Volvo 244 DL 1978

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Moim zdaniem felgi będą pasować.
muli-x.jpg
muli-x.jpg (1.98 MiB) Przejrzano 5653 razy
1 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

Jest OK. Z boku w sedanie to prawie nie widac roznicy przed czy polift:)
1 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

clarksontop pisze:Jest OK. Z boku w sedanie to prawie nie widac roznicy przed czy polift:)
Jest dokładnie tak jak piszesz 8-)
Poza tym, czy przed lift nie zasługuje na ładną felgę?
1 x
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Super wygląda z tymi felgami
1 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

No faktycznie nie wygląda to źle, chociaż na stali chyba lepiej.
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Klasyczna szprych z eleganckim klasycznymi kołpaczkiem. Moim zdaniem najbardziej uniwersalna i najładniejsza szprycha z oferty volvo dla rvd. Trudno o lepszy wybór jeśli się chce coś więcej i innego niż stalówkę. Biały sedan z chromami dookoła i z takim kołem w jakimś stopniu traci na skromności ale tworzy spójną całość i nabiera jeszcze większego szyku i myślę że o to chodziło autorowi wątku. Specyfikacja rocznikowa i oem nie jest zachowana ale ilu z nas na to paczy w przypadku doboru felgi który jest bardzo indywidualny.
3 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

JoeM pisze: Biały sedan z chromami dookoła i z takim kołem w jakimś stopniu traci na skromności ale tworzy spójną całość i nabiera jeszcze większego szyku i myślę że o to chodziło autorowi wątku.
Lepiej bym tego nie ujął.

Wiem, że przedliftów jest mało i pasowało by go zachować w oryginale. Ale co ja zrobię, że mi się nie podoba jakie wyjechało z fabryki. Stal to nie moja bajka no chyba, że szeroka. Lampy okrągłe miałem w głowie zanim jeszcze kupiłem auto, ba mogę nawet śmiało napisać, że kupiłem 200 dla okrągłych lamp :lol: :lol: Chromowane lusterka też bardziej mi pasują do tego auta. Dla niektórych niestety skundlę trochę to auto, dla mnie stety :D

Jakoś tak już mam, że każde auto doposażam ponad to jak wyjechało z fabryki, może powinno się to leczyć, nie wiem. 8-)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Najważniejsze żebyś mógł wrócić do oryginału. Rób co chcesz byle autu krzywda się nie działa. My tu będziemy wyrażać czasami swoje opinie ale to tak jest że ile ludzi tyle opinii. Gdyby było inaczej to by było nudno.
1 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Bałuch 79 pisze: Dla niektórych niestety skundlę trochę to auto, dla mnie stety :D

Jakoś tak już mam, że każde auto doposażam ponad to jak wyjechało z fabryki, może powinno się to leczyć, nie wiem. 8-)
Jeśli tylko takie zmiany to stwierdzenie kundlenie jest zdecydowanie na wyrost. Lampy mogłeś mieć już kiedyś okrągłe bo nie są one "przyspawywane". Nie ma dowodów na to w jakiej konfiguracji wyszedł z fabryki czy z salonu. Wkładając okrągłe lampy cały czas zostajesz przy oryginale. Zakładając chromowane lusterka również bo te roczniki też z takimi występowały. Nie w katalogach taka wersja ale klient mógł sobie owe zażyczyć czy też wybrać z katalogu akcesoryjnego i założyć elektryczne. To, że to DL i opuszczając fabrykę nie miał wspomagania, elektryki szyb itp. , a w folderach miał stalówki to chyba nie znaczy że nie mógł sobie tego ktoś przez salon dokupić. Co za różnica, że doposażasz go w teraz czy w 78r. To nie samochód po starym Enrique Iglesias gdzie mogłoby być wszystko udokumentowane i miałoby to jakieś znaczenie :)
2 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Volvo 244 DL 1978

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Dobra już dość o kundlach czas pokazać trochę zdjęć z odszczurzania elementów nadwozia z czterdziestoletniego brudu.
Porządne mycie, polerowanie maszynowe i zabezpieczenie wszystkiego powloką kwarcową. Niby pierdoły a ciszą oko.
1 (1).jpg
1 (1).jpg (1.63 MiB) Przejrzano 5544 razy
1 (2).jpg
1 (2).jpg (1.66 MiB) Przejrzano 5544 razy
1 (3).jpg
1 (3).jpg (2.07 MiB) Przejrzano 5544 razy
1 (4).jpg
1 (4).jpg (1.92 MiB) Przejrzano 5544 razy
1 (5).jpg
1 (5).jpg (1.73 MiB) Przejrzano 5544 razy
Ostatnio zmieniony 08 czerwca 2019, 09:12 przez Bałuch 79, łącznie zmieniany 2 razy.
1 x
ODPOWIEDZ