945 B230FT 97r. Padaka .

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Dołóż Błażeju do mojego zamówienia powoli się uzbiera paczuszka :)
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Antena anteną, ale naprawiłem wreszcie kontrolkę spalonej żarówki. Szybka i skuteczna naprawa trwająca tyle ile czasu potrzeba na odkręcenie plastiku pod kierownicą. Miejsce tej żarówki jest tu
Załączniki
20201003_175747.jpg
20201003_175747.jpg (150.12 KiB) Przejrzano 5730 razy
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Zamiast tej kontrolki przydałaby się regulacja kierownicy :roll:
Znowu podpadłem, ale miałem dosyć tej żarówy :oops: światła wszystkie ok i tak często sprawdzam. Ta cholera zaczęła świecić na stałe po wymianie żaróweczki podświetlenia w pozycjonerze, mimo że włożyłem taką, jaka była poprzednio.
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
Massurek
Posty: 3
Rejestracja: 04 stycznia 2021, 13:24

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Massurek »

Cześć,
Od dłuższego czasu szukałem Volviacza 700/900 Wagon na turbie. Zawsze podobały mi się kanty i gabaryty tej bryły. Założenie było aby stan blacharski oraz techniczny stanowił sensowną bazę, najlepiej miał fajny kolor, wyposażenie oraz oczywiście trzymał się kupy. Jeśli chodziło o przeglądanie ogłoszeń to albo spotykałem gruzy nieadekwatne do swojej ceny lub sedany. Oglądałem również Szwajcarskie aukcje ale nic nie wpadło mi w oko. Zacząłem myśleć gdzie jeszcze mogę poszukać sensownej cegiełki i odezwałem się do Marekv940, pomógł mi poszukać autka i udostępnił post na grupie FB, tym sposobem ogłosił się gruszka2 zostawiając w komentarzu zdjęcie auta z opisem B230FT. Kurczę, zobaczyłem ten kolor, cegła jeszcze stała na hydrach, lotka na tylnej klapie, turbo grill, wycieraczki na lampach... prezentowało się wyśmienicie. Długo nie czekając zadzwoniłem, pierwszy telefon trwał ok 40 min. Dowiedziałem się naprawdę sporo po czym dostałem cała listę informacji co zostało zrobione a co czeka na lepsze dni :). Przetrawiłem informacje, zastanowiłem się po czym zadzwoniłem jeszcze raz ... rozmawialiśmy ok 1h, dostałem zdjęcia wszystkich uszkodzeń lakierniczych i stwierdziłem że jadę go zobaczyć, umówiliśmy się 3 stycznia. Napisałem do Marka czy skoczy ze mną w trasę 260 km. Zgodził się :) chłop był po nocnej zmianie lecz bez jakichkolwiek wymówek ruszył w pogoni za Volvo :). Przyjechaliśmy do Łodzi i czekamy w aucie na przyjazd kanta. Zerkam w tylne lusterko... jest! Śliwka mieni się w słońcu. Wychodzimy, sprawdzamy, jeździmy. Oględziny zajęły nam trochę czasu lecz było warto, autko okazało się fajnym egzemplarzem, blacha nie zgnita, mechanika OK, oryginalny lakier (pomijając lewe nadkole) auto proste no i ten kolor! Środek w super stanie, wszystko kompletne, skóry nie zniszczone, facet wie o czym mówi. Zakupiłem. Z uśmiechem na twarzy wracam do Rybnika. Parkuje w garażu i planuje jakie prace wpierw wykonać. Założenie było takie aby wszystko zrobić na wiosnę. Zacząłem od wyciągania wgniotek, zawiozłem do zaprzyjaźnionego warsztatu detalingowego gdzie naliczyliśmy wspólnie 38 micro-wgniotek. Później malowanie zderzaków, podszybia, słupka A plus polerka całego lakieru. Odebrałem auto z bananem od ucha do ucha! Kolor nabrał głębi, ogniska rdzy z podszybia oraz słupka ‚A’ znikły, jedynie zostało parę odprysków z którymi pobawię się w cieplejsze dni. Ok... tak myślałem jednak mój pedantyczny wzrok nie pozwolił aby tak to zostawić więc poleciała do malowania jeszcze maska i błotnik. Teraz wygląda jak milion dolarów. Drugi etap który mnie czekał to kwestie mechaniczne których było bardzo mało, myślałem ze do wymiany będzie nagrzewnica okazało się se cybant się poluzował, oczywiście filtry i olej, wymieniłem chlodniczkę z klimy oraz nabiałem gazem, uszczelniłem podstawę filtra oleju, naprawiłem tylny mechanizm wycieraczki oraz usunąłem problem z masą. Wszystko teraz gra i śmiga jak należy i zdecydowanie jestem bardziej zadowolony z zakupu na dzień dzisiejszy niż mój poprzednik. Dziękuje Panu Tomaszowi za taką fajną bazę i obiecuje ze będę dbać jak należy!
Pozdrawiam ;)
Załączniki
IMG_1359.jpg
IMG_1359.jpg (996.9 KiB) Przejrzano 4772 razy
IMG_1377.jpg
IMG_1377.jpg (621.61 KiB) Przejrzano 4772 razy
6 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Gdzieś takie widziałem...
Obrazek

Ładna sztuka! :)
5 x
Awatar użytkownika
Pawel_1966
Posty: 155
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel_1966 »

Super! auto prezentuje się naprawdzę zacnie więc myslę, że jak o niego zadbasz to będzie się jeszcze długo toczyło:)
1 x
AOW
Posty: 419
Rejestracja: 30 lipca 2020, 11:03

Re: 945 B230FT 97r. Padaka .

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AOW »

Piękne
0 x
Jest: Volvo S70 TDI 97' 940 Classic 98'+ S90 D5 AWD 20'
Było: FSO Polonez 2000, BMW E-28 520i, Citroen C5 X7,
ODPOWIEDZ