245 GL 79'

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

endriugto pisze:
to_masz pisze:
Miś pisze:Duża część uszczelek jest dostępna w Drakenie i Scandixie. Oczywiscie nie wszystkie ale warto zerknąć.

Fajne auto... jak starczy Wam wytrwałości to będzie sztos!
Miś przejrzałem oba sklepy, ale tam są tylko do polifta, czy to będzie pasować? Np. uszczelka drzwi?
Janusz już pisał że pasują od polifta...
Czytaj przyjacielu dokładnie odpowiedzi.

Uszczelka a raczej ramka szyby przedniej pasuje na pewno od polifta a o ile dobrze kojarzę to i od Żuka podejdzie.

Uszczelka drzwi jak i bagażnika również ale tutaj już bym z Żukiem nie eksperemyntował ;)
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Doprecyzuje. Pasujące od przedlifta to te uszczelki miękki z drzwi i tylnej klapy osadzone na drzwiach. Kolejne to uszczelki szyb ruchomych w ramach i prowadnicach, które również pasują z przedlifta. Uszczelki zbrojone te na zgrzewach też pasują od przedlifta. Temat zgarniaczy jest już Ci znany. Na szybie czołowej nie ma uszczelki. To jest sztywna ramka montowana na spinkach i Konradko chyba sobie coś takiego organizował ale u niego była inna idea. On miał przedlifta i jest inna (inny dekor). Ty masz prawdopodobnie dobrą choć od słońca mogła się skurczyć.
0 x
to_masz
Posty: 72
Rejestracja: 16 lutego 2017, 13:56
Lokalizacja: LPU

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: to_masz »

JoeM pisze:
Co do tapicerki to nie pamiętam już dokładnie jak tam było w poliftach. Kojarzę tweedową jodełkę ale może źle. To chyba to wskazane strzałką na drugim zdjęciu. Na Twoim zdjęciu to będzie raczej trykot przypominający welur.

Obrazek
Czy o takiej jodełce myślisz?
Załączniki
jodełka.jpg
jodełka.jpg (356.34 KiB) Przejrzano 6657 razy
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

to_masz pisze: Czy o takiej jodełce myślisz?
Zgadza się, o tą jodełkę mi chodziło.

Jeśli najdzie Was na zmianę koloru to pomarańcze często miały brązowy środek i wtedy taka jodełka fajnie wygląda bo z poliftowych jak dla mnie ma najlepszy klimat. Oczywiście nie namawiam na zmianę koloru bo cenię zgodność z tabliczkami ale z drugiej strony to nie ferrari GTO. Jeśli robisz budzie gruntowny remont i lecisz po całości to czemu nie dać koloru o którym marzysz.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2019, 11:14 przez JoeM, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Wow, piękna faktura i wzór. Mega klimatyczna :D
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Szczerze przyznam, że ta jodełka robi robotę nie to co mój niebieski. Trzyma klimat lat 80 tych.

BTW: Ciekawe czy takie materiały są jeszcze dostępne u tapicera?
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Miś pisze:
BTW: Ciekawe czy takie materiały są jeszcze dostępne u tapicera?
Może nie u tapicera ale w hurtowniach i w sklepach z tkaninami obiciowymi bez większego problemu. Mowa o zwykłej kolorystyce i przeciętnej trwałości. Trudniej będzie znaleźć tkaniny o dobrych parametrach i w nietypowej kolorystyce.
Jeśli nie trzymasz się ori wnętrza to można poszaleć w mniejszym albo większym stopniu. Jeśli zostaniesz przy obecnym lakierze to możecie pomyśleć o czymś innym niż volvo robiło. Poniżej szybki przykład. Jodełkę używasz tą z dołu (lewy, dolny róg), a skaj dajesz bordowy jak kolor auta czyli coś jak tkanina nad wskazaną jodełką. Osobiście lubię jak są symboliczne akcent trzeciego koloru bo wtedy nie wieje nudą. W przykładzie masz beż z bordo i niebieski. Takie połączenie jeszcze lepiej wyglądałoby w niebieskim przedlifcie Clarksontopa ;)

Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

JoeM pisze: Takie połączenie jeszcze lepiej wyglądałoby w niebieskim przedlifcie Clarksontopa ;)

Obrazek

Droga daleka do tego etapu, teraz topię wszystkie oszczędności w zrobienie ogrzewania w domu ;) aby coś się ruszyło z autem to chyba muszę zgłoszenie do Samochód marzeń wysłać :)
Zestawienie ładne.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

JoeM pisze:
to_masz pisze:
10 minut sprzątałem poprzednią stronę. Proszę używać regularnego sposobu cytowania przez znaczniki
albo automatykę forum, a nie jakieś pogrubienia - dziękuję :mrgreen:
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: 245 GL 79'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

dom?n pisze: 10 minut sprzątałem poprzednią stronę. Proszę używać regularnego sposobu cytowania przez znaczniki
albo automatykę forum, a nie jakieś pogrubienia - dziękuję :mrgreen:
Przepraszam, nie byłem świadomy. Poszedłem na łatwiznę z myślą o zaoszczędzenia czasu i przestrzeni wybierając pierwsze z brzegu narzędzie.
1 x
ODPOWIEDZ