Volvo 240 (kombi)

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

endriugto>
Widziałem na zdjęciach że był odłączony.

Udało się załatwić i na jutro powinienem mieć już w garażu nowy akumulator. Przy okazji posprawdzam jeszcze
ten pobór prądu w innych sytuacjach. Może na coś trafie, bo trochę nie daje mi spokoju takie samoczynne rozładowanie się
do zera w kilka dni.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

MateuszM pisze:Wpiąłem się miernikiem, ale wyszło 0,01mA poboru.
Taka wartość to raczej jest niemierzalna zwykłym multimetrem:), może 0,01A czyli 10mA. Tyle mniej więcej pobiera wyłączone radio z podtrzymaniem pamięci.
MateuszM pisze: akumulator chyba jest martwy. Po przyjechaniu do garażu, miernik pokazywał napięcie zerowe.... takie coś jeszcze mi się nie zdarzyło. Po pakowaniu prądem ze startera, troche ponad 11V, więc ciągle za mało, a starterowi już się zabezpieczenia przeciw przegrzaniu włączały.
Aku nie chyba a na pewno złom.
MateuszM pisze:Na wszelki wypadek przeszlifowalem i oczyściłem dwa przewody masowe na błotniku i bloku silnika.
To nigdy nie zaszkodzi w pełnoletnim samochodzie.
MateuszM pisze:W poniedziałek kupie nowy akumulator i zobaczę co dalej.
Podejrzewam, że wszystko wróci do normy.
Na wszelki wypadek warto sprawdzić ładowanie, napięcia i pobór prądu przy nowym akumulatorze, szkoda byłoby zrobić cegłę z nowego.
1 x
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

Fonderal>
No i wróciło do normy. Wsadzone aku Bannera 100/820. Ładowanie na poziomie 14.2-14.3V. Pobór sprawdzony po zamknięciu
z centralnego oscylował miedzy 0.01 a 0.03.. Ampera ;-) Akumulator dotychczasowy miał jak się okazało 8 lat przeszło, więc chyba miał prawo klęknąć. Szkoda tylko że zrobił to tak troche bez uprzedzenia. Pozostało zamówić oprawkę do lampki nad tablice rej...
i resztę, bo lista zakupowa ciągle przydługa...
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

MateuszM pisze:Pozostało zamówić oprawkę do lampki nad tablice rej...
i resztę, bo lista zakupowa ciągle przydługa...
Jak znajdziesz dedykowane do Volvo 240, to trzymaj się fotela, bo są drogie. A potem poszukaj do Sprintera jedynki i dwójki :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jinx »

Ja kupiłem te i bardzo ładnie działają, nie wiem o co Ci chodzi domin ;)

https://www.draken.com.pl/volvo/oswietl ... j-245.html
0 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

dom?n>
Z fotela to ja spadłem już kilkanaście tysięcy temu, nawet nie wstaje by sobie krzywdy nie zrobić, leże i w tak bezpiecznej pozycji zamawiam...

https://www.otomoto.pl/oferta/lampka-os ... BYq2k.html?

Też myślałem o tych które podlinkował jinx, ale te z VW LT były by kolejnym akcentem z Lt'ka... po silniku.. ;-)
Załączniki
73304046_174740917013681_1324888626717534139_n.jpg
73304046_174740917013681_1324888626717534139_n.jpg (38.82 KiB) Przejrzano 9697 razy
1 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Nie pamiętam dokładnie komu, ale na Volvoforum kiedyś komuś poleciłem te ze Sprintera i pasowały. Wtedy na Allegro dedykowane do 245 kosztowały chyba z 5 czy 6 dyszek :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

MateuszM pisze:Pobór sprawdzony po zamknięciu z centralnego oscylował miedzy 0.01 a 0.03.. Ampera ;-)
I to jest prawidłowa wartość :)
0 x
Awatar użytkownika
MateuszM
Posty: 109
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszM »

W ostatnią niedziele wziąłem diesla na wielogodzinne wietrzenie rury. W między czasie oczywiście ciągle coś tam się dzieje.
Żadne spektakularne swapy, gleby i cud koła, więc trochę nudy (na ostatnim zdjęciu je uwieczniłem).. czyli regeneracja wszystkich zacisków hamulcowych (toczy/dotacza się teraz jak moje rowery..), nowa pompa podciśnienia, nowy silnik wycieraczek przednich (zasuwają w końcu szybciej i ciszej niż auto), nowe głośniki morela (ale temat będzie do rozbudowy i przebudowy). Trochę innych, pomniejszych ozdobników i pierdolników, przy okazji ponowna wymiana wszystkich płynów/filtrów.
Tyle z klekoczącego żywota, acz nowa pompa podciśnienia dość ładnie wyciągnęła klekot, wydaje się niczym niezmącony teraz, bo stara mimo wszystko trochę mu wtórowała, ale to nie to tempo klekotu... Na razie oswajam się z myślą kolejnej ingerencji blacharza w jeden z rantów szyberdachu, no i potem oczywiście odpalenie całości z nową uszczelką. Muszę/staram się dawkować sobie te zabawy, by przy okazji móc też pojeździć - bo to też jest fajne.

p.s. programowalny przekaźnik wycieraczek od fonderala zamontowany, działa, bardzo dziękuję.
Załączniki
IMGP2506.jpg
IMGP2506.jpg (662.08 KiB) Przejrzano 6451 razy
IMGP2501.jpg
IMGP2501.jpg (912.94 KiB) Przejrzano 6451 razy
inne_v240.jpg
inne_v240.jpg (429.47 KiB) Przejrzano 6451 razy
3 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1234
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Volvo 240 (kombi)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Hej, jak tam się sprawuje wóz? :D To już prawie 10 miesięcy bez aktualizacji :P
0 x
ODPOWIEDZ