Volvo 240 (kombi)

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

Dzięki jinx, jest to jakaś alternatywa. Na razie, na dniach auto i tak idzie na warsztat, więc temat musi poczekać, ale już coś więcej wiem.
1 x
mikomaxi
Posty: 497
Rejestracja: 07 października 2014, 13:08

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikomaxi »

dom?n pisze:Musi być aftermarket, Volvo nie montowało fabrycznie szyberdachów do 245.
Mylisz sie mam własnie 245 z UK i ma szyberdach Volvo. Zrobię Ci fotki, też byłem w zdziwiony.
2 x
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

Sterowanie elektryczne lusterek przywrócone do życia. Tablice w urzędzie zamienili z WD na DW...
A późnym wieczorem sprawdzałem jak sobie radzi killburn marshalla z nagłośnieniem tej kuszetki. Wypadło całkiem dobrze. Oczywiście nie koniecznie na podszybiu, ale tu mi wizualnie siadło. Stylistycznie dogadały się bez większego problemu ;)

ObrazekVolvo_240_Killburn_a by manes, on Flickr

ObrazekVolvo_240_Killburn_b by manes, on Flickr
4 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

Pasuje tutaj ten marshall:)
0 x
volvnietybombel
Posty: 379
Rejestracja: 09 października 2014, 20:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: volvnietybombel »

taki miałem u siebie w którymś ostatnio (też z UK)

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

Już po grubszej mechanice. W zasadzie nowe zawieszenie, rozrząd, wszelkie płyny, paski, filtry, czy termostat i żadnych wycieków. Wyregulowana pompa wtrysku, dzięki czemu ten diesel naprawdę ładniej się teraz zbiera, nawet trochę mnie tym zaskoczył przyznam. Naczytałem się o tym jaki to muł i jak to nie jedzie, a tu wyraźnie lepiej niż było..
Reparaturek troche już nazbierałem, więc pewnie zacznie się bardziej czaso i pracochłonny etap blacharki.
No i licznik obrotów do diesla od zlegozolwia doszedł, już wrzuciłem w ramkę :-)

Ostatniej nocy kilka godzin się bujałem na asfaltach miedzy polami i lasami, wróciłem po 1.00, troche niechętnie przyznam ;)
Tydzień temu, volvo spełnił swój pierwszy, dobry uczynek. W drodze powrotnej zabrał z trasy kolarke do Wrocławia, która zapomniała zabrać dętki zapasowej... więc w nagrodę jeszcze na myjnie parową go odstawiłem 8-)
Załączniki
IMGP2139-6.JPG
IMGP2139-6.JPG (439.88 KiB) Przejrzano 6526 razy
IMGP2141-2.JPG
IMGP2141-2.JPG (703.66 KiB) Przejrzano 6526 razy
IMGP2134-2.JPG
IMGP2134-2.JPG (319.37 KiB) Przejrzano 6526 razy
Ostatnio zmieniony 14 września 2019, 21:08 przez MateuszM, łącznie zmieniany 1 raz.
5 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Lubię te felgi. Zdobądź jeszcze dekielki i będzie pięknie. Wóz bardzo ładnie i równo stoi.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1226
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

MateuszM pisze:Już po grubszej mechanice. W zasadzie nowe zawieszenie, rozrząd, wszelkie płyny, paski, filtry, czy termostat i żadnych wycieków. Wyregulowana pompa wtrysku, dzięki czemu ten diesel naprawdę ładniej się teraz zbiera, nawet trochę mnie tym zaskoczył przyznam. Naczytałem się o tym jaki to muł i jak to nie jedzie, a tu wyraźnie lepiej niż było..
Reparaturek troche już nazbierałem, więc pewnie zacznie się teraz bardziej czaso i pracochłonny etap blacharki.
No i licznik obrotów do diesla od zlegozolwia doszedł, już wrzuciłem w ramkę :-)

Ostatniej nocy kilka godzin się bujałem na asfaltach miedzy polami i lasami, wróciłem po 1.00, troche niechętnie przyznam ;)
Tydzień temu, volvo spełnił swój pierwszy, dobry uczynek. W drodze powrotnej zabrał z trasy kolarke do Wrocławia, która zapomniała zabrać dętki zapasowej... więc w nagrodę jeszcze na myjnie parową go odstawiłem 8-)
W takim tempie zrobisz wóz szybciej niż 99% forumowiczów :D Co do obrotomierza, obstawiam że jest jak w benzynie, seryjny czerwono-biały kabelek czeka na podłączenie obrotomierza - nic nie trzeba rzeźbić :)
0 x
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

Dzięki. Na robotę u dobrego blacharza-lakiernika czeka się dość długo, więc tak szybko już nie będzie. Pozostanie zeszlifować rdze gdzie da radę, zalać fertanem, czy innym waxoylem by ją zastopować/spowolnić i czekać cierpliwie w kolejce. W między czasie oczywiście bawić się w dekle, listwy albo poważniej - np. zrobić od nowa elektrykę całej tylnej klapy jak trzeba i inne pierdoły, np. nie odbijające manetki kierunków. W między czasie kleje tapicerke w przestrzeni bagażowej, bo te płyty były popękane/troche połamane i trzymały się jedynie na materiale obiciowym.

endriugto>
Felgi i tak ostatecznie pójdą do renowacji, bo troche zmęczone, a kołpaczki... no dobra, popatrzę za nimi ;-)
1 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

Gratuluję pięknej cegły!
Siriusy co prawda nie do tego modelu i ET się nie zgadza, ale to tylko dla volvo ortodoksów :D

Polecam przy renowacji przetoczenie frontu felg.

Tak to wygląda u mnie

Obrazek

Obrazek

powodzenia
sambo
5 x
Obrazek
ODPOWIEDZ