Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Czołem :)
Kilka słów o sobie na początek. Mam na imię Bartek, jestem uczniem i kończę właśnie druga klasę liceum. Od zawsze kręciły mnie samochody, lubiłem o nich czytać czy też pogrzebać razem z ojcem przy nich. Pasją do starych samochodów zaraziłem się chyba od dziadka, który ujeżdża dwa starsze mercedesy i zawsze mówił, że takich samochodów już nie robią. Odkąd skończyłem 16 lat i zrobiłem kat B1 szukałem fury która nie będzie kolejnym plastikiem na drodze. Z kolei 3 lata temu tata kupił V70 i bardzo mi się spodobało. Zacząłem więc szukać jakiejś fajnej cegły.
A jako że jestem uparty, kupiłem 142 i wczoraj wieczorem przyprowadziłem na podwórko. Po króćce auto po raz pierwszy zobaczyłem w poprzednie lato u znajomego mojego taty, mechanika. Okazało się, że auto stoi już kilka lat i właściciel się nim nie interesuje. Udało mi się ustalić właściciela i namówić go na sprzedaż.

Auto jest w całkiem niezłej kondycji biorąc pod uwagę wiek, po 8 latach stania bezproblemowo odpaliło.
Szwedzkie żelazo napędza B20A w połączeniu ze skrzynią M40.
Volvo było sprowadzone z Francji, służyło w armii, dzięki czemu w swoim dotychczasowym życiu nie natrudziło się zbytnio i przejechało tylko 56kkm. Jest to raczej podstawowa wersja bez żadnych wypasów, ale za to z duszą.
Plany co do auta: We wtorek ma przyjechać rzeczoznawca i przygotować papierkologie dla urzędu celnego i konserwatora zabytków. Przepraszam za syf w środku, auto przez 8 lat służyło mechanikowi jako przechowalnia najróżniejszych gratów, a we wtorek mam w planach zacząć rozbiórkę i szybki serwis aby auto przeszło przegląd. Chcę je zarejestrować przed całym remontem ze względu na brak dowodu rejestracyjnego, a jako niepracujący na stałe człowiek nie chciałbym wywalić nie małej kasy w remont a później nie móc go zarejestrować.

ObrazekWP_20150524_19_06_29_Pro by barrtek213, on Flickr
ObrazekWP_20150524_19_07_08_Pro by barrtek213, on Flickr
ObrazekWP_20150524_19_07_23_Pro by barrtek213, on Flickr
ObrazekWP_20150524_19_08_11_Pro by barrtek213, on Flickr
ObrazekWP_20150524_19_09_09_Pro by barrtek213, on Flickr
ObrazekWP_20150524_19_10_07_Pro by barrtek213, on Flickr
ObrazekWP_20150524_19_10_48_Pro by barrtek213, on Flickr
Ostatnio zmieniony 26 maja 2015, 22:48 przez barrtek, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Jak to czytam, to widzę trochę siebie w tym co piszesz. Pasja od dziecka, też nie mam stałej pracy, dopiero co na studia się wybieram, ale cegła tak mnie ujęła, że w końcu jestem posiadaczem mojej przedliftowej cegiełki. Bardzo trzymam kciuki za wszystko, żeby się super udało i mam nadzieje, że spotkamy się jakoś na drodze, albo na jakimś zlocie :D Chętnie bym obejrzał tego szeregowca 8-)

(zdjęcia spróbuj dodać inaczej, bo nie pokazuje niestety ;/)
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Foty na inny serwer, ten Microsoftowy nie lubi hotlinkowania :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Chwilowo foty są tu, w wolnej chwili wrzucę gdzie indziej.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Dobra baza :idea:
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Ale kozacki! :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
potoczasty
Posty: 302
Rejestracja: 02 października 2014, 22:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: potoczasty »

Wygląda super!
Powodzenia!
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Ładne wnętrze. Ciekaw jestem co to z tego wyjdzie :) Liczę na c.d.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

:shock: Dwie furtki, grafit w akrylu i brązowe wnętrze :!: Zazdroszcze. Niezły początek przygody z motoryzacją. Ja na takim mógłbym swoją przygodę zakończyć :D Kibicuje. Piękna baza.

Będzie klasycznie/oryginalnie ?
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Będzie klasycznie, większych zmian nie przewiduje. Kolor budy raczej zostaje, tapicerki też. Jedyne co w środku chciałbym dorzucić zagłówki (od kolejnego roku były w standardzie) i jeśli znajdę, to oryginalne zwijane pasy z przodu (dla komfortu, w tych przejechałem z kilometr i już miałem dość :lol:), są chyba takie same jak w serii 200.

Pod maską trzeba będzie uszczelnić silnik, przy okazji go pomalować. A jak robić uszczelki to pasowałoby dać głowicę do przerobienia na bezołowiową. Kiedyś może przeróbka na B20B, ale na początek wystarczy seria.

Z zewnątrz nowy lakier i może kiedyś jakieś klasyczne koło, ale to jedna z końcowych pozycji na liście rzeczy do zrobienia i dopiero po pogrzebaniu przy motorowni coby miała siłę jechać na szerszych oponach.
Dodatkowo front który był w bagażniku jest 71-, taki raczej na razie zostanie, wg mnie jest ładniejszy. Zresztą całe auto rocznikowo się średnie zgadza. W 69 powinny być już dwa lusterka, a w żadnych drzwiach nie ma dziur na nie. Tapicerka powinna być materiałowa, a jest skaj/skóra.

Przed przyjazdem rzeczoznawcy zamontowałem front, zaczyna to wyglądać jak auto :)
0 x
ODPOWIEDZ