740 kombi krasula

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

jako że szczur już był, przedstawiam wam 740 szarą krasulę.
Auto kupione jako codziennowóz przez mojego kolegę. właścicieli miało wielu, orginalnie z fabryki wyjechało z silnikiem 2 litrowym, obecnie siedzi tam b230. przebieg troche ponad 300 lecz co do tego nie ma pewności. pomalowane przez poprzedniego właściciela plasti-dipem, całkiem nieźle jednak w planach mamy zrobienie tego jeszcze raz zwykłą farbą, bo już zaczyna troszke schodzić w niektórych miejscach. buda całkiem zdrowa, jest jedna dziurka przy kielichu z przodu i jedna na tylnim nadkolu, ale przy okazji malowania zamierzam je załatać. jestem spawaczem z zawodu i wykonuję najczęściej różne obudowy z cienkiej blachy więc myślę że podołam. jest to moja pierwsza przygoda z naprawianiem samochodu. ogólnie zamierzamy auto doprowadzić do używalności mechanicznej, a potem zająć się wyglądem, jest już jakiś plan, będzie dalej szara ale raczej nie plasti dip. myślę też o zderzakach w kolorze reszty, udało się kupić tanio felgi rigel, ale do odmalowania, więc jest też plan na szare rigele pod kolor nadwozia, nie wiem jeszcze jak z deklami, w sumie podobają mi się bez dekli. z problemów mechanicznych
-jest mały wyciek, olej zbiera się na podporze skrzyni (m47) i kapie tak że zostaje pod krasulą mała plama po dłuższym postoju. silnik wyglądał bardzo brudno po zakupie, pierwsze co zrobiłem to wyjąłem plastikową odmę od wentylacji bloku i wyczyściłem, wyszły z tamtąd kamienie nerkowe wielkości kapsli od piwa, więc napewno coś do przodu, ale myślę że któraś uszczelka cieknie. głośno pracuje pompa wspomagania, wydaje mi się że jest zamontowana pod złym kątem lekko bo tak wygląda jakby pasek był nieco krzywo. podobno maglownica była wymieniana, właściciel mówił też o sprzęgle i wysprzęgliku, możliwe że przy dłubaniu przy skrzyni nastąpił ten wyciek? trudno mi jednak ocenić dokładnie skąd cieknie. auto ma gaz na sterowniku STAG 2 i działa całkiem dobrze. rura od dolotu za to jest oklejona taśmą :lol: więc to też będzie do wymiany. możliwe że na coś fajniejszego, jeszcze nie wiem. więcej zdjęć za trochę, narazie jest jeszcze taki pomysł na grill z nierdzewki który narysowałem na wzór turbogrilla, taka sama kratka, stary grill trzymał się siłą woli i silikonem a to auto jest już i tak troche w innym stylu więc myślę czemu nie. ObrazekObrazek
przy okazji pytanie, jaka jest najdziwniejsza rzecz którą ktoś wam ukradł z auta? tutaj sytuacja wyglądała tak. wstajemy rano jedziemy, lampka kierunku miga szybko, spalona żarówka? jak dojechaliśmy na miejsce obchodzimy auto. nie ma ani żarówki... ani kloszy od kierunkowskazów. dobrze że do 740 nowe zamienniki kosztują te 40zł. :lol: takie rzeczy tylko w łodzi!
1 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Ale śmietnik!!! Ramiona wycieraczek od 960- "miszcz".
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Jak mu zrobisz grill z kwasówki to potroisz jego wartość :lol:

No cóż życzę beczki pieniędzy i wytrwałości ;)

A co do najdziwniejsze rzeczy jaką mi ukradli to koło zapasowe z malucha. Chłopaki znani mi i innym dzień wczesniej jeździli maluchem ojca jednego z nich z przytupem po mieście na feldze aż iskry szły. Dzień później wszystkie maluchy na osiedlu miały wyrwane pokrywy bagażnika. A ponieważ mój zapas był w najlepszym stanie to wyparował. Długo policja go nie szukała a ich rodzice musieli pokryć koszty naprawy 8 maluchów! Ot życie :lol:
0 x
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

no narazie jest trochę śmietnik, ale powoli mam nadzieję to się zmieni. Dzięki za dobre życzenia, jak narazie myślę że udało mi się zlokalizować wyciek, winny jest według mnie przedni uszczelniacz wału korbowego, znalazłem tam świeży olej a cała spodnia część plastikowej pokrywy paska jest mokra. mieszanka olejowo-błotna ciągnie się pod całym silnikiem aż do skrzyni i tam przy podporze kapie powoli, niedługo wjeżdżam krasulą na najazdy i myślę że jak już tam będziemy to wymieni się co się da.
0 x
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

Miś pisze:Jak mu zrobisz grill z kwasówki to potroisz jego wartość :lol:

No cóż życzę beczki pieniędzy i wytrwałości ;)

A co do najdziwniejsze rzeczy jaką mi ukradli to koło zapasowe z malucha. Chłopaki znani mi i innym dzień wczesniej jeździli maluchem ojca jednego z nich z przytupem po mieście na feldze aż iskry szły. Dzień później wszystkie maluchy na osiedlu miały wyrwane pokrywy bagażnika. A ponieważ mój zapas był w najlepszym stanie to wyparował. Długo policja go nie szukała a ich rodzice musieli pokryć koszty naprawy 8 maluchów! Ot życie :lol:
to sprytne chłopaki :lol: powiem Ci że czegoś podobnego jeszcze nie słyszałem
0 x
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

:? Krasula dostała elektryczny wentylator z 940tki, przy odpowiedniej adaptacji fabrycznej plastikowej obudowy. nowy uszczelniacz przedni wału, uszczelka pokrywy zaworów, olej i filtr przy okazji, teraz już nie zostawia za sobą plam :) Paliła jednak od początku sporo i jakoś tak słabo jeździła, więc naszło mnie żeby spróbować wyczyścić przepływomierz. czasami zdarzały się też strzały do dolotu gdy silnik pracował mocno, poprzedni właściciel z tego powodu zamontował na obudowie filtra klapkę :? domyśliłem się że od tego przepływomierz napewno za czysty w środku nie jest, i po wyczyszczeniu magicznie auto zaczeło jechać i pracować równo tak jak powinno. Na gazie dalej jest za dużo paliwa ale myślę że to kwestia zasyfionego reduktora bo wątpię żeby ktoś go serwisował kiedy trzeba. Na benzynie jest teraz po prostu dobrze, ale myślę że przyczyną strzałów było pewnie coś innego, obejrzę jeszcze rozdzielacz i iskrę, mam nadzieję że to nie jest coś mechanicznego w głowicy (niedomykający się zawór)?
W każdym razie idzie to powoli w dobrą stronę, mam zamiar auto przed zimą zacząć malować kiedy zrobi się miejsce w garażu i przy okazji połatać pare dziurek bo napewno jakieś się znajdą. Dlatego narazie zdjęć nie wstawiam bo wizualnie nic się nie zmieniło. jak wytnę ten grill to będą :)
1 x
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

Ostatnio w krasuli przestał działać zabytkowy gaz mikserowy, więc wzieliśmy się za łatanie tego.. okazało się że inżynier gazownik polski okablowanie do instalacji zrobił metodą kabli skręcanych. nawet nie zaizolowanych. wszystko zostało polutowane przeze mnie, przy okazji okazało się że masa łącząca silnik z grodzią była urwana, co od razu naprawiłem. po czym wszystkie problemy ze strzałami znikły :lol: wizualnie wszystko narazie jak było tak jest, więcej połamanych plastików... osłona pod silnikiem była już kompletnie zdezintegrowana więc przy okazji wymiany uszczelek z przodu zrobiłem nową za pomocą gilotyny i migomatu ObrazekObrazek. chyba poddaję się w kwestii naprawiania orginalnych listw plastikowych pod szybami (jedna już została zgubiona w trakcie wycieczki :lol: ) i pomyślę też nad czymś zastępczym. po lewo też widać tackę akumulatora własnej produkcji, z miejscem na pasek, bo poprzedni akumulator był rzucany na tyle że wyzionął ducha. tacka nowa zrobiona z aluminium i jest zrobiona tak że jest podniesiona wyżej niż blacha w tym miejscu więc mam nadzieje że nie będzie rdzewiała. A tutaj mamy osobnika w naturalnym środowisku Obrazek wycieczka przez leśne drogi do opuszczonej kopalni piasku pod łodzią nie stanowiła żadnego problemu, a na dole było jeszcze fajniej :lol:
3 x
miston
Posty: 28
Rejestracja: 09 lipca 2019, 15:10

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miston »

Nieszczęsny sensor "spalonej żarówki" (na drakenie ~300zł za tą wersję akurat) przez który światła stopu nie chciały działać w końcu udało mi się obejść, ale długo nie mogłem się doszukać które piny należy zewrzeć, więc jakby ktoś miał ten sam problem, tutaj daję rysunek (do wersji z sensorem w białej obudowie)
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

miston pisze:długo nie mogłem się doszukać które piny należy zewrzeć
Było pytać tutaj :), oznaczenia w instalacjach samochodowych są ustandaryzowane.
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 740 kombi krasula

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Trza było wspomóc się używką chyba, ze masz ledy.
W upały akurat potrafi poświrować, ale masz ...., bo jako jedna rzecz która się nie psuje :-) - się zepsuła.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ