Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Fajne te siedzenia bez zagłówków ale jeśli ktoś ci wjedzie w tyłek to łba nie wyrwie :D Jeśli w słupku masz wnęke pod zwijacz to pasy od serii 200 podejdą pewnie bez problemu (jak by co to mam takowe :D)

Oryginalne klasyczne felgi masz tutaj (model GT):
http://allegro.pl/volvo-240-242-244-245 ... 96810.html

Tylko trzy ale w dobrej cenie. Pewnie jeszcze zejdzie bo długo je sprzedaje. O pełen komplet trudno w Polsce. Plus jest taki że masz czas na znalezienie czwartej i jedną łatwiej sprowadzić z zagranicy (nie zabije koszt transportu).
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Wnękę na pasy mam. Ale obawiam się, że mogą być za krótkie, 2 drzwiowe mają cofnięty słupek i może być tak, że pasują tylko od 242. Mógłbyś w wolnej chwili zmierzyć długość maksymalnie rozwiniętego pasa?

A co do felgi, wg mnie szału nie robi. Jestem chory na takie felgi: https://m.flickr.com/#/photos/12663308@N06/6840320142/

Ale do tego trzeba szerszych opon, a mając pod maską 82KM wydaje mi się, że opony szersze o jakieś 4-5 cm mogą zjadać, już i tak nie wielką moc. Pozatym najpierw musiałyby się trafić, a są dość rzadkie. Ewentualnie ats classic jest całkiem spoko. Ale to na koniec, teraz jest i tak wystarczająco wydatków :|
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

barrtek pisze:A co do felgi, wg mnie szału nie robi. Jestem chory na takie felgi: https://m.flickr.com/#/photos/12663308@N06/6840320142/


Trudno znaleźć bardziej niedostępną fabryczną felgę, stawiasz sobie poprzeczkę bardzo wysoko ;)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Bardzo fajna ta felga. Panowie, co to za model bo na oczy ich nigdy nie widzialem ?
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Pasy raczej nie beda za krótkie. No chyba ze jestes rozmiarow xxl :D zmierze i przesle na priv
0 x
panrysiek
Posty: 330
Rejestracja: 16 listopada 2014, 20:00
Lokalizacja: Wro

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: panrysiek »

Świetne pierwsze toczydło! Zazdroszczę. Choć miliony monet do wydania :(
Ale blacha wygląda na zdrową.
0 x
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Blacha jest przyzwoita, śrubokręt twierdzi, że poza bagażnikiem nie ma poważniejszych spraw.

Dziś był rzeczoznawca, całkiem spoko gość. I przyjechał z obstawą 8-)
ObrazekV__5C24 by barrtek213, on Flickr

Po południu chciałem zacząć uzdatniać hamulce, ale zaliczyłem zdziwko, okazało się, że część śrub jest calowych :shock: W dwusetach też są calowe? Używa ktoś nasadek honiton honidriver? Mamy walizkę honitona już ładnych parę lat i daje radę, więc zastanawiam się nad tym systemem.
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

W dwusetach poza nakrętkami szpilek kół które mają gwint 1/2" to reszta jest normalna.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Jak postępy z autem?
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Volvo 142 '69 aka szeregowiec Vigar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Volvo jest już oficjalnie wpisane do ewidencji zabytków, celny ogarnięty, a w czwartek będę walczył w wydziale komunikacji o rejestrację, urzędasy nie znają przepisów i każda sprawa poza standardową rejestracją ich przerasta.


Z technicznych spraw auto jest przygotowywane do pierwszego i ostatniego przeglądu w Polsce. Hamulce wreszcie działają jak należy, okazało się że elastyczne przewody zbiodegradowały się od środka. Zaciski zostały wyczyszczone, uszczelki wymieniane przez mechanika 8 lat temu były w porządku, a pompa dostała zestaw naprawczy. Tymczasowo pospawałem wydech, zrobiłem przegląd gaźnika (nic nie wymagało wymiany) i pozakładałem lampy z tyłu co było nieco kłopotliwe. Muszę jeszcze zamontować boczek drzwi oraz tylny zderzak i będzie można jechać na przegląd.

Na razie mam dwa problemy:
-Nie mam tej szybki-wywietrznika z drzwi pasażera
-Nie wiem co zrobić z bakiem. Od zewnątrz jest ładny, ale od środka jest rdza. Z dostępnością nowego jest problem. Zastanawiam się nad demontażem i potraktowaniem go jakąś chemią do wiązania rdzy, ale nie jestem przekonany czy to pomoże.
0 x
ODPOWIEDZ