[760 GLE] Czarny FakeUS

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

[760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Hej! Chciałbym przedstawić swojego kopciucha. Szukałem wozu w zamian za 940 Turbo które życiem już było mocno zmęczone. Przeglądając olx-y allegra i inne internetowe straganiska natknąłem się na bohatera prezentacji. Ciemnobrązowe 760 D24T Automat z 84. Po rozmowie telefonicznej pojechałem na umówione spotkanie na miejscu stwierdzając że jednak to nie dla mnie... Po powrocie do domu rozmyślałem nad wozem a ostatecznie dwa dni później umówiłem się po raz kolejny tym razem zabierając auto na podnośnik. Wyszło kilka kwiatków, miękka podłoga w dwóch miejscach - pomyślałem, zrobię sobie na spokojnie. ( ta jasne... ).

Ostateczna decyzja - biorę. I tak oto stałem się posiadaczem tegoż wehikułu.
Obrazek

Trochę historii. Wóz jeździł w Bułgarskiej ambasadzie w NRD. W 2003r przybył do Polski a 2004 otrzymał remont kapitalny z racji na stan... agonalny. W remont zainwestował znany niektórym kolega Elrond który remonty zakończył grawerowaną tabliczką która do dziś znajduje się na filtrze powietrza. Prawdę mówiąc to dzięki niej wóz toczy się nadal po drogach.
Obrazek

Wracając do mojego rozdziału. Właściwie zaraz po zakupie stało się jasne że wypaliłem sobie z shotguna w stopę - a raczej dwie. :evil:

Podczas powrotu do domu ( 40km ) straciłem uszczelkę pod głowicą... 760 stało się parowozem. Nie mając wyboru ( proszę nie bić, a przynajmniej za mocno ) przejeździłem tak tydzień po którym zasłona dymna zaczęła stwarzać zagrożenie w ruchu lądowym... Zrzuciłem klawiaturę - wyżarta i spękana głowica. Uszczelka była nienaruszona. Wstrzymałem się z poszukiwaniami nowej głowicy do czasu ogarnięcia podłogi no i w tym momencie wspomniana druga stopa dostała garścią śrutu...
Obrazek

Podłoga z dwóch miękkich miejsc stała się ogólnym sitem... dobrze że progi był dobre, tyle z plusów podwozia.
Wróciłem do 940. Rok czasu wóz stał w garażu, nie miałem weny się za niego zabrać.

Prace rozpocząłem ponownie gdy dowiedziałem się o silniku który sprzedawał znajomy. Cena była atrakcyjna a dość przekonujące wzmianki o niedawnym remoncie przyczyniły się do zakupu silniczka.
Obrazek
Wleciało D24TIC w zamian za D24T. Nie obeszło się bez kilku przeróbek z racji Intercoolera ale ostatecznie wszystko siadło jak bóg przykazał.

Silnik siedzi, czas na podłogę i rozkmina co z nią zrobić. Oddać komuś do wyspawania czy zając się tym samemu. Spawałem już wcześniej i miałem trochę doświadczenia z migomatem i sam migomat w garażu. Około dwa miesiące z przerwami zeszło mi się ze spawaniem. Początkowo szło tak sobie ale dość szybko zaopatrzyłem się w wiedzę z różnych for. W międzyczasie okazało się że podłoga jest jeszcze gorsza a nogi pasażera mogły robić za alternatywny napęd hybrydowy... Obrazek 30% podłogi wymienione. Progi okazały się w stanie bardzo dobrym + więc dostały tylko nowe zabezpieczenie :) .

Przy okazji składania wrzuciłem do auta ECC w zamian za ACC. Powstały podwaliny pod klimatyzację którą ktoś brutalnie zdemontował i zdekompletował. Wpadły także lampki, oszukany US. Jeśli ktoś wie kto to produkował proszę o info. W planach jest pozyskanie oryginalnego zestawu lampek :) Także szyberdach w ostatnim czasie wleciał szklany. Był niemały fuckup gdy po wsadzeniu podsufitki zobaczyłem, że są one inne dla szyberdachu szklanego i stalowego.... póki co mam nieobrobione dziursko :cry: Elementy wnętrza jak boczki, kratki, głośniki przywiozłem sobie ze Szwecji przy okazji wyjazdu :). Na przód wpadły również sprężyny progresywne wraz z poduszkami nowszego typu. Następnie nowy magiel.

Summa summarum z parowozu do odcedzania klusków podłogą wyszło takie sobie 760 :). Póki co jeździ codziennie jako daily i spisuje się w roli dupowozu, co chwila wpadają jakieś usprawnienia :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Chyba wrócę też do czarnej kraty :)

Obrazek


Z prezentacji zrobiła się mała historyjka... no cóż, może zacznę tu prowadzić dziennik prac :lol: .
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2019, 21:45 przez MrChris, łącznie zmieniany 2 razy.
4 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Fura z historią. Pamiętam ją u któregoś z poprzednich właścicieli. Fajnie że zafundowałeś jej przedłużenie życia :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

dom?n pisze:Fura z historią. Pamiętam ją u któregoś z poprzednich właścicieli. Fajnie że zafundowałeś jej przedłużenie życia :)
Jeśli to nie Elrond byłym wdzięczny za info :) . Kompletuję sobie historię wozu :)
0 x
Awatar użytkownika
Pawel_1966
Posty: 155
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel_1966 »

No super!!!! na takich samych felgach stoi teraz moja cegła. ale niestety będę je musiał oddać młodemu - powiedział,że nie sprzeda:):) ja wkrótce dobiorę się do podłogi więc zobaczymy...przede mną również rozbiórka podsufitki i...zobaczymy co z szberdachem. Czekamy na dalsze relacje. Pozdro!
0 x
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

Heh, czarna skóra z mojej 744, sprzedałem kilka lat temu do tego projektu. Te lampy to bym jednak zmienił na te z pierwszego zdjęcia wyglądają o niebo lepiej. Swoją drogą powodzenia!!
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Azariasz
Posty: 50
Rejestracja: 27 października 2014, 11:27
Lokalizacja: Szkocja

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Azariasz »

O kurna, a więc to miałeś na myśli mówiąc o rudej! :o
0 x
760 sedan - i życie jest piękne :)
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

V945turbo pisze:Heh, czarna skóra z mojej 744, sprzedałem kilka lat temu do tego projektu. Te lampy to bym jednak zmienił na te z pierwszego zdjęcia wyglądają o niebo lepiej. Swoją drogą powodzenia!!
Dobrze wiedzieć skąd fotele :D. Wiedziałem że Elrond je zmieniał ale nie było pewne kto.
No nie idą mi w tym egzemplarzu EU. Czekam na US front prawilny.

ps. Jak tam moja kiera MOMO? :D O ile mnie pamięć nie myli to Tobie ją odsprzedałem :D
0 x
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Mi, ma się dobrze, tylko ciągle czeka na obszycie :)
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [760 GLE] Czarny FakeUS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

MrChris pisze:
dom?n pisze:Fura z historią. Pamiętam ją u któregoś z poprzednich właścicieli. Fajnie że zafundowałeś jej przedłużenie życia :)
Jeśli to nie Elrond byłym wdzięczny za info :) . Kompletuję sobie historię wozu :)
Nie pamiętam za żadne skarby kto to był. Chyba na volvoforum.pl był ktoś kto szukał historii tej fury po znalezieniu tabliczki pod maską.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
ODPOWIEDZ