Volvo 740 turbo łona bi

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
kristo
Posty: 10
Rejestracja: 05 października 2014, 20:34

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kristo »

No Panie Ostry! Wrzuć foty tych titanów no i tego dziwnego drążka w środku. Trzymam kciuki.

BTW dzięki za Bogdanowego silnika raz jeszcze. Badyl już się cieszy ;)
0 x
ostry
Posty: 114
Rejestracja: 05 października 2014, 21:05

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ostry »

Jutro wpadnę do garażu to pstryknę, a silnik niech się dobrze sprawuje ;)
0 x
ostry
Posty: 114
Rejestracja: 05 października 2014, 21:05

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ostry »

Po dzisiejszej nierównej walce i nierównym walcu, zaczynam widzieć światełko w tunelu ;)
IC tymczasowo wrzucony, dosłownie wrzucony, bo jakoś mi to w ogóle do siebie nie pasuje ;)
Auto miało kiedyś małą stłuczkę przodem i jest to dosłownie podrutowane. Skraplacz klimy był połapany na druty i trytki, chłodnica jest nowa niedawno wymieniana ale ta wąska i była na wisco, a z dawcy mam efana z tym, że pod szeroką chłodnicę ;) No i super patent na drut do prawego zamka maski, na który napiera teraz ic. Jutro wymierzę jaki fmic mi tam wlezie i chyba trzeba będzie to zrobić po mojemu ;)
Poza tym zacząłem rozkładać wiązki i też zaczyna mi się to układać w całość. Wywaliłem część wiązki ABSu, gdyż jest mi zbędny. Muszę jeszcze sprawdzić czy dawca miał poduszki, bo mam sporo dziwacznych wtyczek do niczego mi nie potrzebnych pod maską, a wyglądające jak do jakichś czujników przy zderzaku, co by też trochę wyjaśniło mi sprawę ;)

Ogólnie jak ostatnio wchodziłem do garażu to opadały mi ręce i nie wiedziałem za co się zabrać i wszystkiego się odechciewało, ale po dzisiejszym dniu już wiem, że coś z tego będzie ;) a dodatkowo dla poprawy humoru założyłem białe kierunki w błotniki, które walały się w bagażniku.

No i kilka zdjęć z pola bitwy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Ja u siebie wrzuciłem całą wiązkę silnikową z dawcy i tylko podpiąłem pod zasilanie - może byłoby łatwiej ? A te titany o których pisałeś na zdjęciach wyglądają zupełnie jak moje tethysy ;) :lol:
0 x
ostry
Posty: 114
Rejestracja: 05 października 2014, 21:05

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ostry »

łups, się rozpędziłem ;) oczywiście to tethysy ;)
Rozłożyłeś tylko wiązkę silnika? Nie podłączałeś nic więcej? Jak Ty go odpalasz? :P
U mnie pozostaje jeszcze kilka wtyczek do wiązki wewnątrz auta, co prawda kształt wtyczek i rozmieszczenie przewodów różnią się w obu wiązkach przed/po ale kolory przewodów się z grubsza zgadzają. Muszę to jeszcze potwierdzić ze schematami i będzie miód z benzyną ;)
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Wygląda to strasznie ale jak wyodrębnisz całą wiązkę silnikową to ona ma tylko jeden kabel zasilający prądem i wystarczy go podłączyć pod zasilanie starej wiązki - reszta czyli wiązki świateł, wnętrza itp. zostają i sobie działają nadal normalnie. Odpalam normalnie z kluczyka stacyjką :D 8-)
0 x
ostry
Posty: 114
Rejestracja: 05 października 2014, 21:05

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ostry »

Niemożliwe ;P musiałbym to zobaczyć ;)
U mnie w obu wiązkach (prawa i lewa strona grodzi) po przejściu przez gródź do wnętrza mam wtykę do kompa i wtykę z resztą bambetli. Ty tej całej reszty w ogóle nie podłączałeś?
0 x
kristo
Posty: 10
Rejestracja: 05 października 2014, 20:34

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kristo »

no mówiłem przecież że tylko wiązka silnika... a uparty.... ;)

Piękne te titany!!! :D

Jak się poddasz to daj znać przyjedziemy i zrobimy co trzeba :roll:
0 x
ostry
Posty: 114
Rejestracja: 05 października 2014, 21:05

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ostry »

Nie wierzę Wam :P czyli tych wtyczek które zostają w ogóle nie podłączam? Tylko wtyki do ecu i ezk?

Dla wyjaśnienia, we wiązce silnika po stronie kierowcy poza wtyką do kompa mam takie wtyczki:
Obrazek

Natomiast wiązka auta w środku kończy się taką wtyką:
Obrazek

Przed swapem ta wtyka łączyła się z drugą wtyką idącą przez gródź razem z wiązką silnika. W 940 (dawcy) było podobnie, bo mam wiązkę z auta i też są wtyczki, które się łączyły z tymi z wiązki silnika.

Czyli Waszym zdaniem nie trzeba łączyć wiązki auta z wiązką silnika? Wystarczy powpinać wtyczki do ecu i ezk?
0 x
Awatar użytkownika
kemizo
Posty: 620
Rejestracja: 01 października 2014, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Volvo 740 turbo łona bi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kemizo »

Bo to są różne wiązki zmieszane ze sobą (silnikowa, oświetlenia, airbagi, abs itp). Jakbyś miał drugą kompletną wiązkę z dawcy to trzebaby ją pociąć i po schemacie zrobić tylko wiązkę silnikową i ja podpiąć pod czujniki, kompy i zasilanie po kluczyku.
0 x
ODPOWIEDZ