240 „Ernst Nilson”

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: 240 sedan b230f+M47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Piękna cegiełka! Sedany najładniejsze. :mrgreen:
Ja zostawiając starą butlę wydałem na sekwencję...2,5k PLN. :/ Ale auto jeździ na co dzień, więc mi się opłaciło.
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 240 sedan b230f+M47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Nowy bak pięknie się prezentuje. :D
Nowy bak pięknie się prezentuje. :D
FC31C1DC-5228-4556-8714-837B22BE558A.jpeg (53.34 KiB) Przejrzano 6895 razy
1 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 240 sedan b230f+M47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

No to nie moge się doczekać aż staniemy obok siebie na najbliższym zlocie... jeśli pojadę dwuseto ;)

Obrazek
1 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: 240 sedan b230f+M47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

zlyzuw pisze:FC31C1DC-5228-4556-8714-837B22BE558A.jpeg
.... a nie chcesz tego pięknego, nowego baku zabezpieczyć czymś więcej niż ta fabryczna farba?
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 240 sedan b230f+M47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

sambo pisze:
zlyzuw pisze:FC31C1DC-5228-4556-8714-837B22BE558A.jpeg
.... a nie chcesz tego pięknego, nowego baku zabezpieczyć czymś więcej niż ta fabryczna farba?
On jest porządnie zabezpieczony fabrycznie, dodatkowo jak już pisałem wcześniej w styczniu ceglak leci na porządną konserwacje podwozia wiec bak tez oberwie podkładem epoksydowym i tym czarnym środkiem do konserwacji podwozi. :D


Miś: mój ceglak się nie umywa do Twojej haha ale na zlocie się zobaczymy :D
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Ciekawostki dnia dzisiejszego:

Odebrałem rano auto od szybiarza - była na nowo wklejana szyba czołowa ponieważ poprzednik wkleił ją tak, że się płakać chciało a dodatkowo została ona wklejona na starych - połamanych spinkach przez co się nie trzymała listwa ozdobna. Teraz wszystko się trzyma porządnie na nowych spinkach a co najistotniejsze listwa chromowana też otrzymała nową uszczelkę gumową. Stara była tak sparciała, że można było nią ciąć chleb. xD Nowa uszczelka o ile jest bardzo elastyczna, dobrze przylega do karoserii o tyle zakładanie jej to katorga, trwało to około 1.5 godziny u mnie. Apropo wklejaina szyby - ranty nie wykazywały większych oznak korozji/dziur tak więc wszystko zostało porządnie wyczyszczone, wytrawione i pokryte epoksydem aby przypadkiem ruda szmata za pare lat się nie pojawiła w rantach. :>

Z innych drobiazgów o których nie wspominałem wcześniej to założenie przedniej listwy chromowanej zderzaka na nowych spinkach, zamontowany nowy zawias daszka przeciwsłonecznego, wymienione uszczelki mostu napędowego + nowy olej i w końcu założone chlapacze (tu akurat kupiłem używki ale w dobrym stanie).

W sobotę lecimy na wymianę oleju w silniku i filtrów i powoli będzie sobie czekała na styczeń i konserwację podwozia. :))
2 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1227
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

zlyzuw pisze:Ciekawostki dnia dzisiejszego:

Odebrałem rano auto od szybiarza - była na nowo wklejana szyba czołowa ponieważ poprzednik wkleił ją tak, że się płakać chciało a dodatkowo została ona wklejona na starych - połamanych spinkach przez co się nie trzymała listwa ozdobna. Teraz wszystko się trzyma porządnie na nowych spinkach a co najistotniejsze listwa chromowana też otrzymała nową uszczelkę gumową. Stara była tak sparciała, że można było nią ciąć chleb. xD Nowa uszczelka o ile jest bardzo elastyczna, dobrze przylega do karoserii o tyle zakładanie jej to katorga, trwało to około 1.5 godziny u mnie. Apropo wklejaina szyby - ranty nie wykazywały większych oznak korozji/dziur tak więc wszystko zostało porządnie wyczyszczone, wytrawione i pokryte epoksydem aby przypadkiem ruda szmata za pare lat się nie pojawiła w rantach. :>

Z innych drobiazgów o których nie wspominałem wcześniej to założenie przedniej listwy chromowanej zderzaka na nowych spinkach, zamontowany nowy zawias daszka przeciwsłonecznego, wymienione uszczelki mostu napędowego + nowy olej i w końcu założone chlapacze (tu akurat kupiłem używki ale w dobrym stanie).

W sobotę lecimy na wymianę oleju i filtrów i powoli będzie sobie czekała na styczeń i konserwację podwozia. :))
Somsiad, widzę idziemy łeb w łeb z pakowaniem cebulionów w 240 :lol:
1 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

Tak trzeba robić, premia świąteczna ulokowana w prawidłowy sposób. xD
1 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

zlyzuw pisze:Ciekawostki dnia dzisiejszego:

Odebrałem rano auto od szybiarza - była na nowo wklejana szyba czołowa ponieważ poprzednik wkleił ją tak, że się płakać chciało a dodatkowo została ona wklejona na starych - połamanych spinkach przez co się nie trzymała listwa ozdobna. Teraz wszystko się trzyma porządnie na nowych spinkach a co najistotniejsze listwa chromowana też otrzymała nową uszczelkę gumową. Stara była tak sparciała, że można było nią ciąć chleb. xD Nowa uszczelka o ile jest bardzo elastyczna, dobrze przylega do karoserii o tyle zakładanie jej to katorga, trwało to około 1.5 godziny u mnie.
Gdzie kupiłeś uszczelkę szyby? Ja wymieniałem szybę kilka lat temu i zamontowałem starą uszczelkę i w jednym miejscu mi odstaje ze starości i mam szparę między karoserią...
0 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: 240 [CEGLAK]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

endriugto pisze:
zlyzuw pisze:Ciekawostki dnia dzisiejszego:

Odebrałem rano auto od szybiarza - była na nowo wklejana szyba czołowa ponieważ poprzednik wkleił ją tak, że się płakać chciało a dodatkowo została ona wklejona na starych - połamanych spinkach przez co się nie trzymała listwa ozdobna. Teraz wszystko się trzyma porządnie na nowych spinkach a co najistotniejsze listwa chromowana też otrzymała nową uszczelkę gumową. Stara była tak sparciała, że można było nią ciąć chleb. xD Nowa uszczelka o ile jest bardzo elastyczna, dobrze przylega do karoserii o tyle zakładanie jej to katorga, trwało to około 1.5 godziny u mnie.
Gdzie kupiłeś uszczelkę szyby? Ja wymieniałem szybę kilka lat temu i zamontowałem starą uszczelkę i w jednym miejscu mi odstaje ze starości i mam szparę między karoserią...
Draken 99zł - numer oryginału: 1312597. Mają na stanie więc śmiało możesz kupować. Trochę się namęczysz z wsuwaniem jej ale ramka dzięki temu idealnie przylega do karoserii. :D
0 x
ODPOWIEDZ