Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Kuba, ze względów zdrowotnych nie mogłem:/
0 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

Gratuluje wytrwałości !
Teraz możesz sie cieszyć cegła !
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

No to szeregowiec dostał legitymacje kombatancką :lol: Gratuluje. Oby z resztą było łatwiej.
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Volviak pokonał pierwsze 40km o własnych siłach po 8 latach postoju po drogach publicznych. Tym samym przebieg wzrósł do 56 117km:D
Powodem tej podróży był pierwszy i ostatni przegląd w naszym kraju.
Jak przystało na Volvo obyło się bez problemu. Podczas sprawdzania hamulców diagnosta zawołał drugiego i powtarzali badanie bo nie dowierzali w siły hamowania, stwierdzili, że mało które nowe auto ma takie hamulce, wyszło ponad 3x ponad wymagane minimum :twisted: Jedyne zastrzeżenie to spękana jedna tulejka w przednim zawieszeniu, bez tragedii, i tak będzie wszystko wymieniane przy okazji rozbiórki do blacharki. W przyszłym tygodniu jadę sprawdzić kolejnego blacharza, zobaczymy co gość potrafi i co powie. Jutro w planach mam odebranie już stałego dowodu i tablic. Zbiornik paliwa został oczyszczony od wewnątrz z rdzy, było jej naprawdę sporo, ale dziadek powiedział jak się czyściło zbiorniki w wojsku, został oczyszczony zgodnie z tą technologią. W dodatku w sobotę będę miał specjalną farbę, którą maluje się od wewnątrz cysterny kolejowe, więc problem zabezpieczenia zbiornika z głowy.

Z pozytywnych rzeczy:
- Zaskoczyła mnie elastyczność silnika, bez problemu można przyspieszać na 4ce od 40km/h
- Dynamika też mnie zaskoczyła. Wiadomo, rakieta toto nie jest, ale ojciec mówił, że nie mógł za mną nadążyć jadąc japońskim wodzidłem z przełomu wieków.
- Całkiem niezłe światła, mam wrażenie, że żółte żarówki zdecydowanie mniej męczą oczy.
- Ogrzewanie wnętrza ma moc kominka 8-)

Plusy ujemne: ;)
- zawór nagrzewnicy stanął w pozycji otwartej i pomimo braku trójkątnych szybek było gorąco (szybki już mam, trzeba je przykleić) :evil:
- brak lusterek to porażka, jazda po drodze która ma więcej niż jeden pas w jednym kierunku to katorga
- zdecydowanie brakuje piątki, już zacząłem poszukiwania zestawu nadbiegu
- miałem wątpliwą przyjemność testowania działania gaśnicy, na szczęście obyło się bez większych szkód
- statyczne pasy bezpieczeństwa, przynajmniej na miejscu kierowcy to porażka, nie da rady się np. wychylić żeby zobaczyć co się dzieje
- brak mi wyczucia tej skrzyni biegów, ta długa dźwignia ma dość duży skok i luz, zdarzyło mi się wrzucić 4kę zamiast 2ki. dodatku nie wolno szybko wrzucać jedynki, można przez przypadek wrzucić wsteczny (też do siebie i do góry, trzeba tylko mocniej naciągnąć sprężynę)

Ogólnie frajda z jazdy jest nieziemska, ojciec stwierdził, że może nie setą, bo jest nieco spartańska, ale taką 2xx mógłby jeździć na co dzień 8-)
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Szukasz 2setki dla taty?
jest frajda :)
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Jeszcze nie teraz, ale jest zajarany tematem;)
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

barrtek pisze:Jeszcze nie teraz, ale jest zajarany tematem;)


Przyjedź z tatą w niedzielę pod stadion na "zakończenie"
Albo któryś w czwartek pod tesco na Gocławiu.
Jak jest zajarany to mu się spodoba ;)
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Ze względu na brak czasu niewiele się dzieje, od czasu do czasu mam chwilę aby coś poczyścić. Niestety po rozebraniu pasa przedniego pokazała się nie fajna niespodzianka, prawdopodobnie kiedyś rozlał się kwas z akumulatora i narobił całkiem sporych szkód. Udało się też kupić fotele ze 144 z zagłówkami które przerzucę do moich foteli oraz lusterka, które upolowałem w norwegii, czekam na ich transport do polski. Dalej mam problem z pompą hamulcową, teraz już wiadomo, że ma rysę na gładzi. Problemem jest to, że mam stosunkowo rzadką pompę hamulcową Wagnera, a nie ATE które bez większego problemu można kupić i nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wrzucenie pompy ate, ale wtedy muszę zmienić serwo albo przeszlifowanie pompy od wewnątrz i dobieranie nowych uszczelek.

ObrazekWP_20151229_13_04_54_Pro by barrtek, on Flickr
ObrazekWP_20151229_13_03_25_Pro by barrtek, on Flickr
ObrazekWP_20151229_13_03_01_Pro by barrtek, on Flickr
ObrazekWP_20151229_13_01_38_Pro by barrtek, on Flickr
ObrazekWP_20151017_13_05_56_Pro by barrtek, on Flickr
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Siem Bartek
Dawno chyba tu nie zaglądałeś
Pół roku minęło, co w temacie?
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Niewiele, do maja miałem zakaz zbliżania się do fury (matura i te sprawy) a potem przeleżałem 1.5 miesiąca w szpitalu, a od wtorku zaczynam prace jako kierowca międzynarodowy, wiec doskwiera mi brak czasu.

Aktualnie auto jest rozebrane niemal całkowicie, została podsufitka, której nie chciałbym zdejmować i deska rozdzielcza ktora jest nitowana do karoserii. Blacharsko jest lepiej niż sie spodziewałem, podłoga idealna oprócz jednego panelu w którym stała woda, ale i tam nie ma tragedii, da się to uratować bez spawania, progi wewnątrz bez najmniejszego rudego nalotu. To co możemy sami czyścimy z tatą, przedni pas jest w podkładzie. Mam też sprawdzonego lakiernika, który ogarnie malowanie w kolor, podkład chce położyć sam. Do wstawienia nadal są wnęki na koło zapasowe, ale blacharz który podjął się wykonania ich od zera własnoręcznie zerwał kontakt, a reperaturki nie powalają jakością. Muszę jednak je rozważyć, bo w sumie gdybym zdecydował się na gotowe reperaturki wstawiłby je znajomy spawacz. Po połowie sierpnia wraca z urlopu znajoma, która pomoże mi ogarnąć pompę hamulcową po fabrycznej regeneracji. Jestem też w kolejce do tapicera z polecenia, ale jest zawalony robotą na pół roku do przodu.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z reperaturkami wnęk? Rozważam klockerhorna albo własną produkcje sklepu VP.
0 x
ODPOWIEDZ