 940-ka w wersji podstawowej. Napędza go silnik B230FB z najpowszechniejszym dopalaczem w Polsce - podtlenkiem LPG. Trochę historii - 2010 wypadek z ręki pierwszego właściciela, rok później sprzedany, a po raz kolejny 4 lata temu. W listopadzie 2014 wpadł w moje ręce po cenie złomowej. I tak wyglądał w środku. Przebieg 300 000+ ale jestem pewien, że kręcony. Silnik i maglownica rzygały ile mogły wszelakimi płynami, a siedzenia były tak zasyfione, że kiłę można było złapać. Zimę przestał i wiosną dotarł na warsztat, gdzie po I. remoncie silnika i wymianie tapicerki wrócił na szosy i zaczął budzić zazdrość w oczach sąsiadów. W lutym sprowadziłem go do siebie, czyli do stolicy.
W między czasie niewydarzony Krążownik zaliczył Merca, który mu się podłożył. Brak poważniejszych uszkodzeń. A przynajmniej z mojej strony.
Niestety, stolica dała mu się we znaki - kupiony w lakierniczo dobrym stanie (nie licząc trzech znamion rudego) jest teraz w stanie przeciętnym - wgniecenia, rysy itd. Ot, Ochota.
Nie zamierzam za żadne skarby się go pozbywać, a auto czeka jeszcze szereg modyfikacji, czyniących go bardziej ekskluzywnym - taki zamysł projektu 8-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Adrian
0 x
grzesiekosmos
Posty: 760
Rejestracja: 21 listopada 2014, 11:14

Re: Volvo 944 '93 "Krążownik" - cegła o której nawet nie śni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiekosmos »

Widze auto co czwartek ale kjerwa nie widziałem że masz "drewno" w środku :!: :!: :!: też chceeeeeeeee :evil:
0 x
Awatar użytkownika
wikingkr
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2015, 00:23

Re: Volvo 944 '93 "Krążownik" - cegła o której nawet nie śni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wikingkr »

grzesiekosmos pisze:Widze auto co czwartek ale kjerwa nie widziałem że masz "drewno" w środku :!: :!: :!: też chceeeeeeeee :evil:

Niestety z drewnem oprócz wyglądu nie ma to nic wspólnego :P A znaleźć oryginalne drewno do 900-ki graniczy z cudem. Musiałem zadowolić się tym http://recycling-business.com/en/volvo/ ... 05174.html.
Czekałem 3 tygodnie na przesyłkę, ale warto było :)
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 944 '93 "Krążownik" - cegła o której nawet nie śni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

I dodajmy, że spoty łosiowi służą. Mam dowody i nie zawaham się ich użyć :lol:
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
wikingkr
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2015, 00:23

Re: Volvo 944 '93 "Krążownik" - cegła o której nawet nie śni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wikingkr »

możesz śmiało te dowody zapodać :D
0 x
ODPOWIEDZ