245 GL "Krasula II"

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 245 GL "Krasula II"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

silnik złożyliśmy spowrotem pewnego niedzielnego wieczora, oczywiście WSZYSTKO trzeba było ustawić, to znaczy tak:
-szpara przerywacza, sprężyna wymagała dogięcia bo była już taka dosyć "oklapła"
-iglica w gaźniku do regulacji
-solenoid od wolnych obrotów niestety niesprawny, próbowaliśmy go przewinąć ale coś jeszcze jest nie tak, narazie jeździ bez.
-kąt zapłonu był zupełnie nie taki, ręcznie ustawiliśmy wmiarę dobrze teraz (o rety jaki przyjemny w regulacji jest rozdzielacz 2 240!)
...niestety za długo nie pojeździł, bo pękł króciec od chłodnicy ten górny. Udało mi się kupić chłodnicę od 940 turbo, co wymagało przecięcia przodu. Od góry było łatwo, od dołu.. niezbyt :lol: zanotować, nie ciąć kątówką w krótkim rękawku pod autem. Z tą chłodnicą ten silnik jest zawsze troszke poniżej środka skali na wskaźniku temperatury. Chyba będę musiał tam na chłodniejsze dni zrobić jakąś taktyczną zasłonę :lol:
Za to zagotowanie go jest już raczej trudne. Usunięte zostały numerki z przednich drzwi, progi pomalowałem na czarno, jak w 240 być powinno.
No i zacząłem się zajmować środkiem, bo orginalne boczki drzwi choć wmiare fajną tkaniną poprzedni właściciel obił to niestety paździerz pod spodem uległ już dezintegracji więc postanowiłem że zrobię nowe. narazie wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Niestety tej czaszki to mi nie dadzą w naszym kraju raczej zamontować.. no ale chciałem zobaczyć jak by wyglądała :lol:
2 x
Awatar użytkownika
pmiczka
Posty: 75
Rejestracja: 12 marca 2020, 19:39

Re: 245 GL "Krasula II"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pmiczka »

Przy tym buszu prezentuje się zacnie, jakby z niego wyjechał i przy okazji czacha mu z drzewa spadła na maskę.
Gdyby postawić go w pionie to spokojnie odnajdzie się w roli plemiennego totema :D
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 245 GL "Krasula II"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Dobrze widzieć że auto jest ratowane. Gdzie teraz stacjonuje?
0 x
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 245 GL "Krasula II"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

pmiczka pisze:Przy tym buszu prezentuje się zacnie, jakby z niego wyjechał i przy okazji czacha mu z drzewa spadła na maskę.
Gdyby postawić go w pionie to spokojnie odnajdzie się w roli plemiennego totema :D
hmm w sumie tylnia klapa jest prawie wystarczająco płaska żeby to się mogło udać :lol:
0 x
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 245 GL "Krasula II"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

endriugto pisze:Dobrze widzieć że auto jest ratowane. Gdzie teraz stacjonuje?
powoli, jest jeszcze trochę do zrobienia, hamulce tak sobie działają, no i ten osprzęt do gaźnika trzebaby ogarnąć, poza tym mechanicznie jest całkiem nieźle, a nad środkiem powoli pracuję w swoim tempie... Auto nie jeździ narazie na codzień, teraz stoi w okolicach lutomierska na działce natomiast w weekend może dać się ją spotkać na teofilowie w łodzi w okolicach tesco ;)
1 x
ODPOWIEDZ